נושא
הרוח הציונית

כהנא נותר ללא אופציות

מתן כהנא נותר ללא בית פוליטי ● הוא לא רוצה את מי שרוצים אותו, ומי שהוא רוצה - עדיין לא מוכן לקבל אותו ● איילת שקד רוצה אותו שלישי ברוח הציונית, בני גנץ מנהל איתו מו"מ שלא מתקדם - כשהחרדים מאיימים: "אין לגנץ מה לחפש איתנו אם כהנא יהיה שם" ● כהנא עצמו אומר לזמן ישראל: "הלוואי שהייתי דמות כזו משמעותית שתקבע מי יקים את הממשלה הבאה" ● פרשנות

עוד 664 מילים ו-3 תגובות
כל הזמן // יום שישי, 12 באוגוסט 2022
מה שחשוב ומעניין עכשיו
אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
פְּרַיְמֵרִיז 144

עם פרוץ עונת הבחירות המקדימות וסגירת רשימות המתמודדים לקראת הבחירות הקרובות, הנה כמה מועמדים שצפויים להפתיע בכנסת הבאה

עוד 1,124 מילים

חשבנו שזה נגמר, אבל לא

קיוויתי להימנע מהסחף ולהצליח לשמור על השקט הנפשי שלי. כי בכל זאת, כמה אפשר? חמש מערכות בחירות בפחות משלוש שנים. באיזשהו שלב את מניחה לזה ומתפללת לטוב. אלא שבימים האחרונים התגנבו הספקות לליבי והרגשתי שוב את הפחד מחלחל, חרדה ממצב בו נתניהו יחזור לשלטון.

השנה האחרונה הזו הייתה שנת ריפוי והחלמה מטראומה מתמשכת של שנות שלטון ארוכות מנשוא של נתניהו, ממאבק בהפגנות דרך ארבע מערכות בחירות וחשבנו שזה נגמר, אבל לא.

השנה האחרונה הייתה שנת ריפוי והחלמה מטראומה מתמשכת של שנות שלטון ארוכות מנשוא של נתניהו, ממאבק בהפגנות דרך 4 מערכות בחירות. חשבנו שזה נגמר, אבל לא

הוא לגמרי יכול לחזור והאמת היא שזה גם די ריאלי. לא אכנס לנבואות ובטח שלא נסמכת על סקרים אבל ממצב העניינים כעת אני לומדת שהסיכוי שנתניהו יחזור לשלטון גדול מהסיכוי של גוש השינוי להמשיך לאחוז בהגה. זו אינה תחושת בטן. האיחוד של איילת שקד והנדל יכול להפתיע, המגזר הערבי ינקוט עמדה ותוצאות הפריימריז, כמובן.

אבל רגע לפני הפריימריז – בנוגע לסקרים, חובה לומר את המובן מאליו – כל סקר בו תצפו מתחילת הקמפיין ועד הבחירות בכל ערוץ מדיה, הוא חארטה. פיקציה מדומיינת שנועדה לקבע מציאות כלשהי. להדהד את השיח הפוליטי, את המעורבות החברתית, לשמור את הגחלת בוערת. לשרוף זמן אוויר בטלוויזיות. למשמע את האזרחים ולקבע עוד את האבק.

הסקרים הם בלוף שלא צריך להקשיב לו. מטרתו היחידה היא למכור עוד פרסומות שיקדמו עוד את 20 המשפחות החזקות במשק, שבמקרה גם שולטות בשוק התקשורת באופן כמעט הרמטי.

הסקרים הם נושא לדבר עליו בין אנשים וגם אמצעי לחץ, אבל הם לא רלוונטים לכלום משום שהרשימות עדיין לא סגורות, הגושים עוד לא התגבשו ויש עוד דרך ארוכה עד לממשלה הבאה, אם וכאשר תקום. השאלות בסקרים מוטות והתקצוב שלהם מעורפל. הם משקפים אינטרסים של בעלי הון, לא מעבר לזה.

בנוגע לסקרים – כל סקר בו תצפו מתחילת הקמפיין ועד הבחירות, בכל ערוץ מדיה, הוא חארטה. השאלות מוטות, התקצוב מעורפל, הם משקפים אינטרסים של בעלי הון, לא מעבר

לאחר שאמרנו את זה, תוצאות הפריימריז בעבודה וגם בליכוד הצליחו להפתיע. בעבודה, נבחרת שמוכרת בעיקר לפקודי המפלגה והולכת להוות אתגר משמעותי למנהלי הקמפיין. בלי שום אס מוכר בשרוול חוץ מעצמה ומגיוון מגדרי, מרב מיכאלי תצטרך לצאת מגדרה ולעשות מהלכים מהותיים.

בליכוד, לעומת זאת – ההגמוניה נשמרת ומתהדקת. מתנגדים אאוט, מעריצים ותומכים אין, וככל שיותר קולני, הרי זה משובח. 80 אלף מצביעים בפריימריז בליכוד. נתניהו מתחזק עדת מעריצים שמדבררים את דף המסרים שלו בנאמנות וכך הם זוכים להתברג ברשימה לכנסת. מי שסוטה הצידה מהדף, עף. ישראל כץ עד לפני רגע נראה כאופציה לגיטימית לרשת את כס המלכות, וכנראה זו הסיבה שהוא טס החוצה מהרשימה.

בגזרת הנשים, זה באמת מעניין. נשות הליכוד מוגדרות בעיניי בין היתר דרך רמת המיזוגיניות שהן אוחזות בה. זה מתבטא בהדחקה של הנשיות שלהן והבלטה של תכונות "גבריות" יותר, בנקיטת עמדה ושפה שוביניסטית.

המגמה הזו עברה בכמה נקודות בדרך. כמו טל גלבוע למשל, שאמנם לא התמודדה בפריימריז אלא ליוותה את הקמפיין מבחוץ, וכעת מתגלם בשיא הדרו בעו"ד טלי גוטליב. הדמיון ביניהן רב על השונה.

"רצינו דם חדש, רצינו פנים חדשות. חברים, הפוליטיקה השתנתה", איבחן בראיון ל"כאן 11" שלומי וקנין, חבר מרכז הליכוד המקורב לנתניהו. הוא מאמין שהיום הליכוד נמצא במצב טוב יותר ממה שהיה לפני שלוש שנים. אנחנו מקווים ל-37 או 38 מנדטים וככה תהיה לנו ממשלה, הבהיר.

בגזרת הנשים, נשות הליכוד מוגדרות בעיניי, בין היתר, דרך רמת המיזוגיניות שהן אוחזות בה. זה מתבטא בהדחקת הנשיות שלהן והבלטה של תכונות "גבריות" יותר, בנקיטת עמדה ושפה שוביניסטית

"הרשימה שנבחרה עושה טוב על הלב", הסביר אורן חזן, אקס ח"כ מהליכוד. יש קבוצות שהולכות יחד ומקדמות אג'נדה קבועה, רשימה שמשקפת הלכה למעשה מה שהבוחרים רוצים".

ברכות למצביעי הליכוד. כנראה שמשהו במנגנון הפנימי שלכם עובד באופן מעוות כי זכיתם בערימה של נציגים שהיא כל כולה הסחת דעת ותעמולה. שלמה קרעי, אדם דתי, הצטלם עם פסל שבוע שעבר. הוא הפר את הדיבר השני בעשרת הדיברות במכוון וביודעין ושבועיים אחר כך הגיע למקום ה-13 בפריימריז שנערכו אתמול.

וטלי גוטליב למשל, נכנסת לכנסת הבאה על תקן "האישה החדשה" שיריון מוקדם במקום 25 בליכוד. אישה חדשה בהכרח אומר שיש אישה ישנה, ואכן גילה גמליאל נדחקת למקום ה-30. גמליאל לא מתאימה לליכוד החדש, הקולני. אין לה קול וכנראה גם לא בייס חזק.

עו"ד גוטליב, לעומת זאת, יכולה לומר ואומרת על כל במה – את מה שעבור גברים הוא בלתי אפשרי לאמירה. גבר שיאמר את מה שטלי גוטליב אומרת, יודר לשוליים ויצבע את עצמו בצבע מיזוגיני שלא תואם את רוח הזמן והמקום.

יודגש, זו לא סתם הזיה מצערת שמתרחשת באולפן ערוץ 14. טלי גוטליב במקום ריאלי בליכוד אומר עוד טון וחצי זבל מיזוגיני בערוצי התקשורת המסחריים.
גוטליב היא מגינת המין הגברי בכל מה שנוגע לשיח משפטי בנוגע להטרדות ופגיעות מיניות. כביכול אוטוריטה.

היא ככל הנראה באמת מאמינה וחושבת שהטרדות מיניות הן תוצאה של תלונות שווא. היא לא מכירה בכך שהיו ויהיו דברים מעולם, ושמאזן הכוחות נוטה לטובת גברים בקיצוניות.

היא לא רואה בעייתיות בחקירה המשטרתית שנעשית ברישול שמרגיש מכוון, או בפעולות ביהמ"ש שבוחר לשחרר עברייני מין סדרתיים כעניין של יום ביומו. זה לגמרי בסדר. מה שלא בסדר, לדידה של טלי גוטליב, אלו תלונות השווא שמהוות אחוז מזערי מסך התלונות – דבר שנבדק כבר בעבר והוכח. ולא רק שתלונות שווא זו תופעה זניחה ושולית, אלא שאם כבר, מה שקורה הוא תת דיווח.

עו"ד גוטליב יכולה לומר ואומרת על כל במה – את מה שעבור גברים הוא בלתי אפשרי לאמירה. גבר שיאמר את מה שגוטליב אומרת, יודר לשוליים ויצבע את עצמו בצבע מיזוגיני שלא תואם את רוח הזמן והמקום

אז מה תפקידה בהצגה של המריונטה הזו, שתמכה, בין השאר, גם באנסים אלון קסטיאל ומשה קצב? כאמור – עוד טון וחצי זבל מיזוגיני בערוצי התקשורת המסחריים. שיהיה לנו בהצלחה. באמת, לא שבענו מזה.

בנושא אחר – לגבי ממשלת השינוי – חשוב לי לומר הוא שאמנם הם לא הבטיחו את זה מפורשות, אלא רק התחייבו למאבק בשינוי האקלים, אבל חייבים להודות פה אחד שמזג האוויר השתפר פלאים ושהקיץ הזה מופלא.

אני לא רוצה לפתוח עין או חלילה לנחס, אבל הלחות סבירה והבריזה חלום. נכון שזה לא היה כתוב באף מצע, אבל זה מה שקרה תחת ממשלת השינוי. אז לכל מי ששאל מה הביאה ממשלת השינוי? שכולם כולל האדמה חזרו לנשום. הלוואי שזה ימשך.

דפנה גלפז, אשת תכן, חוקרת תרבות ומנהלת קהילת צרכניות הקנאביס "נשים בירוק" 

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 956 מילים

רגע לפני שהיא מסיימת קדנציה כנשיאת בתי משפט השלום במחוז מרכז, השופטת עינת רון הזכירה מדוע היא נחשבת לבבת עינם של השוטרים ● את הקביעות השיפוטיות בדבר ניגוד עניינים שבג"ץ הפנה השבוע כלפי מערכת בתי הדין הרבניים - אפשר לסובב בקלות ולהפנות כלפי בתי המשפט ● והחלטת בג"ץ בעניין ראש המוסד לשעבר יוסי כהן תורמת את תרומתה לעקרונות של שקיפות ציבורית

עוד 1,683 מילים

למקרה שפיספסת

יאיר גולן: רשימת הליכוד היא בשורה איומה ונוראה למדינה

אהרון ידלין, שר החינוך לשעבר, הלך לעולמו בגיל 96; לפיד: איש אדמה ורוח ● דיווח: ישראל ביקשה מרוסיה לא להתערב בבחירות הקרובות ● היועצת המשפטית לממשלה החליטה: הדיווחים על גריסת המסמכים של נתניהו לא יחקרו ● סקר מנדטים: לפיד מתחזק, גוש נתניהו מגיע ל־59 מנדטים, הרוח הציונית עם 4, מרצ לא עוברת את אחוז החסימה

עוד 15 עדכונים

מי למעלה, מי למטה

למרות כישלון המדגמים, תוצאות הפריימריז בליכוד מסמנים מגמה של חילופי דורות בתנועה ● ועדיין, הדילים עבדו וקבלן הקולות הראשי חיים כץ הצליח לעצב חלק מהרשימה ● נתניהו יכול לחייך בסיפוק על שהצליח לתקוע טריז בין כץ וכ"ץ, נושאי התפקידים הבכירים בליכוד ● ואחרי 45 שנה, היריבות שליוותה את הפוליטיקה הישראלית בין ישראל כ"ץ וצחי הנגבי הגיעה לסיומה העגום

עוד 850 מילים

נושאים מושתקים

נושאים מושתקים:

1

בגדה יש אפרטהייד שהולך ומתרחב. הפרת זכויות אדם שיטתית ועצומה. זה מושתק. כן, גם אני מפחד שישגרו טילים מהגדה. לא, זה לא מצדיק משטר אפרטהייד נורא.

2

בעזה 2 מיליון אנשים כלואים במקום הצפוף בעולם. 365 קמ"ר. אבטלה: 50 אחוזים. אבטלת צעירים: 70 אחוזים. אחוז פליטים מקרב התושבים: 82 אחוזים. משטר פנימי: דיקטטורה דתית. משטר חיצוני שמטיל מצור: ישראל. מקורות מים מזוהמים. לא מעניין עד שפתאום מגיעה התלקחות.

בעזה 2 מיליון כלואים במקום הצפוף בעולם. 365 קמ"ר. אבטלת צעירים: 70%. פליטים: 82%. משטר פנימי: דיקטטורה דתית. משטר חיצוני שמטיל מצור: ישראל. מקורות מים מזוהמים. לא מעניין עד שמתלקח

3

בישראל יש פער מעמדות עצום שהולך ומתרחב בשל חלוקת קרקעות מעוותת ומחירי דיור דמיוניים ופתולוגיים. מיעוט מקבל מהמדינה קרקעות בחינם או במחיר מגוחך, וזאת על חשבון רוב שלעולם לא יוכל לקנות דירה ללא ירושת עתק, ירושת נכס, הורים עשירים או הורים תומכים בשילוב משכנתה עד גיל 70.

4

מערך המיסוי בישראל מעוות: מיסוי עצום ומופרך על עבודה (במיוחד עצמאים) ומיסוי קליל עד אפסי על ההון הגדול. אחוז המיסים העקיפים שאנו משלמים הוא אדיר. אדיר. מדובר בפשע.

5

מערכת החינוך בישראל קרסה. המורות עניות. המורות נוטשות. מדובר בילדים ובילדות שלנו. מערכת החינוך אינה מטפלת (ולעתים אף מעודדת באמצעות המבנה המעוות שלה) לחצים נפשיים וחברתיים בלתי נסבלים, אומללות רבה, אחוזי חרדה ודיכאון גבוהים וטראומות נפשיות שישפיעו על המשך החיים.

6

מעמדה הכלכלי ומשאביה הכלכליים של המשפחה שמביאה אותך לעולם קובעים במידה רבה את עתידך הכלכלי.

7

מתקיים משטר כלכלי של מונופולים ודואופולים בשליטת בעלי הון עתק. זה מייקר עוד יותר את המחנק הכלכלי הכללי.

מערכת החינוך בישראל קרסה. המורות עניות ונוטשות. מערכת החינוך אינה מטפלת בלחצים נפשיים וחברתיים בלתי נסבלים, אחוזי חרדה ודיכאון גבוהים וטראומות נפשיות שישפיעו על המשך החיים

8

לא קיים שום שיח פוליטי, כלכלי, מדיני, אידיאולוגי, מוסרי או אזרחי. כלום. זהות שבטית, הפנמת תעמולת כזב אדירת ממדים, שיסוי, הסתה, הפחדה ושיווק חלול – אלה המוטיבים שקובעים דפוסי הצבעה.

9

האמת העובדתית קרסה. היכולת לקיים דיון שמושתת על עובדות אינה קיימת עוד. עלילות שווא בדיוניות השתלטו על השיח.

10

מערכת המשפט מעניקה הכשר לאפרטהייד בגדה. זו חרפה נמשכת. ובכל זאת, קיימת מתקפה שיטתית וכוזבת על החלקים הליברל-דמוקרטיים במערכת זו ועל החלקים המסוימים שבהם עדיין קיים שוויון לפני החוק – לפחות בגבולות הקו הירוק.

11

כמעט כל מערכות החינוך מניבות בוגרים בורים. הבורות החמורה במיוחד היא בתחום לימודי האזרחות והדמוקרטיה. החינוך הלאומני-סנטימנטלי, לעומת זאת, מתחולל במלוא עוצמתו.

12

עשרות אלפי ישראלים חיים בכפרים שהמדינה לא מכירה בהם ולכן לא מחברת את התושבים לתשתיות. מדובר בחרפה שנמשכת עשרות שנים. היא מושתתת על אפליה אתנית.

לא קיים שום שיח פוליטי, כלכלי, מדיני, אידיאולוגי, מוסרי או אזרחי. זהות שבטית, הפנמת תעמולת כזב אדירה, הסתה, הפחדה ושיווק חלול – אלה המוטיבים שקובעים דפוסי הצבעה. האמת העובדתית קרסה

13

מוסדות שמעמדם מעוגן בחוק ושמפלים על בסיס אתני – עדיין קיימים: הקרן הקיימת לישראל ועוד.

14

רעיונות פוליטיים שמהווים נורמה בדמוקרטיות אירופיות נחשבים בישראל כשמאל רדיקלי ביותר ואף בוגדני:

 • משטר דמוקרטי שמשלב בין שלטון הרוב לבין הגנה משוריינת על זכויות האדם והאזרח.
 • שוויון מוחלט לפני החוק לכל האזרחים.
 • הימנעות מהשלטת דיקטטורה צבאית בחיי מיליוני נתינים משוללי אזרחות.
 • הימנעות ממערכות חוקים שונות בהתאם למוצא אתני שונה.
 • הימנעות מכל סממן אפרטהייד.
 • משטר דמוקרטי שמחויב לכל אזרחיו ולא לקבוצה אתנית מסוימת.
 • הפרדה בין דת ומדינה.
 • הכרה רשמית בנישואין אזרחיים ובסוגי נישואין שונים שאינם אורתודוקסיים.
 • שוויון זכויות מוחלט לנשים.
 • איסור חוקי שאוכפים אותו על מפלגות שמונעות מנשים להתמודד במסגרתן.
 • שוויון זכויות מוחלט ללהט"ב.
 • תשתית רווחה סבירה לכל אזרח.
 • מערך מיסוי פרוגרסיבי, מיסוי הון גדול, מס ירושות עתק.
 • הגנה על עצמאות מערכת המשפט.

15

היעדר שריון של חירות ההפגנה וחופש הביטוי, לרבות אי הרחקת שוטרים שנוהגים באלימות כלפי מפגינים בפרט וכלפי אזרחים בכלל. גיבוי של הפיקוד הבכיר לשוטרים הללו.

16

אין פלא שסגן ניצב ניסו גואטה קיבל רק 5 חודשי מאסר על-תנאי לאחר שהורשע בתקיפה חסרת הצדקה של מפגין וצלם בירושלים. מעשיו היו חמורים. הוא כפר בהם. עד היום לא הודה בדבר. לא הביע חרטה.

אין פלא שסגן ניצב ניסו גואטה קיבל רק 5 חודשי מאסר על-תנאי לאחר שהורשע בתקיפה חסרת הצדקה של מפגין וצלם בירושלים. מעשיו היו חמורים. הוא כפר בהם. עד היום לא הודה בדבר. לא הביע חרטה

האם הפיקוד הבכיר של משטרת ישראל לכל הפחות העביר אותו לתפקיד אחר שאינו כרוך במגע עם מפגינים? הפוך. המפכ"ל כתב מכתב תמיכה נלהב לבית המשפט בעניינו של הקצין, כינה אותו בכינוי המאוס "מלח הארץ".

מפקדיו של הקצין העידו לטובתו בניסיון לשכנע שלא תקף איש. הוא השתתף בכוח המשטרתי שהופקד על שמירת הסדר הציבורי בהר הבית/חראם א-שריף ביום תשעה באב. והוא ימשיך לפקד על כוחות משטרה במסגרת הפגנות. חרפה עצובה.

מדובר במכלול השתקות של נושאים קריטיים. מדובר בתמצית של הנושאים הללו. לגבי הנושא האחרון: המפגין המותקף, אביחי גרין, יגיש באמצעותי תביעת פיצויים משמעותית נגד משטרת ישראל. בתי המשפט פוסקים סכומים מצחיקים בפרשות דומות. כלומר: סכומים עצובים. הגיע הזמן לשנות זאת.

מדובר במכלול השתקות של נושאים קריטיים. מדובר בתמצית של הנושאים הללו. לגבי הנושא האחרון: המפגין המותקף, אביחי גרין, יגיש באמצעותי תביעת פיצויים משמעותית נגד משטרת ישראל

דמוקרטיה ששומרת על זכויות אדם. זה כל מה שאנו מבקשים.

עורך דין דניאל חקלאי הוא בעל משרד עריכת דין שמתמחה בייצוג בתחומי המשפט הפלילי, עבירות הצווארון הלבן, ועדות החקירה, הדין המשמעתי ולשון הרע. בן 46. נשוי ואב לשני בנים. פרסם מאמרים וכן סיפורים קצרים בכתבי עת דיגיטליים. אוהב מאד ספרות, קולנוע ומוזיקה. מוטרד מאד מהסכנות העצומות למשטר הדמוקרטי ולזכויות האדם והאזרח. מנסה לחשוב כיצד למקם את המשפט החוקתי ואת המשפט הפלילי בהקשרים סוציולוגיים, תרבותיים, פוליטיים, היסטוריים ופסיכולוגיים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
צודק חקלאי. ובכל זאת, המנהיגות הפלסטינית שבויה ברצון לנקום בישראל על העוול וההרג וההרס לאורך השנים מבחינתם, 'זכות השיבה', רעיונות דתיים משיחיים מאיראן וכו' וכו' - זאת הנהגה שאומרת בריש ... המשך קריאה

צודק חקלאי. ובכל זאת, המנהיגות הפלסטינית שבויה ברצון לנקום בישראל על העוול וההרג וההרס לאורך השנים מבחינתם, 'זכות השיבה', רעיונות דתיים משיחיים מאיראן וכו' וכו' – זאת הנהגה שאומרת בריש גלי שישראל צריכה להסתיים, ולכן כל כוחם מופנה להתחמשות; מחנכים שם לשנאה במערכת החינוך. תהליך של פיוס יגיע גם כשהצד השני יירד טיפונת מהעץ התקיף, למרות שהוא הצד החלש. הוא חלש אך טעון ברצון להשמידנו

עוד 774 מילים ו-1 תגובות

תגובות אחרונות

עודכן עכשיו
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תוצאות הפריימריז בליכוד: הרשימה של יאיר נתניהו

רוחו של נתניהו הבן מרחפת על פני רשימת הליכוד החדשה ● ח"כים שהיו קולניים במיוחד נגד רשויות החוק זינקו למקומות הראשונים ● לעומת זאת אלו שהתחככו או קראו תיגר על בנימין נתניהו, נדחקו למקומות נמוכים וחלקם אף מחוץ לכנסת ● התופעה המפתיעה של הפריימריז היא עו"ד טלי גוטליב ● ולא בטוח שקמפיין הממלכתיות של יו"ר הליכוד עדיין אקטואלי ● פרשנות

עוד 865 מילים ו-1 תגובות

הגל השלישי של מגפת האופיואידים האמריקאית מכה בקהילה היהודית

שימוש לרעה באופיואידים גבה את חייהם של 107 אלף אמריקאים ב־2021 ולא פסח גם על יהודי ארה"ב, שעדיין מתמודדים עם סטיגמות ומפחדים לפנות לסיוע: "לא חשוב לאיזה זרם אתה משתייך, יש תחושה עצומה של בושה" ● מוות מפנטניל הפך לגורם המוות מספר אחד בקרב אמריקאים בני 18–45, ואף החמיר אחרי התפרצות הקורונה וכללי הריחוק החברתי

עוד 3,716 מילים

המשבר בהייטק עלול לקרב את ישראל למיתון

בדיקת זמן ישראל אחרי שנתיים של עלייה תלולה, שכרם של עובדי ההייטק התכווץ באפריל ובמאי בכ־1,500 שקל ברוטו לחודש ● עליות השכר בהייטק היו גבוהות יותר מעליות המחירים ורמת החיים של ההייטקיסטים המשיכה לעלות – אבל כעת היא יורדת ● מצבם עדיין טוב לאין ערוך מזה של מרבית העובדים – אבל הפגיעה בהם מדרדרת עוד יותר את מצבם של העובדים הפחות מתוגמלים

עוד 2,801 מילים ו-1 תגובות

דיווח: חברה בקהילת קבלה לעם העידה שמועמד ברשימת הליכוד הנחה אותה למסור עדות שקר

חנוך מילביצקי, מספר 26 ברשימת המפלגה לכנסת, ששימש כיועץ המשפטי של קבלה לעם, הכחיש את הדברים ● תוצאות הפריימריז בליכוד: יריב לוין ראשון, אלי כהן שני, יואב גלנט שלישי, דודי אמסלם רביעי ואמיר אוחנה חמישי; הנגבי ולוי אבקסיס נדחקו למקומות לא ריאליים ● נציבת בתי הסוהר הוציאה לחופשה כפויה את מפקד כלא גלבוע, כי סירב, לדבריה, לקבל את מרות מפקדו

עוד 46 עדכונים

מתחת לפני השטח, מתגלה תמונה לא שגרתית בפוליטיקה האיראנית: מתח מתגבר בין הדרג המבצע למנהיג העליון ● האופוזיציה החדשה שנוצרה חוששת כי האייתוללה מנסה לתעל את הירושה לבנו מוג'תבא - ויש הטוענים שח'מינאי הבן כבר מנהל את איראן מאחורי הקלעים ● כל זה משפיע על עמדת איראן בכל הקשור לחתימה על הסכם הגרעין, והמערב מסרב להתגמש יותר ● פרשנות

עוד 663 מילים

המבחן האמיתי של ההנהגה הישראלית ושל הציבור מתחיל רק עכשיו ● יש לתרגם את הפסקת האש לתהליך דיפלומטי אמיץ שיניב אופק לפתרון הסכסוך הישראלי–פלסטיני ● אחרת, מדובר רק בהפסקה זמנית עד לפרוץ סבב לחימה נוסף ● השחר עדיין יכול להוביל ליום בהיר וחדש ● דעה

עוד 1,280 מילים

אשקלון דורשת אותן הטבות מס כמו בעוטף עזה

תושבי קו העימות הדרומי מקבלים פטור ממס על 20% מההכנסות ● אשקלון לא מקבלת את ההטבה אפילו שהעסקים בעיר נאלצו להישאר סגורים גם בסבב האחרון ● שר האוצר ליברמן מבטיח לפצות עובדים שנפגעו מהגבלות התנועה – אך לא עסקים ● חבר מועצה באשקלון: "הייתה פה עיר רפאים, כמעט הכול סגור. לא מתייחסים לפגיעה בעסקים ואחרי סבב קצר מדפדפים הלאה"

עוד 1,121 מילים ו-1 תגובות

"החוסן של הנגב הוא צורך ביטחוני לא פחות חשוב"

חגי רזניק, לשעבר מנכ"ל משרד השיכון, השקיע את מרב חייו בפיתוח הנגב, שם גדל ● כעת הוא מסמן מטרה שאפתנית: להביא להקמת שדה התעופה הבינלאומי השני בנבטים ● בשבוע שעבר פרסם מחקר הטוען כי הקמת שדה התעופה תציל את הנגב ● לזמן ישראל הוא אומר: "משילות זה לא רק חוק וסדר. משילות זה גם היכולת של המדינה לתת מענה לאזרחים, לספק להם שירותים ראויים"

עוד 990 מילים

בכירים במפלגה טוענים: דילים קרסו - שינויים בצמרת

שיעור ההצבעה כמו ב-2019 - 58% ● ראש עיריית פ״ת רמי גרינברג נעצר בחשד לקבלת שוחד ● עמר בר-לב על תוצאות הפריימריז בעבודה: הבוחר אמר את דברו - ממשיכים קדימה ● מרב מיכאלי: בר-לב הוא נכס למפלגת העבודה ולמדינה ● הפרקליטות הודיעה למיכאל בן ארי כי נשקלת העמדתו לדין בגין הסתה לגזענות ● סמוטריץ׳: ציד מכשפות שיקרי ● גלאון: הכהניסט הזה עקף אותך בסיבוב

עוד 39 עדכונים

השר הזוטר ממפלגת כולנו כובש את הליכוד

לראשונה בחייו, השר לשעבר אלי כהן מתמודד היום בפריימריז של הליכוד - והוא צפוי לתפוס את אחד המקומות הראשונים ברשימה ● אם זה יקרה, מדובר באחד ההישגים המרשימים בתולדות המפלגה ● כהן, שעזב את הליכוד לטובת כולנו של כחלון רק כדי לחזור אליה, ידע לחבור לדילים החשובים עם המסרים הנכונים - והחשוב מכל: לתחזק במשך כל השנים פעילים נאמנים ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
היטלר והנאציזם זה היה חולניות זמנית, אי שפיות זמנית בהיסטוריית גרמניה. להבדיל, הליכוד היום של ביבי זה מחיר ההתבהמות של בצע הכסף וההסתאבות שהיא היא השורש, שורש מפוצל, דו ראשי, של הסתאבות... המשך קריאה

היטלר והנאציזם זה היה חולניות זמנית, אי שפיות זמנית בהיסטוריית גרמניה. להבדיל, הליכוד היום של ביבי זה מחיר ההתבהמות של בצע הכסף וההסתאבות שהיא היא השורש, שורש מפוצל, דו ראשי, של הסתאבות וחזירות קפיטליסטית. צ'אושסקו זה המשל!

עוד 683 מילים ו-1 תגובות
סגירה
בחזרה לכתבה