הזמן של
Anonimit Israel
כמי שראתה עשרות ראיונות עם רוברט מאלון כמו גם עם רופאים וחוקרים בכירים מכל העולם, כמו גם מחקרים שנשו בכל העולם ע"י טובי המדענים שדנים בסיכונים ובסיבוכים שהחיסונים לקורונה עלולים לגרום, ... המשך קריאה

כמי שראתה עשרות ראיונות עם רוברט מאלון כמו גם עם רופאים וחוקרים בכירים מכל העולם, כמו גם מחקרים שנשו בכל העולם ע"י טובי המדענים שדנים בסיכונים ובסיבוכים שהחיסונים לקורונה עלולים לגרום, פשוט הופכתי מהרמה של גן ילדים מתלהם של הפוסט של משרד הבריאות. או שהם מטומטמים ובורים גמורים או שהם חושבים שהציבור הישראלי הוא כזה. לא מנסים לשכנע אנשים אינטליגנטים שטענות מסויימות הן פייק ע"י שכותבים בכתיב מודגש עם עשרות סימני קיראה שזה פייק. תתייחסו למען השם פעם אחת לממצאים ולנתונים ולטענות הסופר מדעיות שמעלים חוקרים ורופאים בכירים בארץ ובעולם. כי אני שמעתי וקראתי מה שיש להם לומר, ולמשרד הבריאות אין מושג ירוק בנתונים ובמחקרים ונראה גם במדע הרלוונטי.

כל הזמן // יום שלישי, 26 באפריל 2022
מה שחשוב ומעניין עכשיו

דיווחים: במכתב, שנשלח למקום עבודתה של גילת בנט, איומים כלפי רה"מ, אשתו ובנם הבכור

למכתב צורף כדור רובה ● תוגברה האבטחה סביב בני המשפחה ● סמוטריץ': "אני לא יודע יודע אם הפרסום על המכתב שנשלח לבנט הוא ספין שנועד לשפר את מצבו הציבורי ולעשות דה לגיטימציה למחאות נגדו או אירוע אמיתי" ● לאחר שנסגר בשל הירי לישראל מעבר ארז שב לפעילות ● שאשא ביטון הציגה את הרפורמה בלימודי היסטוריה, ספרות, אזרחות ותנ"ך: הבחינות יומרו בעבודות

עוד 39 עדכונים

רקטות על הגליל - מי יורה אותן?

מדי פעם, בעיקר אחרי סבב לחימה בעזה או מהומות בירושלים, משוגרות על ישראל מספר רקטות מלבנון בלי כתובת כביכול, וחיזבאללה מכחיש שירה אותן. אם כך, מי משגר אותן? ומה הקשר בינן לבין הבעיה קשה של הפליטים הפלסטינים בלבנון שגדלים לעוני, פשע וטרור?

שיגורים של רקטות מלבנון מקורם בארגונים פלסטינים הנמצאים במחנות הפליטים בדרום. מי שמשגר אותן הם חברי ארגונים המסונפים לחמאס והג'יהאד האסלאמי ולעיתים גם ארגוני שמאל שהם בעלי ברית של חיזבאללה כגון החזית העממית – המפקדה הכללית.

הירי בד"כ סמלי, על שטחים פתוחים, כדי לסמן מצד אחד שהפלסטינים בלבנון מביעים סולידריות עם אחיהם בעזה ובירושלים ומצד שני לאותת לישראל כי לפלסטינים יכולת לפתוח חזית נוספת מול ישראל.

הירי בד"כ סמלי, על שטחים פתוחים, כדי לסמן מצד אחד שהפלסטינים בלבנון מביעים סולידריות עם אחיהם בעזה ובירושלים ומצד שני לאותת לישראל כי לפלסטינים יכולת לפתוח חזית נוספת מול ישראל

הירי אינו על יישובים כדי שהתגובה תהיה מתונה. לפעמים חזבאללה מפעיל ארגונים פלסטינים כקבלני משנה, כדי שהתגובה לא תהיה ישירות נגדו.

מחנות הרעב והייאוש

העובדה שלארגונים כמו חמאס והג'יהאד האסלאמי ייצוג משמעותי במחנות מעורר את השאלה מהו כוח המשיכה שלהם. למה שצעיר פלסטיני בלבנון 2022 יתגייס לארגון טרור? התשובה נעוצה במצב הקשה ביותר בו מצויים הפלסטינים במחנות אלה.

למעשה, מצבם של הפליטים הפלסטינים בלבנון הוא הגרוע ביותר בעולם הערבי. רובם מוגדרים כעניים לפי כל המחקרים, בלבנון ובאירופה. יותר ממחצית הפליטים מובטלים. פרשנים ומומחים לבנונים מתארים את המחנות כמרכזי פשע מסוכנים וכפצצת זמן חברתית.

ממשלת לבנון אינה מעניקה לפלסטינים אישורי עבודה כמדיניות. פליט יכול לעבוד אך ורק בתוך המחנה. אלא שהמצב הכלכלי של פליטים מנציח את העוני ולא מאפשר התקדמות כלכלית. בנוסף, ממשלת לבנון מונעת את העברתם של חומרי בנייה למחנות. בשנים האחרונות אירעו מקרים קשים וקטלניים של קריסת מבנים על פליטים בשל מצבם הרעוע והמסוכן של המבנים במחנות.

לשם השוואה, בירדן זכו הפלסטינים לאזרחות מלאה, בסוריה שולבו בתעסוקה, בעיקר במחנה ירמוכ, שהפך לפרבר של דמשק (אך הושמד במלחמת האזרחים), אך בלבנון מונצחת בעיית הפליטים ברמה האכזרית ביותר.

מצב הפליטים הפלסטינים בלבנון הוא הגרוע בעולם הערבי. רובם מוגדרים עניים לפי המחקרים, בלבנון ובאירופה. מעל מחציתם מובטלים. מומחים לבנונים מתארים את המחנות כמרכזי פשע ופצצת זמן חברתית

לבנון חוששת לשלב את הפליטים מסיבות רבות. החשש הוא בעיקר מה"תַוְּטִין", הפיכתם לאזרחים לבנונים קבועים, מה שלמעשה ישכיח את העובדה שהם פליטים. שילובם עלול להפר את האיזון העדתי לטובת הסונים, על כן השיעים והנוצרים מעדיפים שלא ישולבו לעולם במדינה ולא ייטלו חלק בבחירות.

למעשה, רק הסיוע של אונר"א וארגונים בינלאומיים הוא שמונע למעשה מוות ברעב במחנות ומבטיח רמה מינימלית של חינוך. אך מצבם הקשה של הפליטים, כבר דור שלישי, מוביל אותם לפתרונות קיצוניים.

מי שמצליח לצבור השכלה יעשה הכל כדי להגר לטורקיה או לאירופה. הצעירים המובטלים פונים ברובם או לפשע או לטרור. האופציה של הטרור מושכת יותר, כי הארגונים מעניקים לצעירים משכורת מינימלית, אידיאולוגיה וסיבה לחיות. במקום לסחור בסמים או לגנוב, הצעירים עוברים מחנות אימונים של כושר ושימוש בנשק וחשים שהם תורמים כביכול למאבק ב"אויב הציוני", שגירש את אבותיהם ממולדתם (ה"נַכְּבַּה" האסון הפלסטיני).

מ"פתחלנד" לארגונים קטנים

בעקבות הטבח בפלסטינים בירדן (ספטמבר השחור 1970) עבר בסיס פתח בראשותו של יאסר ערפאת לדרום לבנון, שם הקימו בסיס לחימה נגד ישראל (מה שכונה "פתחלנד") וממנה שיגר קטיושות על יישובי הגליל. במלחמת לבנון הראשונה (1982) חוסלה ישות זו ונותרו מספר שרידים של הפלגים, שהתאוששו מעט אך חדלו מלהוות איום על ישראל.

המשכילים יעשו הכל כדי להגר לטורקיה או לאירופה. הצעירים המובטלים פונים ברובם לפשע או לטרור. אופציית הטרור מושכת יותר, כי הארגונים מעניקים לצעירים משכורת מינימלית, אידיאולוגיה וסיבה לחיות

למרבה הצער, את החלל מילא כידוע חזבאללה, אולם חלק מהפלגים מנסים להראות שהם עדיין פעילים. במחנות מתקיים מתח מתמיד בין הארגונים הפלסטינים, בראשם הפתח, חמאס והג'יהאד האסלאמי. לעיתים המתח מגיע לחילופי אש ופיצוץ מחסני נשק.

גם בתוך הפתח קיים פיצול בין נאמני הרשות הפלסטינית (אבו מאזן ומאג'ד פרג'), שהם עדיין הכוח המשמעותי ביותר במחנות, לבין נאמניו של מוחמד דח'לאן, הזוכים לתמיכת סעודיה והאמירויות.

חמאס והג'יהאד אמנם נמצאים בקשרים טובים עם חיזבאללה, אך הם חלשים יותר מפתח בתוך המחנות. על כן, הם ושאר הארגונים הפלסטינים הקטנים המתנגדים לפתח מוצאים בשיגור הרקטות על ישראל אמצעי למשוך אליהם את הצעירים ולהפגין את כוחם.

כאמור, שיגור הרקטות מקבל את ברכת חיזבאללה וכנראה גם מבטיח סיוע כלכלי מאיראן. רשת אל-מיאדין הפרו-איראנית בלבנון מרבה לראיין פעילים של חמאס וגם את זיאד נח'אלה ראש הג'יהאד האסלאמי השוהה בלבנון.

הכירו את מחנות הפליטים בשמות

בלבנון ישנם 12 מחנות פליטים, בהם חיים כ-200 אלף פלסטינים. רובם צאצאים של פליטים פלסטינים ממלחמת העצמאות שהגיעו ללבנון ב-1948. המחנות הוקמו במספר אזורים. למשל, מחנה בורג' אל-בראג'נה, שחלק גדול מתושביו מתרשיחא, הוקם בפרבריה הדרומיים של הבירה ביירות. בביירות נמצאים גם מחנות מאר אליאס (פלסטינים נוצרים) בלב העיר, דבאיה בצפון העיר, וגם סברא ושתילא (שניהם מחנה אחד), בהן ביצעו הפלנגות הנוצריות את הטבח הנורא ב-1982 (בחסות צה"ל למרבה הצער).

במחנות מתקיים מתח מתמיד בין הארגונים הפלסטינים, בראשם הפתח, חמאס והג'יהאד האסלאמי. לעיתים המתח מגיע לחילופי אש ופיצוץ מחסני נשק. גם בתוך הפתח קיים פיצול

המחנה בעל מספר הפליטים הגדול ביותר הוא עין אל-חלווה, ממוקם דרומית לצידון ובו כ-21 אלף פליטים שמקורם ממספר כפרים בגליל. לא רחוק ממנו נמצא מחנה רשידיה. מזרחית לצידון, כ-5 ק"מ מהעיר נמצא מחנה מיה ומיה קרוב אליו נמצא מחנה אל-בס. ליד צור נמצאים מחנה אל-בורג' א-שמאלי, שרוב תושביו מאזור החולה וטבריה.

בצפון, ליד טריפולי, נמצא מחנה נהר אל-בארד שרובו פליטים מאזור החולה. בשנת 2007 השתלט על המחנה ארגון הטרור "פתח אל-אסלאם", מה שאילץ את צבא לבנון להתקיף אותו ולהשמיד אותו כליל. הפליטים הועברו למחנה סמוך בשם בדאווי. מחנה אל-ג'ליל הוא היחיד שאינו במערב לבנון אלא במזרחה. הוא ממוקם נמצא בבקעת הלבנון קרוב לבעלבכ, בליבה של אוכלוסייה שיעית.

החמרת המצב לאחרונה

אם המצב של הפליטים במחנות הוגדר בעשורים האחרונים כקטסטרופה, הרי שהוא החמיר עוד יותר בשנים האחרונות. הצטרפו אליהם גל חדש של פליטים פלסטינים, כ-20 אלף, שברחו מסוריה במלחמת האזרחים בעשור הקודם.

אם מצב הפליטים במחנות הוגדר בעשורים האחרונים כקטסטרופה, הרי שהוא החמיר עוד יותר בשנים האחרונות. הצטרף גל חדש של פליטים פלסטינים, כ-20 אלף, שברחו מסוריה במלחמת האזרחים בעשור הקודם

לאחר מכן הגיע גל  הקורונה, שהחמירה את המצוקה בריאותית ותעסוקתית. לאחרונה מושפעים הפלסטינים מהמשבר הכלכלי החמור ממנו סובלת לבנון כולה. חולשה זו רק מחזקת את יכולתם של ארגונים הטרור הקיצוניים לגייס את הצעירים במחנות, שאינם רואים מוצא.

ד"ר ירון פרידמן הוא בוגר אוניברסיטת סורבון בפריז, חוקר מרצה ומורה לערבית בחוג ללימודי המזרח התיכון והאיסלאם באוניברסיטת חיפה. היה פרשן לענייני ערבים בויינט, ספריו "העלווים – היסטוריה, דת וזהות" (2010) ו"השיעים בארץ ישראל" (2019) יצאו לאור באנגלית בהוצאת בריל-ליידן. מנהל את הניוזלטר "השבוע במזרח התיכון", שאליו אפשר להצטרף כאן: https://did.li/CWtlC. לפודקאסט של ירון "השבוע במזרח התיכון": https://did.li/mAz5q

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 968 מילים

לדברי העיתונאית לינה זלדוביץ', האנושות מטביעה בביוב את אחד המשאבים החשובים ביותר שלה במקום לנצל אותו לדישון, דלק ביולוגי ואפילו להצלת חיים ● בספרה החדש, "החומר האפל האחר", היא מסבירה את הפוטנציאל העצום בשימוש חוזר של צואה אנושית בחקלאות ובשמירה על הסביבה

עוד 1,168 מילים

למקרה שפיספסת

מלך ההייטקס של אום אל-פחם

עיר ואוּם בישראלד"ר חסן עבאסי, תושב אום אל-פחם שלמד הנדסה בטכניון, השלים דוקטורט במדעי המחשב ועבד כמפתח בכיר בגוגל, בסך הכול רצה להזמין פיצה הביתה ● אלא שבאום אל-פחם אין כתובות ובקושי יש כרטיסי אשראי ● וזו לא בעיה רק של אום אל-פחם ● אז עבאסי הקים את הסטרטאפ "האאט", שהפך בתוך שנתיים לפורץ דרך בשוק השליחויות - ובו בזמן משנה את הפנים של עיר הולדתו ● כתבה שלישית בסדרה

עוד 1,476 מילים

מתנגדי פוטין ולוקשנקו מבקשים מקלט, ישראל מסרבת

מתנגד משטר מבלארוס מחכה בישראל לתשובה לבקשת המקלט שלו, אשתו וילדיו סורבו להיכנס לארץ ● מפגין שברח מרוסיה נשלח להביא אישור מהמשטר ● אלפי אנשים שברחו מרוסיה ובלארוס ביקשו מקלט מדיני בישראל, לפני מלחמת אוקראינה ובמהלכה ● ברשות האוכלוסין מכנים אותם "תיירי מקלט" ומרבית הבקשות סורבו ● עו"ד המייצג פליטים ומהגרים: "פשוט לא רוצים אותם כאן"

עוד 1,504 מילים

הזדמנות לחשוב מחדש על הוצאות מעונות רה"מ, האישי והרשמי

חייבים להודות שראש האופוזיציה, בנימין נתניהו, פועל באורח מעורר הערצה. הוא לא מותיר סדק אופוזיציוני אליו הוא לא נכנס. כמו מתאבק סומו מנוסה הוא מערער ללא הרף את ספינת הקואליציה המקרטעת.

חייבים להודות שראש האופוזיציה נתניהו, פועל באורח מעורר הערצה ולא מותיר סדק אופוזיציוני אליו הוא לא נכנס. כמו מתאבק סומו מנוסה הוא מערער ללא הרף את הקואליציה המקרטעת

עבודתו המאומצת והבלתי נלאית דוחקת לשוליים (לפי שעה) את הביקורת הקשה כלפיו על אופן התנהלותו האישי, שנדון בימים אלה בבית המשפט.

השיא היה השבוע עם פרסום ההוצאות במעונו של ראש הממשלה נפתלי בנט. כמו גלידת הפיסטוק והשמפניה הוורודה בשעתו, כך ההזמנות ממסעדת ג'פניקה ומשלוחי ארוחות הוולט מעוררות ביקורת ובצדק.

האמירה של לשכת ראש הממשלה על כך שההוצאות קטנות בהרבה וללא השוואה בין אלו של נתניהו והגברת לא משנות את הנזק הנוסף שנירשם לתדמיתו של בנט.

שתפו את האמת! התייחסות לשכת ראש הממשלה לפרסום בחדשות 13 – פרסום המספרים המלאים:"מכיוון שאין לנו מה להסתיר ואנו חייבים דין וחשבון לציבור בלבד, להלן המספרים המלאים לגבי מעון ראש הממשלה":

Posted by ‎צעירי יש עתיד‎ on Sunday, April 24, 2022

מה שנדרש הוא קביעת כללים ברורים. לא עוד כיסוי ללא תקרה של הוצאות בית ראש הממשלה.

אגב, כאן נזכיר שבנט הודיע שיעבור מיד עם גמר השיפוץ למעון הרשמי בירושלים. המצב חסר התקדים שבו ראש ממשלה אינו יכול לעבור לבית בבלפור גם אם הוא רוצה (שיפוצים שנדרש היה לעשותם כבר שנים ונדחו בשל התניות של משפחת נתניהו לשיפוץ גם בביתם הפרטי), מאפשר לעשות חשיבה מחדש בכל הקשור לאבחנה בין מעון ראש הממשלה לבין הבית הפרטי של משפחת ראש הממשלה, באורח שאינו ניתן לפרשנות.

ראש הממשלה הוא ראשון בין שווים. שרי ממשלה משלמים מכיסם עבור הוצאות בני משפחתם וכך צריך לעשות גם ראש הממשלה.

המצב בו רה"מ אינו יכול לעבור לבית בבלפור מאפשר חשיבה מחדש בנוגע לאבחנה בין מעון רה"מ לביתו הפרטי. רה"מ הוא ראשון בין שווים, ואם השרים משלמים מכיסם את הוצאות משפחתם, כך גם עליו לעשות

בנט הוא אדם אמיד ושילשל לכיסו סכומים מרשימים בעקבות אקזיטים בהם היה שותף. ואין על כך כל צרות עין. הדבר היחיד שצריך לשנות הוא לחייב את ראשי הממשלה לשלם עבור הוצאות בני משפחתם. מזון, ביגוד, פנאי וכדומה. אין סיבה שהציבור ישלם על כך. זה מחייב תיקונים בנהלים וזה הרגע להחליט עליהם.

פאר לי שחר היתה עורכת, כתבת ומגישה בקול ישראל במשך 25 שנה. יש לה ותק של 48 שנים בתקשורת - בגלי צהל (ככתבת הראשונה ביומני החדשות), ככתבת מדינית ופוליטית בעיתון חדשות ועל המשמר, וכיום היא פעילה בעמותות לטובת האוכלוסיה המבוגרת. היא חברת הועד המנהל במדרשת אדם לקידום הדמוקרטיה.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 311 מילים

תגובות אחרונות

עודכן לפני שעתיים
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

אחרי חודשים שבהם יכלו לנשום לרווחה, התעוררו השכנים של חירייה בפסח לתוך ענן של סירחון ● "שילוב של ביוב, אשפה שלא פינו כמה ימים וריח של נבלה" ● בהנהלת האתר מסבירים שזה בגלל השילוב הבעייתי בין פסח לרמדאן, ומתחייבים שבתוך חודשיים בור האשפה הגדול יהיה מקורה ואטום כמו במתקנים מתקדמים בעולם

עוד 924 מילים

תחקיר כל ישראל אחים

טופס ההצהרה על חשש לניגודי עניינים עליו נדרשים לחתום חברי ועדות השיפוט בפרס ישראל רזה וחלקי מאוד ● למרות המלצות מבקר המדינה, אף גורם מקצועי לא בוחן את זהותם של השופטים ● גם תוכן הדיונים סודי ורשימת המועמדים לא מתפרסמת ● התוצאה: שוב ושוב עולות טענות להיכרות קרובה מדי בין שופטים לזוכים, להעדפות לא ענייניות ולהחלטות שנובעות משיקולים תמוהים ● כתבה שנייה

עוד 3,796 מילים

לאחר כ-12 שעות דיון - ועדת הכנסת הכריזה על שיקלי כפורש

ההחלטה התקבלה פה אחד, כששבעה חברי כנסת תמכו בהכרזה ● אחרי שנסגר בשל הירי לישראל - מעבר ארז ייפתח לתנועה ● מאז פרוץ המלחמה עלו ארצה מאוקראינה, רוסיה ובלארוס כ-15 אלף איש ● שרי החוץ וההגנה של ארצות הברית ביקרו בקייב ונפגשו עם זלנסקי; וושינגטון תפתח מחדש את שגרירותה בבירה האוקראינית ● שבדיה ופינלנד צפויות לבקש בחודש הבא להצטרף לנאט"ו

עוד 56 עדכונים

הדרך סלולה בפני ועדת הכנסת להכריז על שיקלי כח"כ פורש

מאז נחקק סעיף 6א לחוק יסוד הכנסת ב-1991, נקבעו די תקדימים כדי להכריז על שיקלי כח"כ פורש ● לקראת הדיון היום, ימינה הגישה לוועדת הכנסת רשימה של כ-700 מקרים שבהם הצביע שיקלי בניגוד לעמדת הסיעה - יחד עם שלל התבטאויותיו נגד ימינה והממשלה ● כמות הראיות מספיקה, גם אם פעל ללא תמורה ● אם שיקלי יוכרז כפורש, קשה לראות את בית המשפט מתערב בהחלטה ● פרשנות

עוד 982 מילים

הצל של אוקטובר 2000

עיר ואוּם בישראלמהומות אוקטובר 2000 עיצבו במידה רבה את החיים באום אל-פחם בעשורים האחרונים, ולא חשוב כמה פעמים אהוד ברק יתנצל בפני ערביי ישראל ● הפחמאווים מרגישים שהמשטרה היא האויבת הגדולה שלהם, מה שרק מקשה על שיתוף הפעולה עמה במלחמה בפשיעה הגואה בחברה הערבית ● אבל, אומרים תושבי העיר, הבעיות של אום אל-פחם בכלל מתחילות בגאוגרפיה שלה ● כתבה שנייה בסדרה

עוד 3,002 מילים

העדר שקיפות, ניגודי עניינים ופוליטיזציה הפכו את פרס ישראל לקרקס

תחקיר משנה לשנה פוחתת יוקרתו של פרס ישראל, אשר במקום לחגוג הישגים מרשימים ומצוינות נקלע שוב ושוב למאבקים פוליטיים, מחלוקות תקנוניות וטרוניות על ניגודי עניינים והעדר שקיפות ● למרות המלצות ברורות וקלות ליישום, שרי החינוך מעדיפים לשמר את הכוח להשפיע על זהות הזוכים בידיהם, ובמקום לטפל בבעיות נוקטים בגישת בת יענה ● כתבה ראשונה

עוד 3,720 מילים ו-2 תגובות

בתגובה לשיגור, צה"ל תוקף מטרות בשטח לבנון

גנץ החליט שמעבר ארז יוסיף להישאר סגור ● לשכת ראש הממשלה: ההוצאות של בנט ומשפחתו על מזון בחודש - כ-24 אלף שקל; ראש הממשלה: "יש כאן מהלך לצייר את כולם כמושחתים, אבל אני לא ביבי, גילת היא לא שרה" ● ביידן שוחח עם בנט ואמר לו שיבקר בישראל בחודשים הקרובים ● בעקבות האלימות ברהט למעלה ממאה שוטרים יתגברו את האבטחה בעיר

עוד 43 עדכונים

מה נשתנה בתחבורה? ישראל עדיין תקועה בפקקים

ערב החג, מרב מיכאלי התפארה בהישגיה ● ימים ספורים לאחר מכן, השוואה בינלאומית דירגה את התחבורה בישראל במקום אחרון ● הישראלים נתקעו בפקקים בחול המועד, ההזנחה בתחנה המרכזית בתל אביב נמשכת ונוסעים לנתב"ג משלמים מאות שקלים למונית ● גם רפורמת התעריפים לא תשחרר את הגודש בכבישים ● והבטחת הבחירות הגדולה של מיכאלי עדיין מחכה למימוש ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
אפשר להוסיף לכתבה הטובה הזו עוד מחדלים רבים כגון שעות העבודה המוגבלות של הרכבת (אפילו לא בשבת), חוסר הדיוק וחוסר האמינות של הרכבת ושאר התחבורה הציבורית, העדר מסופים בכל הארץ הרבה מעבר ל... המשך קריאה

אפשר להוסיף לכתבה הטובה הזו עוד מחדלים רבים כגון שעות העבודה המוגבלות של הרכבת (אפילו לא בשבת), חוסר הדיוק וחוסר האמינות של הרכבת ושאר התחבורה הציבורית, העדר מסופים בכל הארץ הרבה מעבר לתחנה המרכזית. נדמה שהפוקוס של השרה היה ונותר הרשתות החברתיות, עשייה זה כבר יותר מורכב

עוד 1,092 מילים ו-1 תגובות

זלנסקי: שרי החוץ וההגנה של ארה"ב יגיעו לביקור בקייב

משרד ההגנה הרוסי: חייל אחד נהרג ו-27 נעדרים בטביעתה של ספינת המלחמה מוסקבה ● אמו של ח"כ ניר אורבך הלכה לעולמה ● בעקבות הירי מעזה, נסגר מעבר ארז ● בוטלה החובה לעטות מסכות בחללים סגורים - להוציא בתי חולים, בתי אבות ומטוסים ● רע"ם עתידה להחרים את הדיון לגבי הכרזת שיקלי כפורש ● דיווח: בנט מתעתד לערוך שינויים בלשכתו ● ליצמן עבר השתלת קוצב לב

עוד 20 עדכונים

המהומות באל אקצא לא קורות במקרה ● עיראק תתבע את איראן בגלל ההפרות בתחום המים ● בית משפט במצרים גזר עשר שנות מאסר על חבר פרלמנט לשעבר בגין הברחת עתיקות מהמדינה ● בירת הדרוזים בסוריה סופגת עיצומים מצד המשטר הסורי ונענשת בגלל המחאות ● והשבוע לפני שנתיים, איראן שיגרה לראשונה את הלווין הצבאי שלה ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 1,201 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה