שנאת חינם? הצחקתם אותי

"החרבת בית המקדש בירושלים" של פרנצ'סקו אייץ, 1867 (צילום: רשות הציבור)
רשות הציבור
"החרבת בית המקדש בירושלים" של פרנצ'סקו אייץ, 1867

אין כמו תשעה באב להתחיל לחפור לציבור האומלל על שנאת חינם, על קמצא ובר-קמצא ועל חורבן ירושלים ובית המקדש. אין כמו היום הזה כדי לשטוף לציבור הטיפשים המוכנים להקשיב לשקר הזה את המוח.

איך בגלל שנאת חינם חרב בית המקדש, ואיך אנחנו צריכים לאהוב – לאהוב את הטפילים החיים על חשבוננו וגוזלים את מיסינו ונהנים מעמל כפינו, הכל על חשבון ההשקעות האזרחיות שאינן מתבצעות  במדינה (מקום אחרון בהשקעות אזרחיות  ב-OECD), כי לא נשאר ממה לבצע אותן.

מסבירים לנו איך אנחנו צריכים לאהוב אותם כמו כלב האוהב את אדונו, הקושר אותו בחצר ובועט בו מעת לעת, שלא ישכח מי השולט ומי זורק לו עצם כשמתחשק לו.

וכל זה קורה בערב החג על רקע טלוויזיה מתחנחנת ושפופה, המתחככת ברגלי האדון ומריירת לו סרטי תעמולה דתית במסווה של סקירה היסטורית על הבית שנחרב. רק על הבית הנוכחי, זה שהולך ונחרב כיום, זה שכל יום נעקרת ממנו עוד לבנה, זה הקרוי מדינת ישראל, אין איש מדבר בטלוויזיה הזו, כי למה להסתבך עם גזע האדונים.

השנאה שלי היא הלפיד היחיד שנותר מאיר עבורי כשהחשיכה של פרימיטיביזם, גזענות, טהרנות, בצע-כסף, טיפשות והדתה הולכת ומכסה על הכל

אז רציתי רק לומר משהו לרגל חג חורבן הבית, חג חורבן בית עבודת האלילים, שבו הוקרבו קורבנות ליישות אלילית דמיונית ובלתי קיימת שקראו לה אלוהים, ועשו זאת באורח שרק עמים פרימיטיביים ידעו לעשות, ומה שרציתי לומר לרגל החג הבא עלינו לטובה הוא זה:

כן, אני שונא.

ואין זו שנאת חינם, אני מבטיח לכם.

אין זו שנאת חינם, אני אומר שוב – זו שנאה מוצדקת מלפני ולפנים. זו שנאה שיש לה כל הסיבות הנכונות להתקיים, והיא בוערת בי וסביבי כמו לפיד בחשיכה ומאירה כמותו.

השנאה שלי היא הלפיד היחיד שנותר מאיר עבורי כשהחשיכה של פרימיטיביזם, גזענות, טהרנות, בצע-כסף, טיפשות והדתה הולכת ומכסה על הכל, ואט-אט גם הבית הנוכחי, הבית השלישי, שאמור היה להתקיים עוד הרבה שנים – ייחרב ולא יתקיים עוד.

זה יקרה, אני מעריך וצופה לפי קצב ההתרחשויות, כשהנכדים שלי יהיו אנשים בוגרים בעלי משפחות.

עיוור מי שאינו רואה זאת.

בית המקדש חרב בגלל קנאות דתית ובגלל טיפשות ובגלל אגו מנופח של אחד, בר-כוזיבא, והרב של ההתנחלות שלו, עקיבא שמו – בערך כמו שהרבנים צרי-האופקים של הציונות הדתית והחרדלית, רבני ההתנחלויות והמכינות למיניהם, גוררים אותנו כיום לקנאות פרימיטיבית לא-פחות. הציונות החרדלית גררה אותנו אל פי התהום, ועכשיו אנחנו עומדים לעשות צעד גדול קדימה.

כשאני מדבר על "חורבן הבית" אני מתכוון למדינה. שהרי אין לי כל בעיה שבית המקדש חרב, אדרבא – מדובר באירוע מבורך. הלוא כשמדברים על בית המקדש מדובר במקום פולחן אלילי פרימיטיבי שאינו שונה מכל המקדשים היוונים והרומיים והכנסיות והבזיליקות הנוצריות והמסגדים למיניהם וכל שאר אתרי הפולחן האליליים והפרימיטיביים למיניהם.

וככל שיתמעטו הללו ויעברו מן העולם כך ייטב לכולם, שכן אם יש משהו שהדתות כולן, על אתרי הפולחן שלהן, הביאו לעולם הזה הריהו הדבר הבא: הרס וחורבן, שנאה בין בני האדם, מלחמות, גזענות ואפליה, ושאר מתנות מסוג זה שרק הטיפשות האנושית יכלה להמציא.

ותנוח דעתכם – אין מבחינתי הבדל בין רב, כומר, קאדי וכו'. על כולם הייתה אמא שלי אומרת באידיש: "די זעלבע דרעק". (אותו חרא).

מבחינתי אין אופציה אחרת אלא לראות ביום חורבן בית האלילים הזה, יום חורבן מרכז ההתנהלות הפרימיטיבית הקדומה  ההיא, עם הקרבת הקורבנות  שהתנהלה בו והקטורת והמזבח ומה לא – יום חג.

אין לי ספק שאם היה אלוהים, הוא היה מסכים עם כל מה שכתבתי כאן. זה היה קורה כך – בת-קול הייתה יוצאת מהשמיים ואומרת: "כל מילה!"

כי גם בשמיים כבר מדברים כמו בפייסבוק.

ולסיום, ההוכחה החזקה ביותר למשפט האחרון שכתבתי כאן מעל, ההוכחה שעליה לא ניתן לחלוק, שהשמיים מסכימים אתי והולכים אתי יד ביד, היא זו: אם אלוהים לא היה רוצה שאחגוג בערב החג הזה הוא לא היה נותן לי את נטפליקס.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
4
הדי יקירי. לפחות ביננו אין שנאה, משום סוג. רק חיבה וידידות. ולענין עצמו. חמותי זכרונה לברכה- שכל אחיותיה עלו בכבשן הארור, שנאה את הדת והדתיים. אף פעם לא הבנתי מדוע. עד שיום אחד נפל האס... המשך קריאה

הדי יקירי. לפחות ביננו אין שנאה, משום סוג. רק חיבה וידידות.
ולענין עצמו. חמותי זכרונה לברכה- שכל אחיותיה עלו בכבשן הארור, שנאה את הדת והדתיים. אף פעם לא הבנתי מדוע. עד שיום אחד נפל האסימון.הדת הביאה רק צרות עלינו ועל כל העם הזה, והיא הבינה זאת הרבה לפני. השנאה לחרדים ובדתיים והחרדלים התפתחה עם השנים. ככל שהמשיכו לעשוק אותנו- אנחנו התפקחנו יותר ויותר. היום לא די להם מכספנו וחסכונותינו- היום הם מנסים לכפות עלינו את דרך מחשבתם. מנהגיהם הנפסדים. חוקי השריעה היהודים.
אני שונאת אותם. ויותר שונאת את זה שאפשר להם לעשות זאת. תוך כדי התעשרות אישית שעוברת כל דמיון- ושמירה על כסאו.

עוד 570 מילים ו-4 תגובות
כל הזמן // יום שלישי, 28 בנובמבר 2023
מה שחשוב ומעניין עכשיו
היום ה־53 ללחימה ● 154 חטופים עדיין בעזה

10 ישראליות ושני אזרחים זרים שבו לישראל; מגעים בקטאר לעסקה רחבה יותר

הותרו לפרסום שמותיהם של שלושה חללי צה"ל שנפלו ב-7 באוקטובר ונחטפו לרצועה ● דובר צה"ל: "כל ניסיון לפגוע בכוחותינו ייענה באש חזקה ובנחישות"● בקטאר דנים על הארכת ההפוגה בחמישה ימים תמורת 50 חטופים נוספים; בנוסף דנים על מתווה כולל להשבת כל החטופים, כולל חיילים ● תיעוד: מיאה ליימברג בת ה-17 שוחררה משבי חמאס עם הכלבה שלה בידיה

עוד 62 עדכונים

מה שממשלת המחדל לא מבינה ולא רוצה להבין

ממשלת המחדל חושבת, שפינוי התושבים מגבול רצועת עזה פותר לה בעיה כלשהי. כך גם בגבול הצפון.

אבל האמת הפשוטה היא שאי אפשר לפנות את הישובים. גם אם מרחיקים את הילדים והנשים והקשישים למלון באילת, הרי מישהו צריך לזרוע תפוחי אדמה לעונה הבאה. מישהו צריך לחלוב יומיום את הפרות שלוש פעמים ביום.

איתי לנדסברג נבו הוא אזרח המודאג מעומק השחיתות השלטונית, חושש לגורל הדמוקרטיה ומזועזע מהגזענות והאלימות בחברה הישראלית. לשעבר עורך "מבט שני" ומנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון (2002-2017). בן קיבוץ תל יוסף וממקימי הפורום למען אנשי המילואים ( 1995-2017) . כיום במאי, עורך תוכן ומפיק עצמאי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
עוד 570 מילים ו-1 תגובות
עקורים

"אח שלי פתאום שאל, את חושבת שתחזרו לרעים? עד אותו רגע, מעולם לא היה לי סימן שאלה בנוגע לחיים שלנו בקיבוץ. השתרר שקט. אמרתי, אני לא יודעת"

זוהר ליבנה מזרחי

קיבוץ רעים. נשואה ואם לשלושה. פונתה למלון באילת

עוד 1,879 מילים

מלחמת סוכות – עוד כתבות

תחייתו של השמאל הציוני

כשיתפזר עשן המלחמה, המולת הקרבות תידום ורק הגעגוע, השבר והאובדן יישארו חרוטים בנפש העם כפצעים וכצלקות למשך שנים רבות, ניתן רק לייחל לכך שנתעורר לשחר של יום חדש. יום שבו הממשלה תבין שעליה לעבוד למען אזרחי ישראל, ולא רק למען עצמה; שעליה לחזק את החוסן הלאומי ולגבות את המוסדות הממלכתיים, ובראשם צה"ל, ובוודאי לא להסית נגדם בעת מלחמה או בכלל; ושעליה לדאוג לטובת הציבור כולו, ולא להפקיר את תושבי העוטף שחרב עליהם עולמם ואת העורף הישראלי לטובת עיסוק בלעדי בהישרדותה הפוליטית; ואף לא לבזוז את הקופה הציבורית כדי להעביר שוחד למגזרים מועדפים – החרדים והמתנחלים.

על פי הסקרים האחרונים, התקווה הזו – שכל מי שעתיד מדינת ישראל והמפעל הציוני יקר לליבו צריך להיות שותף לה – עתידה להתגשם בבחירות הבאות. נאמני הדמוקרטיה הליברלית, שנאבקים על האחדות הלאומית ועל יסודותיה הממלכתיים של המדינה מול קואליציה פוסט-ציונית שעושה הכול כדי לפוררם, יזכו לפי התחזיות בלפחות 70 מנדטים.

ניר רייזלר הוא עמית מחקר ולשעבר עורך המרכז הרעיוני בקרן ברל כצנלסון. היה ממקימי עמותת "70 פנים לציונות" ועורך "אשמורת שלישית – כתב עת ציוני עכשווי".

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
עוד 1,130 מילים ו-1 תגובות

מיחזור או זיהום

בקרוב ישראל תצטרך להתמודד עם אתגר חדש: פינוי המבנים ההרוסים מיישובי העוטף, שיהפכו לכמויות אדירות של פסולת בניין ● במשרד להגנת הסביבה מתכננים למחזר את הפסולת ולהפוך אותה לחומר גלם לבניית היישובים מחדש, אבל במציאות הישראלית יש חשש שהקבלנים ישליכו את הפסולת בטבע ויכסו את הנגב בגל מכוער של שברי בניינים

עוד 960 מילים

למקרה שפיספסת

נבואות הזעם טעו בעניין ערביי ישראל

נבצר מבינתי איך אנשים ממשיכים לשתף ברשתות החברתיות הגיגים של כל מיני קשישים יוצאי מערכות הביטחון השונות, כשנבואות זעם בפיהם, שלכאורה חזו את מה שקרה ב-7 באוקטובר. כל זה מעין הצבעה על כך שהאסון הנורא היה צפוי – כאשר בפועל נבואות הזעם לא הצביעו על שום דבר דומה לזה, ואף שגו בנקודות מאוד קריטיות.

נכון שבישראל תמיד עדיף להיות חשדן יותר מדי מאשר חשדן פחות מדי. מי שחשדן יותר מדי, יכול לצאת אולי גזען או פרנואיד, אך מי שחשדן פחות מדי יכול למות במתקפת הפתע הבאה, לאחר שנתן אמון נאיבי במי שעומדים מולו. לכן יש יותר ביקוש לנבואות זעם חשדניות ושחורות במיוחד, מאשר לנבואות אופטימיות.

עלי עדי הוא פעיל פוליטי וחברתי מרקע מוסלמי, מזוהה עם הימין הקפיטליסטי בישראל. בעל תואר בקולנוע וכלכלה באוניברסיטת תל אביב. שימש כעוזר עריכה ומפיק פוסט בהפקה "לבנון - גבולות הדם"

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
4
קצת מוזר ששוב משאלת לב שלא מכירה את התרבות המוסלמית והערבית ממשיכה להיות קונספציה. ברור שרוב האוכלוסייה לא לוחמת, אבל אין להתעלם מאימונים של כמה מאות ערבים ,הנהגת התנועה האסלאמית. ראה ... המשך קריאה

קצת מוזר ששוב משאלת לב שלא מכירה את התרבות המוסלמית והערבית ממשיכה להיות קונספציה. ברור שרוב האוכלוסייה לא לוחמת, אבל אין להתעלם מאימונים של כמה מאות ערבים ,הנהגת התנועה האסלאמית. ראה כמה עצורים על הסתה ביניהם משוחררות בעיסקת השבויים. הסיבה לשקט עכשיו היא יד תקיפה מאד של המשטרה מיד ב7 באוקטובר מנעו צעדת תמיכה בנצרת בכוח. הערבים מבינים כחמ והם מיד תפסו שהפעם כל התקוממות שלהם תקבל תגובה חזקה

טיפשים. לא למדתם כלום. ערביי ישראל ישמחו להרוג אותנו..אילו רק יכלו...תמשיכו להאמין להם.. אין אמונה בערבים..אפילו 100 שנים בקבר.. ערביי לוד.. וחיפה..ועוד..לא משנה להם שהם חיים כאן טוב. ה... המשך קריאה

טיפשים. לא למדתם כלום. ערביי ישראל ישמחו להרוג אותנו..אילו רק יכלו…תמשיכו להאמין להם..
אין אמונה בערבים..אפילו 100 שנים בקבר..
ערביי לוד.. וחיפה..ועוד..לא משנה להם שהם חיים כאן טוב. הם כולם רוצחים בנישמתם

עוד 699 מילים ו-4 תגובות
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

נתניהו סידר למאסק תוכנית עסקית להשבת המפרסמים

הפעילות האנטישמית של בעלי חברות X ברשת החברתית הביאה לפגיעה בהכנסה עתידית בסך עשרות מיליוני דולרים ● אבל במקום לפעול נגד הפצת השנאה, המיליארדר עלה על מטוסו הפרטי לביקור בזק בישראל לשטיפת תדמיתו השלילית, בסיוע לחיצת היד החמה של נתניהו ● בניגוד להרצוג, רה"מ לא ניצל את השעות לצד המיליארדר כדי להמחיש את הסכנות ליהודים ● פרשנות

עוד 967 מילים

תגובות אחרונות

סנוואר מנסה להרוויח עוד זמן, צה"ל רוצה לחזור ללחימה

סנוואר כרגע קונה זמן כדי להיערך להמשך הלחימה ולשלב הקשה - גם מבחינתו - של משא ומתן על שחרור החיילים החטופים ● צה"ל בינתיים משדר לדרג המדיני כי הוא מוכן בכל עת לחזור ללחימה ● ומתחת לפני השטח מתחילה מתיחות לקראת היום שאחרי - בין המוסד, שמבסס את קשריו עם קטאר, לבין שב"כ וצה"ל שמעדיפים לעבוד עם מצרים ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
עוד 801 מילים ו-1 תגובות

שוק ההון הישראלי בפיגור – ובליכוד מציעים להפחית את מס הבורסה

המחזורים קטנים מדי, אין הנפקות ראשוניות וחברות גדולות מעדיפות להיסחר בחו"ל ● ח"כ אליהו רביבו מהליכוד קורא להוריד את מס הבורסה ל־20% ● בבורסה ובבתי ההשקעות תומכים וינסו לקדם במקביל מהלך שיאפשר לגבות עלויות נוספות על השקעה במדדים בישראל ● פעיל בשוק ההון: "הבורסה שלנו קטנה. כל עוד לא ינפיקו כאן חברות גדולות – המחזורים יהיו קטנים"

עוד 1,578 מילים ו-1 תגובות

שנאת היהודים שוב מרימה ראש בברלין

בזמן שמאות גרמנים ציינו את יום הזיכרון לליל הבדולח במירוק אבני הנגף הפזורים בעיר הבירה, מאות מפגינים פרו־פלסטינים קראו בגלוי לאלימות ● היהודים בברלין מספרים: "אנחנו מפחדים להגיד שאנחנו יהודים ושאנחנו ישראלים" ● אחד ממפיקי הסרט "נער קריאה" מביע אכזבה עמוקה משתיקת הציבור: "לא האמנתי שזה קורה. אנחנו מתחילים מנקודת האפס עכשיו"

עוד 2,278 מילים ו-1 תגובות

מדינה בפוסט־טראומה

המלחמה מעוררת קשיים נפשיים, סבל וקושי בתפקוד בקרב רבים – נפגעים ישירים וכאלה הסובלים מפגיעות קודמות ● המונים פונים למיון ולמרפאות בריאות הנפש – וגם המטפלים זקוקים לסיוע ● המטפלים מעדיפים להעניק שיחות מאשר תרופות – ולטפל בקהילה מאשר לאשפז ● ולמרות הכול, המטפלים משוכנעים: "רוב נפגעי הנפש יחלימו במשך הזמן"

עוד 1,363 מילים
היום ה־52 ללחימה ● 167 חטופים עדיין בעזה

צה"ל מאשר: 11 המשוחררים משבי חמאס הגיעו לשטח ישראל

בין המשוחררים הערב: איתן יהלומי בן ה-12 שנחטף לבדו, שרון קוניו ובנותיה התאומות בנות השלוש, האח והאחות ארז וסהר קלדרון, האחים אור ויגיל יעקב, וקרינה אנגל ברט ובנותיה מיקה ויובל בת ה-11, שנראתה מובלת בכיסא גלגלים ● היום לא שוחררו אזרחים זרים ● הפסקת האש תוארך ביומיים תמורת שחרור 20 חטופים ישראלים נוספים ● ילדי משפחת ביבס מוחזקים בידי פלגים פלסטינים בחאן יונס

עוד 90 עדכונים

למרות קריאות הזעם, התקציב לא יוביל לפירוק הממשלה

גנץ ואנשיו כועסים על התקציב שהממשלה עומדת לאשר היום ● בסביבת נתניהו טוענים שקיצצו 70% מהכספים הקואליציוניים - המיועדים בעיקר לטובת הציבור החרדי והמתנחלים ● אנשי גנץ, לעומת זאת, מכנים את נתניהו וסמוטריץ' "שקרנים חסרי בושה" ● בזמן אחר, המחלוקת הייתה מובילה למשבר של ממש ● בתנאי מלחמה, אין סיכוי שגנץ יפוצץ את העסק ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
3
אני מחבב את כתיבתו של ירושלמי אבל הוא עושה לגנץ הנחות חצופות. אם גנץ לא יעשה כל מה שהוא יכול כדי לעצור את המחדל הזה, כולל איום לפרוש מהממשלה על הבזבוז הבלתי נתפס הזה בכספי ציבור לבקשיש ... המשך קריאה

אני מחבב את כתיבתו של ירושלמי אבל הוא עושה לגנץ הנחות חצופות.
אם גנץ לא יעשה כל מה שהוא יכול כדי לעצור את המחדל הזה, כולל איום לפרוש מהממשלה על הבזבוז הבלתי נתפס הזה בכספי ציבור לבקשיש פוליטי (בזמן מלחמה!) אז הוא פשוט לא ראוי להיות ראש ממשלה. זה טירוף מוחלט.

עוד 562 מילים ו-3 תגובות

המלחמה הפכה את מזרח ירושלים לאזור רפאים

מאז תחילת המלחמה רוב העסקים הלא חיוניים במזרח ירושלים סגורים, בין היתר בגלל שהמשטרה אוסרת על רבים להיכנס לעיר העתיקה ● תושבי העיר בינתיים נמנעים מהפגנות, אולי בגלל הנוכחות המשטרתית ● "התושבים הערבים מגלים איפוק. ההאשמות שלפיהן הם מונעים מהסתה של חמאס הופרכו"

עוד 1,432 מילים ו-2 תגובות

קונטרול אלטמן דליט

מעבר למאבקי הכוח והאגו סביב סאגת הפיטורים של סם אלטמן – האיש הכי חשוב בתעשיית הבינה המלאכותית – נחשפה עובדה מדאיגה ומטרידה במיוחד: עתיד האנושות תלוי בשיקול דעתם של קומץ מנהלים בשוק הפרטי ● פרשנות

עוד 915 מילים

הלוחמה הפסיכולוגית של חמאס שלטה בסבב שחרור החטופים השני

למרות טענות חמאס, גורמים בצד הישראלי מדגישים כי הסכם שחרור החטופים הופר על־ידי ארגון הטרור בלבד ● ביידן נאלץ להתערב באמצע חופשת חג כדי להניע את השחרור ● הבוקר ישראל קמה לעוד יום של תעתועים דיפלומטיים ופחד מהלא נודע ● פרשנות

עוד 671 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה