אישיות
גבריאלה שלו

הקמפיין השקרי של הימין נגד פסק דין אפרופים

איילת שקד טוענת שהלכת אפרופים של אהרן ברק ריסקה את עולם החוזים, אך המציאות מפריכה את טענתה ● "הבית השלישי חרב, כולנו חזרנו לגלות ומתעגעים לשיבת ציון", משיב בסרקזם פרופ' יונתן יובל, מומחה לדיני חוזים ● בחינה מקרוב של פסק הדין השנוי במחלוקת, מלמדת שההלכה התבססה על הסכמות רחבות שקדמו לברק, המשותפות גם לחלק ממתנגדיו הבולטים

עוד 2,970 מילים
כל הזמן // יום חמישי, 26 בנובמבר 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

המפתח להבנת פרשת המניות: שנאת הפסדים, לא הגדלת רווחים

היועמ"ש סבור שאי אפשר לצאת מהנחה שבן דודו של ראש הממשלה, נתן מיליקובסקי, הרוויח באופן ישיר מעסקאות כלי השייט והצוללות, באמצעות חברת גראפטק שבבעלותו ● בתנועה לאיכות השלטון חולקים על מנדלבליט - אבל מפספסים את המוטיבציה העיקרית: עצם הגדלת היקפי הרכש של ישראל מטיסנקרופ תרמה להישרדותה של גראפטק כספקית של הענקית הגרמנית ● פרשנות

עוד 1,086 מילים

על כלבים ובעלי חיים אחרים

אם נשאל את Siri מה זה cringe-worthy, דהיינו – איזה מן דבר יכול לגרום לנו להתכווץ מרוב מבוכה, סיכוי לא רע שנזכה לשמוע את הדברים שנשא השבוע בנימין נתניהו בכנס למיגור אלימות נגד נשים:

״נשים זה לא בעל חיים שאתה יכול להכות בו, והיום אנחנו אומרים גם בבעלי חיים אתה לא מכה״.

הרשת, כהרגלה, יצאה מגדרה. רבים מיהרו להכריז שנתניהו איבד את זה סופית, אחרים סברו שכשל בלשונו בצל הנוכחות מזרה האימה של רעייתו, ואף היו כאלה שחשדו כי מדובר בסימן ראשוני לדמנציה. אך ההסברים הללו מייצגים משאלות לב, ואילו ההסבר פשוט בהרבה: כך נראה אדם המתקשה לחוש חמלה, בשעה שהוא מנסה לזייף אותה. לא תיתכן תוצאה אחרת זולת תאונת הרכבת המפוארת שבה חזינו, ואל מול ההפתעה שהדברים עוררו אין לנו אלא לשאול: מה חשבתם שייצא? קולה?

כך נראה אדם המתקשה לחוש חמלה, בשעה שהוא מנסה לזייף אותה. לא תיתכן תוצאה אחרת זולת תאונת הרכבת המפוארת שבה חזינו, ואל מול ההפתעה שהדברים עוררו אין לנו אלא לשאול: מה חשבתם שייצא? קולה?

בעלי חיים אינם זרים למשפחת נתניהו. אמנם כלבתם האהובה קאיה זצ״ל כבר לא איתנו, אבל לאחרונה התבשרנו על ״כלב קטן״ אחר שמכשכש סביב בני המשפחה – או שלפחות כך הם מכנים בחדרי חדרים את נפתלי בנט, ספק אם בגלל נאמנותו הבלתי מותנית.

נתניהו, יודע כל דרדק, מדמה עצמו לווינסטון צ׳רצ׳יל. ואף שהדמיון בין השניים מוגבל ביותר, לשניהם היו ״כלבים״. אך בעוד שלנתניהו יש ״כלב קטן״, לצ׳רצ׳יל היה ״כלב שחור״.

״הכלב השחור״ של צ׳רצ׳יל לא היה כלב בשר ודם אלא הכינוי שהעניק למחלת הדיכאון אשר ממנה סבל לאורך חייו. התקפי הדיכאון היו שבים ופוקדים אותו מעת לעת, ולעתים השביתו אותו במשך חודשים. גם כאשר שככו, מעולם לא באמת משו מצדו – ומכאן הכינוי.

נתניהו, כידוע, מדמה עצמו לצ׳רצ׳יל. ואף שהדמיון בין השניים מוגבל, לשניהם היו ״כלבים״. בעוד שלנתניהו יש ״כלב קטן״, לצ׳רצ׳יל היה ״כלב שחור״. זה לא היה כלב בשר ודם אלא הכינוי שהעניק למחלת הדיכאון שלו

מנקודת מבט פסיכואנליטית, דיכאון מתפתח על רקע קושי לשאת אשמה לא-מודעת. מקורה ברגשות שנאה שאנחנו מוּעדים להרגיש כלפי אנשים שאותם אנחנו גם אוהבים. ההכרה בכך שאנחנו יכולים לשנוא אדם שאותו אנחנו גם אוהבים היא מחשבה קשה לעיכול, והיכולת לשאת אותה מהווה הישג התפתחותי חשוב.

המחלה של צ׳רצ׳יל – שכללה גם מופעי מאניה – הסבה לו סבל אדיר, אבל יתכן שגם תרמה ליכולתו לשאת באחריות המונומנטלית שההיסטוריה הפילה על כתפיו. אנחנו לא יכולים לדעת בוודאות אם מאבקו באשמה לא-מודעת שיחק תפקיד, אבל רמזים לכך טמונים בנאומיו המלכדים: מי שנודר להילחם בכל מקום ולעולם לא להיכנע הוא מי שחווה על בשרו את המאבק המתמשך בייאוש. מי שמסוגל להפיח תקווה דרך הבטחה לדם, יזע ודמעות הוא מי שיודע להישיר מבט אל כאב וסבל.

כמה שלא ירצה להידמות לו, נתניהו אינו צ׳רצ׳יל. בשונה מצ׳רצ׳יל, פגמיו האישיותיים מונעים ממנו כל מפגש עם אשמה או חמלה. צ׳רצ׳יל לא היה חף מגרנדיוזיות, אבל הנרקיסיזם שלו לא היה ממאיר. נרקיסיזם כזה לא מסוגל לשאת כל ביטוי של הזדקקות; הוא פועל ללא-רחם וכל אימת שנתקל בצורך בחמלה הוא בז לו כחולשה, לועג לו, משתעמם ממנו. לא בכדי האורטור המחונן שלנו כשל אפילו בהגיית המילה ״חוֹמל״: שיבוש המילה היא הדרך שבה נפשו הרחיקה מעצמה את הקונספט המאיים.

מעניין לציין כי עקב מחלתו, צ׳רצ׳יל נמנע ככל האפשר מלהתקרב למרפסות. בצל סבלו הוא חשש שהפיתוי לקפוץ מאחת יגבר עליו. ואילו אצלנו, הצ׳רצ׳יל wannabe מעולם לא כבש את יצרו והתרחק מהמרפסת, הוכחה לכך שאשמה היא ממנו והלאה – ועל חמלה בכלל אין מה לדבר.

כמה שירצה להידמות לו, נתניהו אינו צ׳רצ׳יל. פגמיו האישיותיים מונעים ממנו כל מפגש עם אשמה או חמלה. הנרקיסיזם שלו לא מסוגל לשאת הזדקקות, ולכן כשנתקל בצורך בחמלה הוא בז לו כחולשה, לועג לו, משתעמם ממנו

אבל אם בכל זאת ננסה לדבר, נשמע משהו כזה:

״נשים הן בעלי חיים, ילדים הם בעלי חיים, בעלי חיים עם זכויות. והדבר הזה צריך לעבור מן העולם״.

מהו "הדבר הזה"? כל חולשה הזקוקה לחמלה, כמובן.

יואב גרובייס הוא פסיכולוג קליני. בעל תואר שלישי מאוניברסיטת בר-אילן. מרצה בתכנית לפסיכולוגיה קלינית במרכז האקדמי רופין. כותב על פוליטיקה וחברה. חי, נושם ומתגורר בתל אביב.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 603 מילים

לפיד: "אם צריך נקבל תמיכה מהמשותפת ונעבוד איתם"

ח"כ מנסור עבאס על המגעים עם נתניהו: "לא קיבלתי הצעה להיות שר" ● אדלשטיין: "כמויות רציניות של החיסון יגיעו במרץ-אפריל, לא שקלתי חוק חובת חיסונים" ● אלי כהן על התחזקות ימינה: "גם אבי גבאי קיבל 23 מנדטים בסקרים" ● נתניהו למקורביו: "תקציב 2021 לא יעבור השנה, צריך למשוך זמן" ● קצת אחרי חצות בלילה הקבינט אישר הקבינט במשאל טלפוני את הפתיחה הניסיונית של 15 קניונים ממחר, וכן את השווקים והמוזיאונים

08:45 עריכה

"אני מודה שיש לנו בעיות רציניות, וזה אותו נתניהו שהצליח לפלג את כולם. הגיע תורה של המשותפת ואנחנו מתמודדים עם הבעיה הזו", אומר איימן עודה, יו"ר הרשימה המשותפת, על המגעים של חברו למפלגה מנסור עבאס, עם בנימין נתניהו והליכוד.

שאלה: איך חמק לך מתחת לרדאר מנסור עבאס? איך הוא מערער את המוסמכות שלכם, הוא מוכן לשתף פעולה עם נתניהו?

"משנת 49 עד שנות ה-80 היו מפלגות לוויין ערביות זה קיים עשרות שנים, היו בקשר עם השלטון וביקשו פירורים על חשבון כל סוגיה אחרת.

שאלה: למה אמרת לו 'מה שאתה עושה זה פשע'?

"פירוק המשותפת זה פשע, האוכלוסייה נתנה לנו יותר קולות מאי פעם, אי שמירת המשותפת זה פשע אנחנו רוצים את מנסור עבאס והתנועה האיסלאמית. אני רוצה אותו חד וחלק ואת כל התנועה האיסלאמית. את כולם, רוצה לשמר את האחדות.

"צריך לדבר על הכל אני לא שמעתי ממנו את התנאים האלו אני פוגש אותו כל יום במידה שי לו טענות זכותו שיעלה אותם.

שאלה: תתנגד לחקיקה שתיטיב עם הקהילה הגאה?

"זה לא הסיפור של המשותפת היתה הצבעה לפני כמה חודשים וזה לא עלה במשך חודשים. כל דבר שיעלה אפשר להעלות על השולחן. התנהגנו טוב מאוד עם התנועה האיסלאמית.

08:28 עריכה

"הם טובים בלהסביר למה הם לא עשו דברים הם עסוקים בפוליטיקה ולא בדבר עצמו", אמר ח"כ יאיר לפיד בראיון לגלי צה"ל, והתייחס למרואיין הקודם, שר הבריאות אדלשטיין.

יו"ר האופוזיציה אמור להעלות ביום רביעי את ההצעה לפיזור הכנסת וגם לימינה יש הצעה דומה. "ננסה את שני הדברים, ביום שני יהיה אי אמון שזו הזדמנות להקים ממשלה נוספת וברביעי הצעה לפיזור הכנסת … הממשלה סיימה את דרכה כי היא נכשלה בכלכלה … נעזור לה בהצעה לפיזור הכנסת.

"אני חושב שכחול-לבן מתלבטים בתוכם. היה רגע במרץ האחרון בני גנץ החליט שהוא יהיה האדם האחרון שיאמין לבנימין נתניהו. אם הם רוצים להציל את כבודם שיתמכו בהצעה לפיזור הכנסת.

שאלה: אתה חושב שנפל לגנץ האסימון?

"אני מקווה שכן. אי אפשר להמשיך עם זה שלא סופרים אותם ממטר.

"כמה אולטימטום אפשר לשים ולא לעמוד בהם? הם שמו בחודשים האחרונים 15 אולטימטום. הם הודיעו שהם מפרקים את הממשלה אם אין תקציב בנובמבר. אין תקציב, הם פירקו משהו? אם לא עומד מאחורי זה כלום אז יפסיקו לקחת אותך ברצינות.

"אנחנו מפלגה כפולה בגודלה מכחול-לבן ביום הכי גרוע שלנו אז ברור שאם יהיה חיבור … כל חיבור פוליטי אני אשקול ברצינות כי מה שחשוב זה להקים ממשלה. ובוודאי שלשותפים לשעבר יש כעסים ויש לי סיבה לכעוס אבל נפעל לפי טובת המדינה.

שאלה: חיבורים שלא נראו בעבר זה כולל את המשותפת?

"חוץ מבל"ד לא תהיה לנו שום בעיה. נמאס לי שנתניהו אומר 'הם ילכו עם המשותפת ואז רץ לשתוף קפה עם מנסור עבאס. אם צריך נקבל תמיכה מבחוץ מהרשימה המשותפת ונעבוד איתם. ונמאס לי מהפסילה האינסופית שלהם. מה השתנה? קורונה והם השתנו.

"גם הם יודעים היום שאף אחד לא מעניין מה שדעתם על הסכסוך הפלסטיני אלא איך מורידים את התחלואה ביישובים הערביים. אני מקווה שאגיע יום אחד לרמת שיתוף הפעולה שיש לנתניהו עם הרשימה המשותפת. מה שצריך זה שמי שיוביל את הנצחון הזה (בבחירות) יוכל לעמוד בלחצים.

שאלה: יש סיכום בינך לנפתלי בנט שמי שיקבל יותר מנדטים יקבל מהשני המלצה להרכבת ממשלה לנשיא?

"אף אדם מנוסה לא עושה סיכומים כאלה לפני בחירות. אני ונפתלי יודעים לדבר ואני מסתכל עליו ואומר, בסוף הוא ישיג מנדטים שנתניהו צריך כדי להקים ממשלה. כשהוא רצה אותם הם תמיד באו. אז האנשים הטובים שאומרים 'נצביע לנפתלי כי הוא איש טוב', אז הם יבזבזו את הקולות שלהם לנתניהו.

08:16 עריכה

"כמויות רציניות של החיסונים יגיעו אלינו במרץ אפריל", אומר שר הבריאות יולי אדלשטיין בראיון לגלי צה"ל.

"אחרי שתהיה מסה קריטית של אנשים שיקבלו את החיסון … מאות אלפי אנשים כבר נדבקו במגיפה, אז נגיע למצב שיהיו הקלות ואירועים עם קהל".

שאלה: איך תתעדפו את החיסונים?

"יש פה לא מעט שאלות, יש קצב להגעת החיסונים זה לא ששמים לנו כך וכך מיליוני חיסונים ואנחנו נתעדף. יש צוות מקצועי קבוע ונוספו לו מומחים שאמורים לשבת ולהחליט איך לתקוף את העניין מכל הזוויות. אני בודק שיהיה לא רק תיעדוף על הנייר אלא שגם יהיו חיסונים".

שאלה: האם ישראל תחתום על חוזים עם חברות נוספות?

"אני חושבים על חברות נוספות. אני מאחל לאסטרהזנקה בהצלחה אבל זה לא נגמר עד שזה נגמר עד שלא נראה את החיסונים פועלים ואת אחוזי ההצלחה והבטיחות שלהם אי אפשר לומר חתמנו עם חברה מכובדת וזה מספיק. לא היינו צריכים את ההוכחות האלה. מהרגע הראשון אמרתי שלא צריך לשים את כל הביצים בסל אחד עדיף שנאמר שאולי קצת הגזמנו מאשר שלא יהיו חיסונים.

"אנחנו עוד לא רוכשים שום דבר יש כללים לרכישה ואישורים שנדרשים כמו שלא התייחסתי לדיבורים על שום חברה או חיסון לא אתייחס גם לזה (לחיסון הרוסי). זה לא עניין של FDA יש אנשי מקצוע שעוסקים בזה שנים … הם יודעים מה הם רוצים לדעת לפני שנכנסים למשא ומתן ובמהלכו.

"בשום שלב לא שקלתי את זה (חוק חובת התחסנות) חבל לעורר גל עכור של מתנגדי חיסונים. הייתי גם סוכן ק.ג.ב גם מנגלה גם נאצי ואני אעשה הכל להתגבר על הקורונה ולהביא כמות מספקת של חיסונים.

07:59 עריכה

ח"כ מנסור עבאס מגן בראיון לכאן ב' על המגעים שלו עם ראש הממשלה ואומר שבכוונתו להמשיך בכך ודורש מהרשימה המשותפת ליישר קו.

"בשתי ידי אני נכנס לרשימה המשותפת ורוצה שהיא תמשיך להתקיים ודורש לשנות דרך לגישה שאני מציג. בוא ננהל דיון פוליטי בהקשר למה שאני מבקש.

"תמיד היינו בכיס של השמאל הישראלי ואני כרע"מ משוחרר מהנוסחה הזאת. אני לא שמאל או ימין ורוצה לפתוח דלתות לכל הקשת הפוליטית כדי לתת פתרון לחברה הערבית.

"אני לא מדבר על שותפות בממשלת נתניהו, מי שמנהל את הממשלה והמדינה זה בנימין נתניהו ואיתו אני צריך לבוא במגע. זה מצער שראש ממשלה משתמש בשפה הזאת ("תומך בטרור"). אם אתה חושב שח"כ תומך בטרור תפעיל את סמכויות החוק ותשתמש בו. אני מקבל את ההחלטה של הציבור היהודי שבחר בקשת רחבה מימין ומשמאל. אני מצפה ממנהיגים ישראלים לקבל את ההכרעה של החברה הערבית.

"לא קיבלתי הצעה להיות שר אין דבר כזה. הקשר ביני לראש הממשלה הוא בדרך רשמית דרך השרים … אף אחד מאיתנו לא מבקש להיכנס לתוך הממשלה.

שאלה: איימן עודה אומר שאתה מסייע לזרוע פילוג בתוך הערבים.

מי שמסייע לנתניהו הוא מי שיוצא בהצהרות שמפלגות את הרשימה המשותפת. אני לא אמרתי שאתפלג מהרשימה אני רוצה לקיים דיונים על הדרך … לא אפרק את הרשימה המשותפת.

07:30 עריכה

"להעביר תקציב אורך מספר שבועות", אומר שר המודיעין אלי כהן לכאן ב'. לדבריו, אמנם יש הסכם חתום להעברת תקציב אבל הקורונה באה בהפתעה ומצריכה התאמות שלא מאפשרות להעביר את התקציב כבר עכשיו.

שאלה: האם אתם מתרגשים מכך שנפתלי בנט מתחזק בסקרים?

"גם אבי גבאי קיבל 23 מנדטים בסקרים … אני לא מתרגש מבנט … כשאתה רואה שבאים ומנהלים את המשבר באחריות ואת ראש הממשלה שפעל לפתיחת הקניונים והלימודים …".

שאלה: מה לגבי הגדלת הקנסות על פתיחת מוסדות חינוך ללא אישור?

"מי שבחר להתפטר מהממשלה היה ליצמן … הצעת החוק להגדלת הקנסות להערכתי תעלה בשבוע הבא".

07:25 עריכה

בנימין נתניהו אמר למקורביו כי אין לו כוונה לאשר תקציב לשנה הבאה עד סוף השנה הנוכחית. לפי דיווח של כאן ב', מבחינת נתניהו צריך למשוך זמן עם הממשלה הזאת בהנחה שגנץ יסכים לפשרה, אבל להערכתו כנראה יהיו בחירות ופריימריז בליכוד. במפלגתו של נתניהו הודיעו אתמול שתקציב השנה הבאה יעבור רק בפברואר הקרוב.

 

07:08 עריכה

בוקר טוב! קבינט הקורונה אישר הלילה את הניסוי לפתיחת השווקים והקניונים והמוזיאונים כבר מחר. ייפתחו 6 קניונים שנקבעו מראש ו-9 אחרים בהגרלה. המתווה כולל ניהול רישום ממוחשב של השוהים בקניון ומניעת התקהלויות. פעילות הקניונים תיבחן במשך שבוע. גם השווקים ייפתחו וימונו להם סדרנים לוויסות הקהל. לא תתאפשר אכילה בתוך השוק. התקנות ייכנסו לתוקף עם אישור ועדת החוקה של הכנסת.

נתניהו אמר שאסור לשדר לציבור שיש הקלות אלא צריך להביא גם הגבלות.

עוד 7 עדכונים

למקרה שפיספסת

כי איכפת לו מאנשים

גונן בן יצחק סבור שהכיבוש הוא אסון. כי אכפת לו מאנשים.

גונן סיכל פיגועי תופת כשעבד בשב"כ. כי אכפת לו מאנשים.

גונן התקומם נגד החלטת שב"כ להפקיר את הסייען שמסר לו מידע על פיגועים מתוכננים כלפי אזרחים. לכן פעל בניגוד לפקודה שקיבל, טס לארה"ב וסייע לסייען ("הנסיך הירוק" שהוא בנו של בכיר חמאס), באמצעות עדותו, לקבל אשרת מגורים בארצות הברית. בעקבות זאת פוטר מהשב"כ. עד כדי כך אכפת לו מאנשים.

גונן התקומם נגד החלטת שב"כ להפקיר את הסייען שמסר מידע על פיגועים ("הנסיך הירוק" בנו של בכיר חמאס), פעל בניגוד לפקודה שקיבל, טס לארה"ב וסייע לו בעדותו. לכן פוטר מהשב"כ. כי אכפת לו מאנשים

גונן ביקש ממשטרת ישראל להימנע מהפעלת מכת"זיות בהפגנות במתחם בלפור בירושלים. כי אכפת לו מאנשים.

פקודות המשטרה (ונהלי הפעלת המכת"זית) אסרו התזת סילון מים בכינון ישיר לעבר ראשי המפגינים או פלג גופם העליון והאמצעי, אלא רק לכיוון הקרקע. הן גם אסרו התזת סילון מים ממרחק קצר מ-25 מטרים. בפועל, המכת"זיות התיזו סילוני מים ממרחקים של 8-10 מטרים ובכינון ישיר שגרם פגיעות גופניות קשות למפגינים ולמפגינות. זה הטריד את גונן, כי אכפת לו מאנשים.

לכן נשכב מתחת למכת"זית שהתקרבה לעבר המפגינים והמפגינות. הוא הגן עליהם בגופו ומנע התזה מסוכנת בניגוד לפקודות. כי אכפת לו מאנשים.

ולכן אכפת לי מגונן.

כתב האישום הזה הוא חרפה. אבל גונן יקבל את הייצוג המשפטי הטוב ביותר.

עורך דין דניאל חקלאי הוא בעל משרד עריכת דין שמתמחה בייצוג בתחומי המשפט הפלילי, עבירות הצווארון הלבן, ועדות החקירה, הדין המשמעתי ולשון הרע. בן 46. נשוי ואב לשני בנים. פרסם מאמרים וכן סיפורים קצרים בכתבי עת דיגיטליים. אוהב מאד ספרות, קולנוע ומוזיקה. מוטרד מאד מהסכנות העצומות למשטר הדמוקרטי ולזכויות האדם והאזרח. מנסה לחשוב כיצד למקם את המשפט החוקתי ואת המשפט הפלילי בהקשרים סוציולוגיים, תרבותיים, פוליטיים, היסטוריים ופסיכולוגיים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 207 מילים
עודכן עכשיו
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תגובות אחרונות

גם בג"ץ הוא "נציג העם" ותפקידו לשמור על זכויותינו מול השלטון

לישראל אין חוקה. במקום זה יש לה תחליף דהוי - חוקי יסוד, שנכון לחזון משנת 1950, אמורים היו להצטרף פרקים-פרקים לכדי חוקה שלמה ● אין היום מומחה חוקתי אחד שמאמין שזה יקרה ● וזה מצב גרוע מאוד עבור האזרחים: דבר לא מגן עליהם מפני שלטון דורסני ● יובל יועז נכנס לוויכוח סביב סמכויות בג"ץ לפסול חוקי יסוד

עוד 1,422 מילים

"אמרתי לקבינט: נבדוק את כולם והתחלואה תרד. הם לא ענו"

פרופ' ערן סגל, אחד המומחים המוערכים בישראל בנושא הקורונה, הציג לממשלה תוכנית לביצוע בדיקות קורונה לכל האזרחים, מה שיאפשר לזהות את כל הנדבקים בבת אחת ולבטל את כל המגבלות על המשק ● הוא לא קיבל תשובה ● מבצע כזה שנערך בסלובקיה הוריד את התחלואה ב-90% ● מדינות נוספות באירופה בדרך למבצע דומה ● אבל משרד הבריאות גורר רגליים והממשלה מתעלמת מההמלצות

עוד 2,367 מילים

ראיון העבודה מתה. מרב מיכאלי נלחמת להחיות אותה

ח"כים לשעבר סבורים שמפלגת העבודה לא מעניינת ושסיכוייה להשתקם אפסיים ● אבל מרב מיכאלי מתעקשת שניתן להציל את המפלגה ומציבה שלושה יעדים שיאפשרו לה לחזור להנהגת המדינה: היחלצות מהממשלה, הדחת פרץ, ומשיכת מועמדים אטרקטיביים ● "במחנה שלנו יש התמכרות חמורה לייאוש, וזאת אחת הסיבות שבגללן אנחנו שוב ושוב מפסידות ומפסידים"

עוד 3,020 מילים ו-1 תגובות

דיווח: הפרויקטור מזהיר בשיחה פנימית מפני "לחצים עצומים" על השרים לפתוח את המשק

רפי פרץ: אם נצטרך להיות ביחידות מעורבות - הציונות הדתית לא תהיה שם ● הנגבי: נקדם הסדרת מאחזים לא מאושרים ● מפקד חיל הים לשעבר, שמכהן בוועדת הבדיקה לצוללות, קיים קשרים עסקיים עם מיקי גנור ● שר האוצר יציג לנתניהו את עיקרי התקציב ל-2021 בשבוע הבא ● גנץ דורש להביא להצבעה את העלאת הקנסות על הפרת ההנחיות ● השר לשעבר יעקב אדרי חשוד באונס

עוד 57 עדכונים

בהשראת נתניהו ובעידודו, דרעי סוגר חשבון עם גנץ

אריה דרעי החליט להתהפך על גנץ ● יו"ר ש"ס, שהתחייב לשמור על יציבות הממשלה ועל קיומה של הרוטציה, כינס שלשום באופן חריג מסיבת עיתונאים בה השתלח בגנץ ושרף את כל הגשרים שבנה עם כחול-לבן - כולל מערכת היחסים המיוחדת עם גבי אשכנזי ● לדרעי יש מספיק סיבות לשיטתו כדי לרצות להתנקם ביו"ר כחול-לבן - אבל את הטקסט, ההרשאה והעידוד הוא קיבל מראש הממשלה ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
עוד 622 מילים ו-2 תגובות

תגובת המשיבים "לא יכול להיות שבג"ץ יסמיך את עצמו להיות הפוסק האחרון"

שאלת סמכותו של בג"ץ לפסול חוק יסוד כגון חוק הלאום או ממשלת החילופים הפכה לאחת המחלוקות המרכזיות במאבק על שלטון החוק ● בעוד שהמחנה האקטיביסטי טוען כי בג"ץ שואב את סמכותו לפסול חוק יסוד מתפקידו כ"מגן החוקה", ד"ר אביעד בקשי מזהיר מפני הפיכת בית המשפט ל"מלך אבסולוטי" ● ואילו ד"ר הלל סומר צופה שבג"ץ יתחמק מהכרעה, בזמן שהבחירות מעבר לפינה

עוד 2,763 מילים

מתקן ביוגז שהופך שאריות מזון לגז בישול הותקן לראשונה בבית דירות

למרגלות בניין בטירת הכרמל הוצב מתקן ביוגז ראשון בארץ (ואולי גם בעולם) הפועל בבית דירות משותף ● הדיירים משליכים לתוך מיכל אטום שאריות מזון והבקטריות מסתערות עליהן והופכות אותן לגז בישול ● השימוש בביוגז יחסוך לתושבים כסף על חשבונות גז, הרשות המקומית יחסכו הוצאות על פינוי אשפה - והסביבה תרוויח אנרגיה נקייה

עוד 654 מילים

פחד מוות בדרך לבית הספר

בדיקת זמן ישראל ב-65% מבתי הספר נמצאו ליקויי בטיחות בדרכים במשך שנתיים רצוף ● בכניסה למוסדות חינוך רבים אין מדרכות, והתלמידים נאלצים לרדת לכביש או להסתובב בין רכבים ● משמרות זה"ב לא מתקיימות יותר בגלל הקורונה ● תקציב הרלב"ד קוצץ דרמטית, וסמכויות הפיקוח והאכיפה נלקחו ממנה ● בדיקת זמן ישראל מעלה: הדרך לבית הספר הפכה לסכנת חיים עבור הילדים, ואיש לא מטפל בזה

עוד 1,604 מילים

גנץ: "אם התקציב לא יעבור ב-23 בדצמבר נפזר את הכנסת"

שלב ההוכחות במשפט נתניהו נדחה לפברואר ● לפיד על אשכנזי וגנץ: "אולי נתניהו נהנה להשפיל אותם" ● בג״ץ ידון שוב במצפה כרמים ● מנכ״ל משרד הבריאות: "חושש לגורלנו" ● לראשונה הוגש כתב אישום נגד מפגינים נגד נתניהו ● נשיאת העליון: הממשלה בהפרה של חוק יסוד התקציב ● מקורבי סטרשנוב: אין בסיס לטענות נתניהו נגדו

עוד 62 עדכונים

גנץ הבטיח פאודה, נתניהו קיים בשמחה

נתניהו וגנץ מתגוששים ללא הפסקה, בכל פורום ועל כל במה ● אתמול בבוקר גנץ הכריז בראיון לידיעות: "יאללה פאודה" ● באותו הזמן, נתניהו חזר מביקור חשאי בסעודיה עליו לא טרח לעדכן את גנץ או אשכנזי ● ואז הגיע דרעי וכרת גט סופי עם גנץ ● התוצאה הייתה התפרצות חסרת תקדים של גנץ בקבינט הקורונה ● אין דרך חזרה: הבחירות יתקיימו, כפי הנראה, ב-23 במרץ ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
השמאל גמור! הגיע הזמן שיפנים את זה. מה שהשמאל בעיקר לא מבין ובזה הוא יורה לעצמו ברגל זה המשפט הבא שהוא נכון מאד בעיקר בשדה הפוליטי. "אם אתה לא יכול לנצח אותו הצטרף אליו" לפעמים צריך גם ... המשך קריאה

השמאל גמור!
הגיע הזמן שיפנים את זה.
מה שהשמאל בעיקר לא מבין ובזה הוא יורה לעצמו ברגל זה המשפט הבא שהוא נכון מאד בעיקר בשדה הפוליטי.
"אם אתה לא יכול לנצח אותו הצטרף אליו"
לפעמים צריך גם לדעת להתחבר לקואליציה ולהשפיע מבפנים.
גנץ
, הבעיה שלו שהוא אפרוח. לא יודע לעמוד על המילה שלו, או שעומד המילה שלו בעקשות מטופשת.
דיי לערכים זה לא עובד פה יותר.
הגיע הזמן לפוליטיקה ריאלית.
אם גם יש עתיד היתה נכנסת לקואליציה ולא מתפרקים מכחול לבן.
אם היו ממשיכים להתנהג בממלכתיות ולא לתקוע מקלות בגלגלים כמו שגנץ וניסנקורן עשו.
אם לא היו תן
וקפים את נתניהו מתוך הקואליציה, הם היו יוצרים לעצמם זהות אמיתית של מנהיגים.
אבד על השמאל הישראלי!

ההחלטה של גנץ ללכת עם נתניהו הייתה טעות אסטרטגית והוא צריך להניח את המפתחות ולא להתמודד שוב. מה עושים חוברים ליש עתיד בראשות לפיד לפחות להתחבר יחד מי שטוב בשדה הקרב לא בטוח טוב בפוליט... המשך קריאה

ההחלטה של גנץ ללכת עם נתניהו הייתה טעות אסטרטגית והוא צריך להניח את המפתחות ולא להתמודד שוב. מה עושים חוברים ליש עתיד בראשות לפיד
לפחות להתחבר יחד
מי שטוב בשדה הקרב לא בטוח טוב בפוליטיקה
אין מה לקטר יותר .. להתכונן לבאות

עוד 643 מילים ו-2 תגובות
סגירה
בחזרה לכתבה