כל הזמן // יום שישי, 14 באוגוסט 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

ראיון "אני כבר שבעה מנדטים מנתניהו. קמפיין אחד מוצלח ואני סוגר אותו"

"יש אצל נתניהו דפוס פעולה קבוע", מאבחן יו"ר האופוזציה יאיר לפיד, "כשהוא מרגיש בחירות, הוא הולך לעימות מתוקשר עם היריב; שרה אשתו מתראיינת; ואז - בום, צעד מדיני" ● בראיון לזמן ישראל, הוא מברך על הקפאת הסיפוח, משיב לטענות נתניהו נגדו, מדבר על שותפיו לשעבר בכחול-לבן, ומשתף את תוכניתו לבחירות ● "זה יהיה הקמפיין שלי: כלכלה קורונה, כלכלה קורונה, כלכלה קורונה"

עוד 1,217 מילים

עיתונאי הרשת מאפילים על חבריהם הממוסדים

התעוררתי כך לפתע פתאום בלילה, הצצתי מבעד לחלון, הכל חשוך, שקט. מבעד לאפלה הבנתי שגם אני לא מצליח לראות כלום, רק את הלילה השחור. פתיחה כזאת למאמר הגות נראית הזויה, אך היא משקפת את התחושה. תחושה של עיתונאי וותיק, שמציץ מדי כמה דקות ברשתות החברתיות ואפילו מצייץ פה ושם. מצייץ, ובכל רגע נדהם מחדש איך גלגל החדשות נע במהירות ובקצב שקשה מאוד לעקוב אחריו. העיתונאים והעיתונאיות, אלה שמשקפים בפנינו את המציאות, מאיצים הילוך ברשתות החברתיות כדי לא להפסיד בתחרות הוירטואלית מול חבריהם למקצוע ומול עיתונאי הרשת.

העיתונאים והעיתונאיות, אלה שמשקפים בפנינו את המציאות, מאיצים הילוך ברשתות החברתיות כדי לא להפסיד בתחרות הוירטואלית מול חבריהם למקצוע ומול עיתונאי הרשת

אז באמת התעוררתי לפתע פתאום והתפניתי להציץ בסלולר, וראיתי שביבי עסוק מאוד בהצלת המשק, רוצה להקדים את הבחירות, מתעניין בעולים החדשים, והרוצח של אמיל גרינצווייג ז"ל הופך לכוכב תקשורת. והסיפור לא נגמר. על הגשרים יש מפגינים וכך גם מול מעון ראש הממשלה, ומקצתם אף ישנים בגן הציבורי הסמוך. וככל שאני גולל עוד ועוד – אני מגלה שיש עוד כאלה שלא מצליחים לישון בלילה. אני בטוח כשהבוקר יאיר הכל ישכח, אולי כן, אולי לא. כמו כן, נזכרתי, יש כאלה שרוצים שנשיא המדינה שלנו יהיה ראש הממשלה במקום ביבי.

האמת, כשאני קורא את מה שכתבתי – אלו דברים שלא מתקשרים ולא מתכתבים עם המציאות. אבל מה לעשות שזו המציאות כפי שהיא משתקפת מהפצצת המידע ברשתות, ולאחר מכן גם במהדורות החדשות המשודרות בכלי התקשורת הממוסדים. בכל שניה מתחלפת הודעה וקודמתה נדחקת לפינה, אלא אם כן היא מעוררת סערה גדולה יותר. במילים אחרות, אפשר לדבר על חדשות אקלקטיות. חדשות שהן הבלחות שקשה לעקוב אחריהן, אבל למי שמשתמש ברשת ככלי הפצה יש דרכים יעילות להגיע אלינו ולערבב לנו את התודעה עם המסרים המתאימים לו.

וכעת לנקודה המרכזית, אל המערב הפרוע ברשת, שבו עיתונאים מתנגחים זה בזה ומשרתים היטב את מכונת התעמולה. על פי הניתוח שלי, בטוויטר יש חלוקה מדויקת בין עיתונאים ימניים לבין האחרים, בין אלה שתומכים בביבי לבין אלה שאינם תומכים בו. נמצא גם עיתונאים שמצטטים בכל פעם את המקורות שלהם ולא מסוגלים לשנות כיוון גם כשהמידע לא מסתדר עם המציאות.

ויש עיתונאים המכנים עצמם עצמאיים, משתמשים ברשת ככלי שידור, וזוכים, ולא בכדי, לצופים לא מעטים. אלה גם מקפידים ללעוג לעיתונאים המסורתיים שאינם מדווחים על ההפגנות כפי שהם מצפים. אלה גם אלה, ובלי יוצא מהכלל, נטשו את כלי העבודה העיתונאיים והתאהבו בכותרת ובקיצורי דרך שמביאים תהילת עולם מרגע לרגע.

ככל שאני גולל – אני מגלה שיש עוד שלא מצליחים לישון בלילה. בכל שניה מתחלפת הודעה וקודמתה נדחקת, אלא אם מעוררת סערה גדולה יותר. אפשר לדבר על חדשות אקלקטיות, הבלחות שקשה לעקוב אחריהן

הכאוס הזה בתקשורת, שהוא תערובת של בורות, יוקרה אישית, אגו, קנאה ועצלות מחשבתית – מוביל רבים מהעיתונאים להצמד אל מה שהטלפון הסלולרי פולט, במקום לעשות עבודת שטח. מסיבה זו כאמור, מה שאנחנו רואים בתקשורת המסורתית אלו בעיקר ההבלחות מהטוויטר והפייסבוק. מידע שנמצא שם עובר אחר כבוד להיות הנושא המרכזי שמוצג בפנינו כהישג עיתונאי. האם העליתם בדעתכם שהם מספרים לכם את מה שהם קוראים בשעת השידור? קטעי מידע שמתיישנים לאחר שנכתבו?

נתניהו ובנו יאיר, כמו רבים נוספים ממובילי הדעה ברשת, יודעים זאת היטב ומנצלים זאת למכונת התעמולה. אפשר לומר בביטחון שהם שולטים ביד רמה ברשתות ומקבלים שרות טוב מהיריבים שטורחים להגיב על כל ציוץ שלהם. שרות שהופך טוב פי כמה כשעיתונאים מנכיחים אותם בכלי התקשורת שלהם ונותנים למידע חותמת כשרות, "מידע חשוב  לציבור".

בואו נעשה לרגע תרגיל מחשבתי: דמו לכם שלא היו תגובות זועמות לציוצים של ראש הממשלה, ומתנגדיו היו פשוט מתעלמים ואפילו לא עוקבים אחרי מה שהוא מפרסם ברשתות. כדאי לעשות ניסוי כזה.

וכעת, אל השורה התחתונה עיתונאיות ועיתונאים יקרים. קחו אוויר, שתו מים ואז תנסו לחבר תמונה, כתמים, צבעים וחלקי רישום לסיפור. כל אלה עדיין אינם סיפור מלא. אנא, התאמצו יותר להבין את המסר: כן, אני יודע שכיף לשלוף כמו במערב הפרוע, אך מה לעשות במקצוע הזה צריך ללמוד אחריות, אתיקה וגם מתודולוגיה. את הדרך שבה אוספים את המידע ומעבדים אותו לסיפור כדי שאנחנו הצופים, המאזינים והקוראים נבין. זהו התפקיד של העיתונות בכלל ובעידן הדיגיטלי הכאוטי בפרט. אם תמשיכו במרוץ אחר כל ציוץ ברשת – תאבדו את מקומכם, והיחס אל מה שאתם כותבים יהיה בדיוק כמו אל עיתונאי הרשת בסגנון ביבי, יאיר ועוד רבים אחרים שזוכים בלייקים, תגובות, שיתופים וציוצים מחדש.

אגב גם זה סוג של עיתונות, אך זו עיתונות שמזכירה יותר מלחמת אזרחים מאשר ניסיון לשקף את המציאות, כדי שנדע למשל לגבש אידיאולוגיה משותפת, להקים מסגרות מפלגתיות שיש להן מסר ועוד ועוד.

נתניהו ובנו יאיר, כמו רבים נוספים ממובילי הדעה ברשת, יודעים היטב שהתקשורת פולטת הבלחות טוויטר, ומנצלים זאת למכונת התעמולה. הם שולטים ביד רמה ברשתות ומקבלים שרות טוב מהיריבים שטורחים להגיב על כל ציוץ שלהם

אגב כך, על פי תיאוריות של תקשורת פוליטית, העיתונאים הם ספקים וצרכנים של מידע שמספקים הפוליטיקאים. תיאוריות שעובדות טוב בדרך כלל ומסבירות למה יש לנו ממשלה של 36 שרים שכל אחד מהם מושך את העגלה למקום אחר. ממשלה שראשיה עושים תקציב חד/דו שנתי, רצים לבחירות ועוטים מסיכה כשהמצלמות פועלות. אופס, כמעט שכחתי שאחד מראשי הממשלה, זה שכעת מושך במושכות, נתפס באקראי כשהוא משלם על מנת שווארמה שקנה ברמלה.

אז עיתונאיות ועיתונאים חברי למקצוע, שיהיה לנו בהצלחה.

מיכאל מירו הוא דוקטור למדע המדינה, עיתונאי למעלה מארבעים שנה, לשעבר מנהל קול ישראל. חוקר ומתעניין בפוליטיקה, חברה, סביבה, מוסר ואתיקה.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 807 מילים
אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
אֱמֶת
שֶׁקֶר

אנחנו תחת מתקפה מכל הכיוונים על האמת והשקר. על היכולת להבדיל ביניהם. על עצם האפשרות לזקק מתוך הערפל את מה שנחוץ לנו, כאזרחים, כדי שנוכל להבין מה קורה ולגבש דעה עצמאית, לכאן או לכאן. כל אחד מוזמן לעשות חשבון, את מי הערפל הזה משרת ומי נפגע ממנו

עוד 1,112 מילים

ארדואן: טורקיה שוקלת לסגור את שגרירותה באבו דאבי בשל הסכם הנורמליזציה עם ישראל

משלחת ישראלית בראשות ראש המוסד כהן תמריא לאיחוד האמירויות בשבוע הבא ● טרם נקבע סדר יום לישיבת הממשלה השבועית, שאמורה להיערך מחרתיים; ייתכן שבפעם השנייה ברציפות לא תתכנס ישיבת ממשלה ● נתניהו דחה את טיוטת הסדר ניגוד העניינים שגיבש היועץ המשפטי לממשלה; לדבריו, הצעת מנדלבליט "בלתי סבירה, נעדרת סמכות ונגועה בניגוד עניינים אינהרנטי"

עוד 17 עדכונים
מירוץ 2020
המירוץ לבית הלבן / 81 ימים לבחירות

האריס עושה היסטוריה, אבל ספק אם זה ישפיע על הבחירות

מדן קווייל ועד ג'ו ביידן עצמו, ספק אם המועמד לסגן נשיא ארצות הברית משפיע על תוצאות הבחירות שם ● אבל קמלה האריס, האישה והשחורה הראשונה שמועמדת לתפקיד, יכולה להפוך למנהיגת העתיד של ארצות הברית, במיוחד אם ביידן ייבחר בנובמבר ● בינתיים היא מספקת לקמפיין צבע ואנרגיה - ולפרשנים משהו לדבר עליו

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
עוד 1,431 מילים ו-1 תגובות

למקרה שפיספסת

נכשלת, תתפטר!

אנחנו נמצאים במלחמת התשה ארוכה ומתישה שהנאשם נתניהו פתח בה נגדנו: נתניהו נגד מדינת ישראל ואזרחיה. אין ספק, נתניהו מעייף. כמויות השטיקים, הקשקושים, הזיופים, חדשות הכזב, ההסתות, השקרים והאיומים שהוא מפזר ביום אחד בלבד עלולות לבלבל, להטעות ולהלאות. החוצפה וחוסר הבושה שלו עולים מדרגה בכל יום ויום.

עכשיו הוא שולח את חיצי הארס שלו לעבר היועץ המשפטי לממשלה ותוקף אותו בפראות ובאופן חסר תקדים. כמו תמיד הוא מתקרבן ומתבכיין, ועכשיו על הפרק: רוצים לכאורה לרצוח אותו ואף – אתם יושבים? – לאנוס את אשתו.

לא ייאמן פשוט. האיש המאובטח במדינה שהוא וכל בני ביתו מאובטחים על חשבוננו על ידי השב"כ, בוכה ברשתות החברתיות בדמעות תנין על "איומים" על חייו מצד חשבונות פייסבוק וטוויטר מזויפים, שעלול להתעורר החשד כי הוא זה שעומד מאחוריהם. אם זה אכן המצב, אז במילים אחרות: ביבי מאיים על נתניהו ברצח.

האיש המאובטח במדינה על חשבוננו, בוכה ברשתות החברתיות בדמעות תנין על "איומים" על חייו מצד חשבונות פייסבוק וטוויטר מזויפים, שעלול להתעורר החשד כי הוא זה שעומד מאחוריהם

עוד הוא מתלונן ברשתות החברתיות על איום לכאורה לאנוס את אשתו, לא פחות – איום שנכתב לכאורה ברשתות החברתיות לפני שנה וחצי. זו היטפלות לציוץ ישן של אדם פרטי הידוע בגסותו, בוולגריות ובסקסיזם הדוחה והמגונה שלו, שגם נלקח לחקירה משטרתית, והעיקר: אין לו שום קשר למחאה ולמוחים. ציוצים כאלה ודומים להם נמצאו בכמויות נגד אנשי שמאל ונשות שמאל, ומעולם זה לא הפריע לנתניהו. קל וחומר שלא נחקרו במשטרה בדרך כלל.

ועכשיו רעייתו התראיינה לערוץ 12, ושם התלוננה, בין השאר, שהיא אישה מוכה וילדיה ילדים מוכים. אם נתייחס ברצינות לריאיון המוזמן, התמוה, המוזר והמיותר שנתנה, ריאיון שנודף ממנו ריח חריף של בחירות, פניקה ולחץ – הרי שיש בריאיון הזה בין השאר זילות ברורה וקשה כלפי נשים מוכות באמת. שהרי הגברת נתניהו לא באמת אישה מוכה וילדיה אינם ילדים מוכים. לא בכדי יצאה יו"רית נעמ"ת, חגית פאר, נגד דבריה השקריים והנלוזים של שרה נתניהו בעניין היותה אישה מוכה לכאורה.

כל אלה נשמעים כמו חומר טוב לפרודיה, לסָטירה. אלמלא זה היה טרגי כל כך היינו מתפקעים מצחוק. אלא שאלה הם חיינו.

כן, גבירותיי ורבותיי, עד כדי כך הפרנויה השתלטה עליו. השיגעון עולה על גדותיו ומתפרץ במלוא אונו החוצה.

אז נכון, לפעמים נדמה שאנחנו חיים בתוך סיוט מתמשך בלתי נגמר, בתוך סרט אימה שאפילו היצ'קוק הגדול, אומן סרטי המתח והאימה, לא היה מסוגל לדמיין, להסריט ולביים. בסרט הזה הנאשם נתניהו הוא הבמאי, המפיק, התסריטאי והשחקן הראשי, ואנחנו ניצבים ושחקני משנה קטנים. לפעמים נדמה שאנחנו רק כלים במשחק שחמט אין־סופי ובו הנאשם נתניהו מזיז אותנו ממקום למקום בהתאם לצרכיו האנוכיים והאגוצנטריים.

אבל אסור לנו ליפול לתוך זה. אסור לנו לאבד ריכוז ושיווי משקל. אחרי שנתניהו ייפול יהיה לנו מספיק זמן להתבונן בתקופה החולנית הזאת, לבכות ולהתרפא. עד אז חייבים להמשיך להילחם. עד שננצח. אין אפשרות אחרת.

אסור לנו לאפשר לו להטעות אותנו, אסור לנו לאפשר לו להפחיד אותנו, להרתיע אותנו. אסור לנו ללכת שבי אחרי הסחרירים היומיים והיום־יומיים שלו. אסור לנו לבזבז זמן ואנרגייה על הטרלול היומי שלו. נמשיך להילחם כי אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו להתעייף, להראות חולשה, להיכנע.

זו היטפלות לציוץ ישן של אדם פרטי – הידוע בגסותו, בוולגריות ובסקסיזם המגונה שלו, ואשר נלקח לחקירה. והעיקר: אין לו שום קשר למחאה ולמוחים. ציוצים כאלה ודומיהם נמצאים בכמויות נגד אנשי ונשות שמאל, ומעולם לא הפריעו לנתניהו

נתניהו, חזק ככל שיהיה, לא יוכל לנו. הוא איש אחד מול מדינה שלמה, איש אחד מול עם שלם. אין שום סיכוי שאדם אחד יילחם במדינה שלמה וינצח. העם הוא הריבון, העם הוא החזק, העם קובע, לא נתניהו. העם ינצח.

וכדי שזה יקרה חייבים להתמיד במחאות ובהפגנות בכל הכוח בכל הארץ ובכל האומץ. די לפחוד מהמילים "פוליטי" ו"אישי". כן, זו מחאה פוליטית (לא מפלגתית), וכן, זו מחאה אישית. מחאה פוליטית נגד הממשלה הגרועה בתולדות ישראל ומחאה אישית נגד העומד בראשה, הנאשם נתניהו. אין מה להתבייש בכך. להפך, עלינו להתגאות במחאה הפוליטית והאישית הצודקת והחשובה בתולדות ישראל.

כי הגיעו מים עד נפש. כי נתניהו וממשלתו לא רואים אותנו ממטר. כי זו מלחמה על החיים שלנו. כי אין לנו מדינה אחרת לבזבז.

עלינו להתייצב באומץ מול כל ההסתות והאיומים, למחות בכל הארץ מחאות יומיות ויום־יומיות. בלבנון המחאה הובילה להתפטרות ראש הממשלה ולהפלת הממשלה. אין שום סיבה שגם כאן היא לא תוביל לאותה תוצאה.

לכן חייבים להתמקד בדבר אחד בלבד: "נכשלת, תתפטר!" לא "ביבי תעזור לנו", לא "ביבי תתעורר", לא "ביבי פתח ת'תאטרון" ולא שום דבר דומה לזה, המחאה חייבת להיות ממוקדת בשתי מילים בלבד ואלו הן: "ביבי תתפטר!" נתניהו לא יתעורר ולא יעזור לנו. זה פשוט לא קיים בדי־אן־אי שלו.

מי שעדיין מצפה שנתניהו יטפל במשברים הרבים שהנגיף קורונה יצר או שיבין ללב הציבור ויסייע לו, חי בחלום מתוק מנותק מהמציאות. אין מה לצפות שביבי יטפל במשהו, הדרישה חייבת להיות אחת בלבד: נכשלת, תתפטר! רק כך ננצח! כל מאבק אחר סופו להיכשל ואין טעם להמשיך בו.

חייבים להתמקד בדבר אחד בלבד: "נכשלת, תתפטר!" לא "ביבי תעזור לנו", לא "ביבי תתעורר", לא "ביבי פתח ת'תאטרון". המחאה חייבת להתמקד בשתי מילים בלבד: "ביבי תתפטר!" הוא לא יתעורר ולא יעזור לנו. זה פשוט לא בדי־אן־אי שלו

זה מעל עשור שאין מנהל ראשי למדינה. מעל עשור שאין מנהיג, מבוגר אחראי, הורה מלווה, מנכ"ל שינהל את המדינה. זה מעל עשור שמדינת ישראל לא מנוהלת אלא מתנהלת מעצמה, מכוח ההֶתמד, האינרצייה. משל למה הדבר דומה? לילד קטן שהוריו נפטרו והוא נאלץ לגדל את עצמו ולגדול מעצמו. הוא יגדל בסופו של דבר, אבל שום דבר לא יפצה על ילדותו האבודה ועל אובדן הוריו.

כך ישראל: באין מנהיג – ישראל מנהלת את עצמה, מתנהלת מעצמה, מגדלת את עצמה. היא תמשיך להתקיים, אבל שום דבר לא יפצה על השנים האבודות של היעדר מנהיגות ראויה לשמה ושל נפילה בשבי בידי ארגון פשע שחטף את המדינה ומחזיק בה בת ערובה לסיפוק צרכיו החולניים והפליליים.

אל ייאוש, חברים. אין לנו הפריווילגיה להתייאש. אין לנו שום אפשרות לוותר. מדובר בחיים שלנו, בעתיד שלנו, של ילדינו, של נכדינו. מדובר בגורלה של מדינת ישראל. זה בידיים שלנו, ננצח רק אם נתמיד במאבק ובמחאה ולא ניתן לרעשי הרקע שיוצאים מבלפור להפריע לנו ולוּ לרגע.

יאיר בן־חור הוא עורך ספרות, עורך לשון, נקדן, עורך שירה ומשורר. פרסם עד כה ארבעה ספרי שירה פרי עטו וספר מאמרים פילוסופיים, וערך וניקד מאות ספרים אחרים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 938 מילים ו-1 תגובות
עודכן עכשיו

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

פרשנות נתניהו אולי ויתר על הריבונות, אבל לא על הבחירות

שלוש פעמים חזר ראש הממשלה בנאומו אתמול על המונח "היסטורי", אך אפילו פעם אחת הוא לא דיבר על הריבונות שעליה ויתר ביו"ש ● כשנשאל על כך, קרא מהכתב טקסט אפולוגטי לתפארת ● במחוזות הימין, מנפתלי בנט וצפונה, רתחו מזעם - אבל אין להם לאן ללכת, ונתניהו יודע זאת ● והעובדה שגם לא עדכן את שותפיו הפריטטיים מלמדת שהאינטרס המהותי של נתניהו לא השתנה

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
יחסי מסחר היו לנו עם הנסיכויות לפני 20 שנה, אפשר היה לרכוש מוצרים שלהם ללא הגבלה, לסגור את החלק הנותר, זה קל מאוד, ביבי צריך להודוד לטרמפ על השרות שהוא עשה לו, (וגם לעצמו) כי הבחירות שם... המשך קריאה

יחסי מסחר היו לנו עם הנסיכויות לפני 20 שנה, אפשר היה לרכוש מוצרים שלהם ללא הגבלה, לסגור את החלק הנותר, זה קל מאוד, ביבי צריך להודוד לטרמפ על השרות שהוא עשה לו, (וגם לעצמו) כי הבחירות שם התקיימו בחודש נובמבר.
בנוסף אסור לשכוח שביבי נמצא וצרות צרורות, הוא לא קיבל "זכאי" מבית המשפט והוא לא נבחר שוב לרשות הממשלה, העתיד יגיד את שלו

עוד 764 מילים ו-1 תגובות

האס של פוטין מאחורי הקלעים של ה"חיסון" הרוסי

האם ה"חיסון" הרוסי לקורונה הוא יעיל, מסוכן, או לא קיים? ● רופאה רוסית בכירה מזהירה שלא להתקרב לחיסון, אבל רופאים ומדענים ישראלים - שחלקם מעורבים ביוזמה באמצעות "הדסה" - מספרים סיפור אחר ● "האנשים שקיבלו עד כה את החיסון לא פיתחו תופעות לוואי רציניות, ומערכת החיסון שלהם ייצרה נוגדנים" ● "זה בדיוק מה שעושים בעולם, רק ששם קוראים לזה 'ניסוי', וברוסיה 'חיסון'"

עוד 1,932 מילים

נתניהו מעדיף סביבו פקידים מפוחדים, מוחלשים וכנועים ● לכן הוא שולח את שופריו ומלחכי פנכתו לתקוף כל פקיד שמעז לצאת נגד החלטותיו ● אבל כאשר נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון, חושש למלא את תפקידו ולהביע דעה על התקציב, אפשר לסמן שפל חדש ● פרשנות

עוד 766 מילים ו-1 תגובות

רשת של שקרים

פייק ניוז לפני שבועיים חשף נתניהו למיליוני עוקביו פוסט של משתמשת פייסבוק בשם דנה רון המאיים על חייו ● העיתונאי ויועץ הדיגיטל יוסי דורפמן זיהה סממנים חשודים בפוסט, ולאחר נבירה בפרופיל של דנה רון הסיק כי מדובר בפרופיל מזויף ● פייסבוק אישרה את הממצאים ובזריזות הודיעה כי מדובר בפרופיל פיקטיבי והוא הוסר ● אבל אז משטרת ישראל החלה לחקור והודיעה שזו דווקא אישה אמיתית שגרה באוסטרליה ● מבולבלים? גם אנחנו

עוד 2,738 מילים ו-4 תגובות

ג'ארד קושנר: "ישראל מסכימה לפתרון שתי המדינות"

נתניהו הבטיח טיסות ישירות בין ישראל לאבו-דאבי ● בתמורה לנורמליזציה ישראל הסכימה לעצור את החלת הריבונות ביו״ש ● המתנחלים זועמים על נתניהו ● טראמפ מתכנן טקס חגיגי לפני הבחירות בארה״ב ● נתניהו בעד סגר נוסף - גמזו יכין תכנית מגירה ● צה״ל חשף את המערכה בסוריה בשנים האחרונות ● 600 תיירים מישראל יוכלו לבקר ביוון בשבוע ● פגישה חיובית בין כחול-לבן והליכוד לגבי הקואליציה

עוד 37 עדכונים

אתמול במשכן, נתניהו השיק את קמפיין הבחירות האחרון שלו

אחרי שגרר את ישראל לשלוש מערכות בחירות בגלל שיקוליו האישיים-משפטיים, נתניהו מתקרב לרגע ההכרעה ● מערכת הבחירות הרביעית תהיה האחרונה שלו, משום שבסוף, אחרי כל השטיקים והטריקים, יותר ויותר אזרחים מאבדים את הסבלנות אליו: נכון לסקר שהתפרסם אתמול, אפילו 22% מבוחרי הליכוד רוצים שיתפטר ● פרשנות

עוד 935 מילים

השבוע הסוער של מירי רגב

שרת התחבורה מירי רגב יצאה השבוע בשתי הכרזות דרמטיות: שדה התעופה הבינלאומי השני של ישראל יקום בדרום, ולא בצפון; ורכבות מהירות יחברו את קרית המודיעין של צה"ל, שעומדת לקום בנגב, למרכז הארץ ● שני הנושאים חשובים מאוד, והעמדות שהציגה רגב ראויות ● אבל לאור חיבתה המוכרת ליחסי ציבור והקדנציה הקצרה שצפויה לה במשרד התחבורה, צריך להתייחס אליהן בחשדנות

עוד 865 מילים ו-1 תגובות

מטאורים ופקקים למרות משבר הקורונה, הישראלים נוהרים למצפה רמון

בעלי צימרים וחוות בודדים בדרום מדווחים על תפוסה מלאה, לקראת הגעת גשם המטאורים לשיאו הלילה ● ברשויות נערכים לעומסי תנועה כבדים, וקוראים למבקרים לשקול לדחות את הנסיעה דרומה לימים הקרובים ● מעריכים: "הרבה אנשים יבואו לשטחים פתוחים במדבר ופשוט ישכבו על הגב בשטח"

עוד 767 מילים

אירה טולצ'ין אימרגליק ממעטת לבקר בבתי כנסת, אבל לפני שבועיים האחיין שלה חגג בר מצווה בבית כנסת בתל אביב ● כאשר ניגשה עם אמו של חתן השמחה לעזרת הנשים, הן הופתעו לגלות שיושב שם גבר ● הוא מנע מהן כניסה למקום, ונימק זאת במגבלות ההתקהלות ● נשות הכותל אומרות כי מדובר בתופעה רחבה: "ברגע שהוטלו מגבלות הקורונה, כבר במרץ, החלו לדחוק יותר ויותר נשים החוצה מבתי הכנסת"

עוד 859 מילים ו-1 תגובות

האם מותר לח"כ להיות מושחת במסגרת מילוי תפקידו? לפי הכנסת, מסתבר שכן

הפרקליטות ביקשה מבג"ץ דחייה נוספת בעתירות שהוגשו נגד החלטת הכנסת הקודמת להעניק לחיים כץ חסינות נגד העמדתו לדין על מרמה והפרת אמונים - הצדדים במו"מ על עסקת טיעון, מה שעשוי לייתר את הדיון ● אולם תשובת הלשכה המשפטית של הכנסת בתגובה לאותן עתירות כבר ניתנה, והיא לא פחות ממדהימה ● פרשנות

עוד 1,126 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה