אפילו בבחירות רוב המפלגות מסרבות להתייחס לשכר העובדים

האינפלציה משתוללת אבל איש לא מקדם תוספת יוקר

בדיקת זמן ישראל בישראל היה מקובל בעבר להצמיד את השכר והקצבאות לעליית המחירים; היום כלכלנים תומכים בחידוש תוספת היוקר, עם הסתייגויות ● ההסתדרות הציעה לחדש את התוספת בקול רפה ולא נאבקת על כך ● רוב המפלגות לא עוסקות בכך, אפילו כהבטחת בחירות ● במדינות אחרות, הממשלה מחלקת לאזרחים כסף כדי לגמור את החודש ● בישראל, כל השיח עוסק באשליה של מיגור האינפלציה

מחירון של מזנון במרכז הארץ. הבורקס עלה מ-4 ל-5 שקלים, קפה הפוך מ-7 ל-9 ויוגורט מ-10 ל-13 שקלים
מחירון של מזנון במרכז הארץ
עוד 2,609 מילים
כל הזמן // יום חמישי, 11 באוגוסט 2022
מה שחשוב ומעניין עכשיו

המשבר בהייטק עלול לקרב את ישראל למיתון

בדיקת זמן ישראל אחרי שנתיים של עלייה תלולה, שכרם של עובדי ההייטק התכווץ באפריל ובמאי בכ־1,500 שקל ברוטו לחודש ● עליות השכר בהייטק היו גבוהות יותר מעליות המחירים ורמת החיים של ההייטקיסטים המשיכה לעלות – אבל כעת היא יורדת ● מצבם עדיין טוב לאין ערוך מזה של מרבית העובדים – אבל הפגיעה בהם מדרדרת עוד יותר את מצבם של העובדים הפחות מתוגמלים

עוד 2,801 מילים ו-1 תגובות

המאבק בהון השחור

מאתיים מיליארד שקל זה הסכום שמסתתר מאחורי המושג "ההון השחור", הכלכלה השחורה, במדינה. מנהל רשות המיסים ערן יעקב גילה באחד הראיונות כי מדובר ב-21 אחוזים מהתל"ג בישראל. כך עולה גם מנתוני הבנק העולמי.

מאתיים מיליארד שקל זה הסכום שמסתתר מאחורי המושג "הון שחור". מנהל רשות המיסים ערן יעקב גילה באחד הראיונות כי מדובר ב-21 אחוזים מהתל"ג בישראל. כך עולה גם מנתוני הבנק העולמי

הון שחור הוא הון מוסתר שאינו מדווח, ולא משולם עליו מס הכנסה. במאי 2022, צוות מיוחד שהוקם באוצר כדי להתמודד עם הנושא פרסם המלצות לצמצום ההון השחור. ביניהן חובת דיווח מטבעות קריפטו בשווי של מעל 200 אלף שקל, צמצום השימוש במזומן בעסקאות של עד 6000 שקלים, דיווח על אחזקת מעל 200 אלף שקלים, מעקב אחר חשבןנית פיקטיביות ועוד.

הניסיון להיאבק בכלכלה השחורה נמשך כבר עשרות שנים בארץ ובעולם. ב-2014 ישראל חתמה עם ארה"ב על הסכמים להגברת האכיפה (fatf fanancial action task force), אבל למרות הכל היקפי ההון השחור רק גדלים והולכים.

בעולם הקימו נציבות למאבק בהון השחור, רשות למאבק בהון השחור, וכאן עולה לאחרונה דווקא ספרד כדוגמה לדרך המאבק היעילה בכלכלה השחורה. לאחר שהתגלו הפעולות המסואבות ורצף השחיתויות של המלך חואן קרלוס הראשון בספרד, ולאחר שבנו התיישב על כס המלוכה, התקבלה שורת החלטות שצמצמו משמעותית את היקפי הפשיעה הכלכלית שם.

לאחר שהתגלו הפעולות המסואבות ורצף השחיתויות של המלך חואן קרלוס הראשון בספרד, ולאחר שבנו התיישב על כס המלוכה, התקבלה שורת החלטות שצמצמו משמעותית את היקפי הפשיעה הכלכלית שם

יואב אבטליון, ממקימי חברת נייס (בוגר פיזיקה ומנהל עסקים אך כיום עוסק בפילנטרופיה וסיים דוקטורט בפילוסופיה), מסביר את הצורך באימוץ השיטה הספרדית – הקמת משטרת שחיתות. לא צוות או וועדה – אלא משטרה, שכל עניינה יהיה המלחמה בשחיתות. זו הצעה שאבטליון העביר למלך קרלוס השני כשהתגורר בספרד.

להלן השתלשלות המעשה: לאחר שקרלוס השני עלה לשלטון ב-2014 שיגר אליו אבטליון מכתב ובו הסביר, כי כתושב ספרד ממוצא ספרדי הוא סבור שעל המלך לאמץ שני פרויקטים: חינוך וטיפול בשחיתות. הוא הסביר את הצעתו וקיבל תשובה כי המלך קרא ומודה על הרעיונות.

ביולי 2016, לאחר שהתמנה למלך, הקדיש המלך את נאומו לצורך להילחם בשחיתות ואכן הקים את משטרת השחיתות. מאז משטרה זו עצרה, כלאה, הענישה ובלמה את המנהג הכמעט שגור של גניבת כספי ציבור ע"י נבחרים.

היום אין אצלנו פחד מרשויות החוק מדגיש אבטליון. לקיחת שוחד נפוצה אצלנו כהכרח בל יגונה. אפילו, לכאורה, ע"י מי שעמד בראש המדינה. ראש הממשלה לשעבר נאשם, כידוע, בשוחד, מרמה והפרת אמונים.

אין אצלנו פחד מרשויות החוק, מדגיש אבטליון. לקיחת שוחד נפוצה אצלנו כהכרח בל יגונה. אפילו, לכאורה, ע"י מי שעמד בראש המדינה ונאשם, כידוע, בשוחד, מרמה והפרת אמונים

וועדת מומחים שמינה מבקר המדינה ב-2014 כצוות למאבק בשחיתות כתבה בדוח שפרסמה כי יש להנהיג חובת דיווח כללית על הכנסות ונכסים, וציינו את התועלת המרכזית – חלוקה צודקת של הסיוע הממשלתי על פי מבחן הכנסה – תייעל את מנגנוני התמיכה באוכלוסיות הנשענות על תשלומי ההעברה מהמדינה.

במסמך שהוציא משרד המשפטים בחודשים האחרונים נכתב:

"ישראל מחויבת לתפיסה כי השחיתות והשוחד הן תופעות חוצות גבולות החותרות תחת הממשל התקין והפיתוח הכלכלי ומעוותות תנאים תחרותיים, וכי לפיכך יש צורך בגישה מקיפה ורב-תחומית כדי למגר תופעות אלו ולהיאבק בהן ביעילות, תוך דגש על שיתוף פעולה בינלאומי. בהתאם לכך, הצטרפה ישראל לשתי אמנות בתחום המאבק ומניעת שחיתות:

  • ביום 22.12.2008 החליטה הממשלה (החלטה מספר 4355) לאשרר את הצטרפותה לאמנת האו"ם נגד שחיתות.
  • ביום 12.2.2009 החליטה הממשלה (החלטה מספר 4481) להצטרף לאמנת ה-OECD למאבק בשוחד של עובדי ציבור זרים בעסקאות בינלאומיות. עוד לפני ההצטרפות לאמנה זו, בחודש יולי 2008 הוספה חוק העונשין הישראלי עבירה של מתן שוחד לעובד ציבור של מדינה זרה או לעובד של ארגון ציבורי בינלאומי (ס' 291א לחוק העונשין, התשל"ז-1977)".

ונוסיף – יפה שעה אחת קודם.

פאר לי שחר היתה עורכת, כתבת ומגישה בקול ישראל במשך 25 שנה. יש לה ותק של 48 שנים בתקשורת - בגלי צהל (ככתבת הראשונה ביומני החדשות), ככתבת מדינית ופוליטית בעיתון חדשות ועל המשמר, וכיום היא פעילה בעמותות לטובת האוכלוסיה המבוגרת. היא חברת הועד המנהל במדרשת אדם לקידום הדמוקרטיה.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 570 מילים

מתחת לפני השטח, מתגלה תמונה לא שגרתית בפוליטיקה האיראנית: מתח מתגבר בין הדרג המבצע למנהיג העליון ● האופוזיציה החדשה שנוצרה חוששת כי האייתוללה מנסה לתעל את הירושה לבנו מוג'תבא - ויש הטוענים שח'מינאי הבן כבר מנהל את איראן מאחורי הקלעים ● כל זה משפיע על עמדת איראן בכל הקשור לחתימה על הסכם הגרעין, והמערב מסרב להתגמש יותר ● פרשנות

עוד 663 מילים

יריב לוין ואלי כהן ניצחו בפריימריז בליכוד

אחריהם גלנט, אמסלם, אוחנה, קיש, ברקת, מירי רגב, דיכטר וישראל כ"ץ ●אדלשטיין נפל למקום ה-16, גמליאל למקום ה-39 ● חמישה מבנים במאחז הלא-חוקי מיגרון פונו הלילה ● הוארך מעצרו של בכיר הג'יהאד בסאם א-סעדי ● ועדת הכספים התכנסה לדיון פגרה בפיצוי לתושבי הדרום על מבצע עלות השחר ובמיגון אשקלון ● נתניהו הצטרף לבקשת אלוביץ' לביטול התביעה בתיק 4000

עוד 16 עדכונים

למקרה שפיספסת

אשקלון דורשת אותן הטבות מס כמו בעוטף עזה

תושבי קו העימות הדרומי מקבלים פטור ממס על 20% מההכנסות ● אשקלון לא מקבלת את ההטבה אפילו שהעסקים בעיר נאלצו להישאר סגורים גם בסבב האחרון ● שר האוצר ליברמן מבטיח לפצות עובדים שנפגעו מהגבלות התנועה – אך לא עסקים ● חבר מועצה באשקלון: "הייתה פה עיר רפאים, כמעט הכול סגור. לא מתייחסים לפגיעה בעסקים ואחרי סבב קצר מדפדפים הלאה"

עוד 1,121 מילים

היחלשותה של הרשות הפלסטינית

האירועים השבוע בגדה וברצועה שיקפו את תהליך המשך היחלשותם של הרש"פ ושל שלטון אבו מאזן. התסיסה נגדו ברחוב הפלסטיני גוברת, הג'יהאד האסלאמי התחזק בצפון הגדה, קרב הירושה מתעצם וארגון חמאס מגביר את השפעתו בזירה הבינלאומית והערבית.

מבצע "עלות השחר" של צה"ל ברצועת עזה וחיסול המבוקש אברהים אל נבולסי בשכם חשפו השבוע את תהליך היחלשותה הנמשך של הרש"פ בראשותו של אבו מאזן.

מבצע "עלות השחר" של צה"ל ברצועת עזה וחיסול המבוקש אברהים אל נבולסי בשכם חשפו השבוע את תהליך היחלשותה הנמשך של הרש"פ בראשותו של אבו מאזן

הרש"פ כמעט לא הייתה מעורבת במאמץ הדיפלומטי הפלסטיני לעצור את הלחימה ברצועת עזה. זה מוכיח כי יו"ר הרש"פ אבו מאזן איבד כל שליטה והשפעה על הנעשה ברצועת עזה וכי בעצם השתיקה המדינית שלו הוא מודה בכישלונו.

מי שנכנס לוואקום הזה היה מנהיג חמאס אסמעיל הנייה, אשר קיים פעילות מדינית ענפה מול מצרים, קטאר, איראן, טורקיה והאו"ם כדי להביא להפסקת אש.

הפעילות המדינית של אסמעיל הנייה שבה והדגישה כי הריבונות על רצועת עזה היא של חמאס בלבד וכי גם הקהילה הבינלאומית מכירה בכך באופן בלתי רשמי.

הפעילות של הרש"פ, שהסתפקה בגינויים על מבצע "עלות השחר", מעידה על רפיסותה המדינית וכי בהחלט יתכן שהיא מתקרבת לסוף דרכה.

לכך יש להוסיף את הפעילות של צה"ל בעיר שכם השבוע, כאשר כוחות מיוחדים חיסלו 3 מחבלים בקסבה של שכם ובראשם המבוקש אברהים אל נבולסי, שהיו אחראים לפיגועי ירי בקבר יוסף ועל כוחות צה"ל.

הרחוב הפלסטיני זועם וקורא לנקמה. שביתה כללית הוכרזה בשטחים לאות אבל על מותם.

הרחוב הפלסטיני מאשים את מנגנוני הביטחון של הרש"פ בסיוע לישראל, במסגרת התיאום הביטחוני, כדי להרוג את שלושת המחבלים שסירבו לשמוע להנחיות הרש"פ ולהימנע מפעילות טרור.

הרש"פ כמעט לא הייתה מעורבת במאמץ הדיפלומטי הפלסטיני לעצירת הלחימה ברצועה. זה מוכיח כי אבו מאזן איבד כל שליטה והשפעה על הנעשה שם וכי בעצם שתיקתו המדינית הוא מודה בכישלונו

התחזקות הג'יהאד האסלאמי בגדה

הג'יהאד האסלאמי הצליח לדחוק את הרש"פ לגמרי מאזור ג'נין. הוא הקים מסגרת חדשה שנקראת "גדוד ג'נין", שמאגדת בתוכה גם חמושים מארגונים נוספים כמו "גדודי חללי אלאקצא" של תנועת פת"ח ואף חמושים של ארגון חמאס.

המסגרת הזו החלה להתפשט לעבר אזורי שכם וטול כרם וביצעה פיגועי ירי נגד כוחות צה"ל והמתנחלים.

לא לחינם קיבלה הנהגת הג'יהאד האסלאמי את ההחלטה על ההסלמה מול ישראל בעקבות מעצרו של בסאם א-סעדי. ישראל הופתעה מהתגובה הזו מכיוון שהיא כנראה עדיין לא מודעת די הצורך לתפקיד החשוב שיש לו בתוכניות של הג'יהאד האסלאמי ושל איראן. הדברים יתבררו בוודאי בחקירתו.

בסאם א-סעדי הוא הדמות הבכירה ביותר של ארגון הג'יהאד האסלאמי בצפון השומרון. הוא מחזיק במידע ביטחוני חשוב מאוד שיעזור לשב"כ לחשוף את התשתית החשאית של הארגון בכל יהודה ושומרון ואת קשריה עם רצועת עזה וההנהגה בחו"ל, כולל דרכי התקשרות, מימון הפעילות והוצאת פיגועים נגד ישראל.

בעקבות מעצרם של בסאם א-סעדי ושל עוזרו, יש התקדמות בחקירת השב"כ ונמשכים המעצרים של פעילי הגי'האד האסלאמי ברחבי הגדה.

עד כה נעצרו כ-40 פעילים של הארגון ובהם כמה בכירים באזור ג'נין כמו בסאם ד'יאב מכפר ראעי ונצר עמרו מכפר ענזא.

הג'יהאד האסלאמי הצליח לדחוק את הרש"פ לגמרי מאזור ג'נין. הוא הקים מסגרת חדשה שנקראת "גדוד ג'נין", שמאגדת בתוכה גם חמושים מארגונים נוספים כמו "גדודי חללי אלאקצא" של פת"ח וחמושי חמאס

במהלך השנה האחרונה פעל ארגון הג'יהאד האסלאמי, בהנחיית איראן, להקים שטח עצמאי בצפון השומרון שלא יהיה כפוף למרותה של הרש"פ, מעין בסיס קדמי של איראן.

גורמים ביטחוניים מסרו  כי השיח' בסאם א-סעדי הוביל את המהלך הזה באמצעות כספים שהוא קיבל מרצועת עזה לצורך רכישת אמצעי לחימה ומימון פיגועים.

ואכן בפועל, בעיר ג'נין, במחנה הפליטים שלה ובכפרים הסמוכים אליה יש כמה מאות מחבלים חמושים ואלפי כלי נשק וכמויות גדולות של תחמושת.

קרב הירושה נמשך

קרב הירושה ברש"פ נמשך ואף מעצים לאחר שיו"ר הרש"פ אבו מאזן מינה את מקורבו חוסיין א-שיח' לתפקיד מזכ"ל הוועד הפועל של אש"ף, כשלב מקדים בהכשרתו ליורשו.

השערורייה האחרונה בצמרת פת"ח היא קלטת אודיו שהופצה בשטחים ובה נשמע קולו של תוופיק אלטיראווי, חבר הוועדה המרכזית של פת"ח, שרואה עצמו כיורשו של אבו מאזן, כשהוא משמיץ את חוסיין א-שיח' ומאשימו בשחיתות ובהטרדות מיניות ומכנה את מזכ"ל פת"ח ג'בריל רג'וב במילה "שקרן".

השערורייה האחרונה בצמרת פת"ח היא קלטת אודיו שהופצה בשטחים ובה תוופיק אלטיראווי, חבר הוועדה המרכזית של פת"ח, שרואה עצמו כיורשו של אבו מאזן, מאשים את א-שיח' בשחיתות ובהטרדות מיניות

בעקבות הדברים הטיל אבו מאזן בסנקציות נגד תוופיק אלטיראווי. הוא ביטל את האבטחה סביבו בתוקף תפקידו והדיח אותו מתפקיד יו"ר חבר הנאמנים של אוניברסיטת "אל-איסתיקלאל".

 

אלטיראווי הכחיש כי אמר את הדברים שמיוחסים לו.

אבו מאזן רוצה לשרוד

המאמץ העיקרי של אבו מאזן בן ה-87 הינו לשרוד בשלטון. הוא הגיע לסוף דרכו הפוליטית ומשימתו העיקרית היא להעביר את השלטון באופן מסודר למקורביו כדי שיבטיחו את שלום משפחתו והאימפריה הכלכלית שבנה לשני בניו.

הוא מתנגד בתוקף לעריכת בחירות כלליות מחשש לתבוסה, וממשיך במצב הפוליטי הקיים.

לכן אבו מאזן מתמקד בשמירה על רגיעה במצב הביטחוני בשטחי הרש"פ באמצעות דיכוי בכוח של האופוזיציה הפלסטינית והמשך התיאום הביטחוני עם ישראל, בתמורה לקבלת הקלות כלכליות לתושבי השטחים.

האיומים שלו להקפיא את הסכמי אוסלו ולהפסיק את התיאום הביטחוני הינם קלף שהוא שולף מדי פעם כשגוברת הביקורת הציבורית נגדו. מדובר בנפנוף באקדח ריק מכדורים.

אבו מאזן מתמקד בשמירה על רגיעה במצב הביטחוני בשטחי הרש"פ באמצעות דיכוי בכוח של האופוזיציה הפלסטינית והמשך התיאום הביטחוני עם ישראל, בתמורה לקבלת הקלות כלכליות לתושבי השטחים

ישראל תצטרך לסייע לאבו מאזן להמשיך לשמור על שלטונו. כרגע מבחינתה הוא הרע במיעוטו. היא חייבת להימנע מעונשים קולקטיביים בגדה, להעניק הקלות כלכליות נוספות לתושבי השטחים ולהתמקד במלחמה נקודתית נגד פעילי הטרור כדי למנוע תסיסה.

יוני בן מנחם הוא חוקר במרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה, מזרחן, עיתונאי, מנ"כל רשות השידור לשעבר, מרצה למזה"ת ותקשורת (צילום: דוד וינוקר)

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 839 מילים
עודכן עכשיו

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

המבחן האמיתי של ההנהגה הישראלית ושל הציבור מתחיל רק עכשיו ● יש לתרגם את הפסקת האש לתהליך דיפלומטי אמיץ שיניב אופק לפתרון הסכסוך הישראלי–פלסטיני ● אחרת, מדובר רק בהפסקה זמנית עד לפרוץ סבב לחימה נוסף ● השחר עדיין יכול להוביל ליום בהיר וחדש ● דעה

עוד 1,280 מילים

"החוסן של הנגב הוא צורך ביטחוני לא פחות חשוב"

חגי רזניק, לשעבר מנכ"ל משרד השיכון, השקיע את מרב חייו בפיתוח הנגב, שם גדל ● כעת הוא מסמן מטרה שאפתנית: להביא להקמת שדה התעופה הבינלאומי השני בנבטים ● בשבוע שעבר פרסם מחקר הטוען כי הקמת שדה התעופה תציל את הנגב ● לזמן ישראל הוא אומר: "משילות זה לא רק חוק וסדר. משילות זה גם היכולת של המדינה לתת מענה לאזרחים, לספק להם שירותים ראויים"

עוד 990 מילים

בכירים במפלגה טוענים: דילים קרסו - שינויים בצמרת

שיעור ההצבעה כמו ב-2019 - 58% ● ראש עיריית פ״ת רמי גרינברג נעצר בחשד לקבלת שוחד ● עמר בר-לב על תוצאות הפריימריז בעבודה: הבוחר אמר את דברו - ממשיכים קדימה ● מרב מיכאלי: בר-לב הוא נכס למפלגת העבודה ולמדינה ● הפרקליטות הודיעה למיכאל בן ארי כי נשקלת העמדתו לדין בגין הסתה לגזענות ● סמוטריץ׳: ציד מכשפות שיקרי ● גלאון: הכהניסט הזה עקף אותך בסיבוב

עוד 39 עדכונים

השר הזוטר ממפלגת כולנו כובש את הליכוד

לראשונה בחייו, השר לשעבר אלי כהן מתמודד היום בפריימריז של הליכוד - והוא צפוי לתפוס את אחד המקומות הראשונים ברשימה ● אם זה יקרה, מדובר באחד ההישגים המרשימים בתולדות המפלגה ● כהן, שעזב את הליכוד לטובת כולנו של כחלון רק כדי לחזור אליה, ידע לחבור לדילים החשובים עם המסרים הנכונים - והחשוב מכל: לתחזק במשך כל השנים פעילים נאמנים ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
היטלר והנאציזם זה היה חולניות זמנית, אי שפיות זמנית בהיסטוריית גרמניה. להבדיל, הליכוד היום של ביבי זה מחיר ההתבהמות של בצע הכסף וההסתאבות שהיא היא השורש, שורש מפוצל, דו ראשי, של הסתאבות... המשך קריאה

היטלר והנאציזם זה היה חולניות זמנית, אי שפיות זמנית בהיסטוריית גרמניה. להבדיל, הליכוד היום של ביבי זה מחיר ההתבהמות של בצע הכסף וההסתאבות שהיא היא השורש, שורש מפוצל, דו ראשי, של הסתאבות וחזירות קפיטליסטית. צ'אושסקו זה המשל!

עוד 683 מילים ו-1 תגובות

הנימוקים שצירף אתמול בית המשפט לגזר דינו של יעקב ליצמן, מלמדים שקודם כל סומנה המטרה - לאמץ את ההסדר הרופס שחתם עליו מנדלבליט לפני פרישתו - ורק אז נתפרו הנימוקים שאמורים להצדיק זאת ● בדרך לשם, הצליח השופט לעשות כמעט כל שגיאה אפשרית בכל הנוגע לטיפול השיפוטי בעבירות של שחיתות שלטונית ● פרשנות

עוד 945 מילים ו-1 תגובות

לפחות תריסר משפחות יהודיות עשו את הונן מתעשיית הדלקים ● ברקע משבר האקלים, חלקן מנסות לשנות את ההיסטוריה ולתרום לארגונים ירוקים בזמן שחלקן ממשיכות להשקיע בתעשייה המזהמת ● המשפחות היהודיות אומנם לא לקחו חלק בקמפיין להטעיית הציבור האמריקאי בנוגע לאיום הטמון בשינוי האקלים – אך גם לא פעלו לעצור אותו

עוד 1,592 מילים ו-1 תגובות

לפיד וגנץ הוכיחו במבצע "עלות השחר" כי אפשר לאמץ גישות שונות מבחינה מבצעית, מדינית והסברתית – וגם להצליח ● בכך השניים פוצצו את בלון המנהיג חסר התחליף של נתניהו ● רה"מ ושר הביטחון בחרו להיות היוזמים אך עדיין מוקדם לקבוע אם מדובר בגישה חד־פעמית או עקבית ● בדומה לנתניהו, לפיד וגנץ בחרו לסכם את המבצע בתקשורת בלי לאפשר שאלות – אך גם את זה היה ראוי לשנות ● פרשנות

עוד 993 מילים ו-1 תגובות

תוצאות הפריימריז בעבודה: נעמה לזימי ראשונה, גלעד קריב שני ואפרת רייטן שלישית

עמר בר-לב נדחק למקום התשיעי ברשימת המפלגה לכנסת ונחמן שי - למקום ה-17 ● הרצוג שוחח עם פוטין על פעילות הסוכנות היהודית ברוסיה ● בית המשפט המחוזי בתל אביב פסל את דודו לניאדו, שהורשע בפריצה ובתקיפה, מלהתמודד בבחירות בליכוד ● חמישה חודשי מאסר על תנאי נגזרו על השוטר סגן-ניצב ניסו גואטה, שהורשע בתקיפת צלם ומפגין במחאה נגד נתניהו

עוד 50 עדכונים

גלעד קריב מוביל בהימורים, השרים מתנדנדים

שנה וחצי אחרי הפריימריז הקודמים, מפלגת העבודה שוב הולכת היום לבחירות פנימיות - ולפי הסקרים, מעטים המקומות הריאליים הפתוחים בפני המתמודדים הוותיקים והחדשים ● ההערכה היא כי גלעד קריב, שבלט בשנה האחרונה כיו"ר ועדת החוקה, יתפוס את המקום השני אחרי מרב מיכאלי ● על שאר המקומות התחרות קשה - והשרים נחמן שי ועמר בר-לב עלולים להישאר בחוץ ● פרשנות

עוד 478 מילים

דירה זה לא טונה: למחאת הדיור אין שום סיכוי להצליח

מעודדים מהצלחת מחאות הקוטג', פסטה ועכשיו הטונה - עולים קולות לגייס את הציבור למען מחאה כזו נגד מחירי הדירות בישראל ● אלא שמחאה נגד יוקר הדיור שונה מהותית ממחאה של מוצר בסופר - ובסופו של דבר, נידונה לכישלון בגלל השוני הזה ● פרשנות

עוד 849 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה