נתוני הצמיחה הטובים:

זה לא ליברמן, זה ההייטק

ניתוח הנתונים מראה כי בניגוד לנדמה, הצמיחה בתקופת הקורונה הייתה מעטה - אבל גם זה מצוין לעומת מדינות אחרות ● הסיבה היא מבנה המשק הישראלי, המתבסס על הייטק ותעשיות מתקדמות - וגם כמה הימורים מוצלחים של הממשלה הקודמת ● החדשות הרעות: בזמן שהייטקיסטים התעשרו, החלשים התרוששו ● והפערים שהחלו להצטמצם בעשור הקודם חזרו להתרחב

מרכזי הייטק בהרצליה פיתוח, אוקטובר 2020 (צילום: גילי יערי/פלאש90)
גילי יערי/פלאש90
מרכזי הייטק בהרצליה פיתוח, אוקטובר 2020
עוד 2,299 מילים
כל הזמן // שבת, 7 במאי 2022
מה שחשוב ומעניין עכשיו

אחד הנרצחים בפיגוע באלעד הסיע את המחבלים לעיר

גורם ביטחוני: מתחילת גל הטרור סוכלו 66 פיגועים ● לפני ביקור הנשיא ביידן: גנץ יקדם בנייה של 4,000 יחידות דיור בהתנחלויות ● הקרמלין מסרב לאשר אם פוטין התנצל בפני בנט על דברי לברוב ● זלנסקי: בצד הרוסי אין נכונות לסיים את המלחמה ● מפקד מחוז מרכז: הנחת העבודה היא שהמחבלים באזור אלעד ● הנדל על גל הטרור: אם הייתי יכול הייתי מגרש משפחות של מחבלים

עוד 39 עדכונים

הרמדאן האחר

חבריי המוסלמים כועסים מאוד. הם גם די מתביישים לאחרונה. ממתי הפך הרמדאן זמן של טרור ואלימות? הם שואלים בתסכול. מי המציא את האסלאם החדש הזה המעורר שאט נפש? זוהי כפירה של ממש, לדבריהם. זה אינו האסלאם, הם מוסיפים. זו סטיה ממנו.

חבריי המוסלמים כועסים מאוד. הם גם די מתביישים לאחרונה. ממתי הפך הרמדאן זמן של טרור ואלימות? הם שואלים בתסכול. מי המציא את האסלאם החדש הזה? זוהי כפירה של ממש, לדבריהם

מאיפה הדיבוק המטורף בו חוזות עינינו לאחרונה? זיקוקים ואבנים במסגד אל-אקצא הקדוש? צעירים מתפרעים ועולים בנעליהם על השטיחים של המסגד במקום לחלוץ אותם ולהפגין כבוד וצניעות! זה ביזוי המקום הקדוש, הם מוסיפים.

ההסתה הזו ברשתות – דבר אין לה עם האסלאם, הם אומרים לי. במקום זמן איכות להיטהרות הנפש ומבט פנימה אל נפשנו משפחותינו וקהילתנו כדי לשפר דרכינו "גונבים לנו את האסלאם" לכיוון האלימות. איך אפשר לגעת בדבר כל כך טהור כמו הרמדאן, שמיועד להיות חודש של שלום חיצוני ופנימי, במהלכו אנו לומדים איך להתנהג בכבוד עם האחר? משמעותו הרוחנית העמוקה של חודש הרמדאן היא זו המטהרת. עם מבט פנימי אל נפשנו, משפחותינו, קהילתנו. הרמדאן הוא חודש של סובלנות, כבוד הדדי וקבלת האחר.

רוח האסלאם האמיתית, לדבריהם, עוסקת בזיכוך הנפש ולא בשום דבר אחר. כיבוד שונותו של הזולת וייחודו.

יש בין חברי המוסלמים הפלסטינים מי שאפילו מצטט את העובדה ש"האדם נברא בצלם אלוהים" ומכאן החובה לכבד את היהודים, בני עם הספר, בני אברהם במיוחד וכל אדם. חובה מפורשת וציווי מהקוראן.

הדברים נאמרו לאחרונה בסעודת איפטר חגיגית בנוכחות רבנים, שייחים ופעילים פלסטינים ומתנחלים, בה הוכרז על פתיחת שערי בית המדרש היהודי מוסלמי של ארגון השלום "שרשים ג'ודור".

בית המדרש היהודי מוסלמי נפתח ב"מרכז כראמה", חלקה פלסטינית ליד גוש עציון, השייכת לפעיל השלום הפלסטיני הבולט חאלד אבו עווד. הוא הקדיש אותה למרכז הפעילות של תנועת השלום.

יש בין חברי המוסלמים הפלסטינים מי שאפילו מצטט את העובדה ש"האדם נברא בצלם אלוהים" ומכאן החובה לכבד את היהודים, בני עם הספר, בני אברהם במיוחד וכל אדם. חובה מפורשת וציווי מהקוראן

למפגש, שנערך לאחרונה, בו הכריזו החתום מטה יחד עם שותפו הפלסטיני על פתיחת בית המדרש, הגיעו פעילים מכפרים פלסטינים מאזור שכם ועד לדרום הר חברון, יחד עם מתנחלים ופעילי שלום מאריאל ועד עתניאל.

*  *  *

כבר שמונה שנים אני שומע על תנועת השלום "שורשים ג'ודור", אותה הקימו כמה מממשיכי דרכו של הרב מנחם פרומן ז"ל. תחילה הייתי גדול הספקנים. מה כבר יכול להיות "הדו-קיום בין הסוס ורוכבו", כמאמר הקלישאה הידועה, צחקתי בליבי.

הוזמנתי להרצות. לא סירבתי. גיליתי תנועת שלום אותנטית לתפארת, המנהלת דו-שיח מכבד. ברגע שלמדתי שילדי הפעילים הפלסטינים מכפרי הסביבה הולכים יחדיו לקייטנות עם ילדי הפעילים של המתנחלים, הבנתי שיש פה משהו אחר.

כשהמשכתי ללמוד שהנוער משני הצדדים עובר במשותף קורסי הכשרת מנהיגות, הבנתי שמדובר במשהו איכותי וייחודי. הבנתי הכל כשהתקשיתי לקבוע פגישה עם חבר, פעיל מרכזי מכפר עציון, כי הוא "בתורנות", כך אמר לי. "איזו תורנות, מירון?" שאלתי. "אני מסיע חולים פלסטינים לבית חולים שיבא מחר", ענה. אז הבנתי את עומק הכבוד ההדדי, את הקשר הבין-אישי האינטימי בינם ובין משפחותיהם. כל זה היה חדש לי לחלוטין.

הבנתי הכל כשהתקשיתי לקבוע פגישה עם חבר, פעיל מרכזי מכפר עציון, כי הוא "בתורנות", כך אמר לי. "איזו תורנות, מירון?" שאלתי. "אני מסיע חולים פלסטינים לבית חולים שיבא מחר", ענה

למעלה  מ-40 שנה אני פעיל ומנסה לעשות מעשה משמעותי בתחום השלום הישראלי-פלסטיני וקירוב הלבבות בין הצדדים. זכיתי לעשות כן בממשלת רבין בתפקידים בכירים במשרד הכלכלה ומשרד ראש הממשלה.

אחרי רצח רבין התפטרתי ממשרד ראש הממשלה והקמתי עם חברים יהודים וערבים את עמותת "בני אברהם". הובלתי ושימשתי יושב ראש במשך כ-20 שנה. חשבתי שראיתי הכל בתחום זה.

אבל אחרי כל השנים גיליתי את הדבר הכי אותנטי  ומבטיח, שמחזק את אמונתי שיכול להיות אחרת, בלי תמימות.

אני, שכל חיי ביקרתי רק פעם אחת בלבד בגוש עציון, מוצא עצמי חוזר לשם באופן קבוע כל שבוע מזה כחצי שנה ומרגיש  בהחלט בבית. לא תמיד אנחנו מסכימים, ועדיין אני מופתע לגלות שיש שותפים לחזון 2 המדינות בו אני מאמין בכל ליבי. לא כולם. אולי אפילו לא הרוב, אבל רבים יותר משציפיתי. אם יש מחלוקת היא מתנהלת בדיאלוג מכובד. והעיקר שכולנו, יהודים וערבים כאחד, מביעים זעזוע מהקיצוניים בשני הצדדים, המנסים להטביע את כולנו בנהרות של דם.

בהחלט אינני טוען שיש כאן סימטריה בקיצוניות הבלתי נסבלת. באותם מקרים בהם תהום פעורה בין עמדותיי לבין עמדות חברי מהגוש, עדיין הדיון הוא סביר ומכבד.

לא מדובר בחולמי חלומות נאיביים. הפעילות נמשכת עם הרגליים נטועות היטב בקרקע. התמימות מאתנו והלאה. כבר חווינו לא פעם את הנסיגות המוכרות עקב מצב ביטחוני קשה. 3 צעדים קדימה ו-2 אחורה הם לחם חוקנו. לפעמים אפילו 2 קדימה ו-3 אחורה. נופלים וקמים להמשך הפעילות. יש ברירה? לאבד את התקווה? אין מצב. מחנה התקווה מול מחנה הייאוש מתנהל תמיד לאט אבל בטוח.

לא כולם שותפים לחזון, אולי אפילו לא הרוב, אבל רבים משציפיתי. מחלוקות מתנהלות בדיאלוג מכובד. כולנו, יהודים וערבים, מזועזעים מהקיצוניים בשני הצדדים, המנסים להטביע את כולנו בנהרות דם

רק בגלל שהפתרון מתמהמה לא אומר שצריך לוותר עליו או להפסיק לחתור לקראתו. במקום בו אין מנהיגות שלום אפקטיבית ונוצר ואקום, נכנסים אנשי התקווה ויוצרים מציאות חדשה בשטח. הניסיון מראה, שכשיגיע מנהיג שירצה להניע תהליך שלום הוא יהיה זקוק לשטח. לגמרי לבד הוא לא יוכל גם אם יהיה מנהיג היסטורי.

כבר נתקלתי אפילו במקרה בו יש מי שטוען שהוא יודע, שההתנחלות המבודדת בה הוא חי תהיה בסופו של התהליך בתחומי המדינה הפלסטינית העתידית. אך דוקא בגלל זה הוא פעיל עכשיו "כי בשטח אפשר ליצור מציאות אחרת ושכנות טובה", הוא מסכם בפני.

אני יודע שיכול להיות אחרת. כבוד הדדי ותעוזה יעשו את ההבדל.

אמיר תדמור פועל מזה כ-40 שנה לקירוב לבבות יהודי ערבי. היה דוברו של יצחק רבין בשנים 1991-92. שרת בממשלתו כמנהל האגף ליחסים בין לאומיים במשרד הכלכלה ואח"כ במשרד ראש הממשלה. בתפקידים אלה היה מרכז ומתאם את הטיפול בפרויקטים של שיתוף פעולה אזורי עם הרשות הפלסטינית, ירדן, ומצרים בעקבות הסכם אוסלו. לאחר רצח רבין עזב את משרד ראש שהממשלה, הקים את עמותת "בני אברהם" לחינוך לשלום יהודי ערבי ועמד בראשה כ-20 שנה. כיום יו"ר משותף של בית המדרש היהודי מוסלמי "שרשים-ג'ודור".

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 857 מילים

תערוכה חדשה מציגה 150 שנה של מלחמה בשנאת יהודים

מפרשת דרייפוס ועד ימינו: אלפרד וינר היה מהראשונים לאסוף מסמכים בנושא עליית האנטישמיות באירופה ● תערוכה חדשה בלונדון מציגה את הניסיונות להילחם בשנאת יהודים בצרפת, גרמניה ואנגליה ● על רקע העלייה החדה במקרי האנטישמיות בימינו, אוצרת התערוכה אומרת לזמן ישראל שהמאבק, אף שהוא לא תם, ממשיך להביא תוצאות חיוביות

עוד 2,035 מילים
אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
רִיקּוֹל 131

סלמונלה הוא לא החיידק היחיד שמשבש את חיינו: חיידקים מסוכנים לא פחות ממנו מרעילים אותנו על בסיס יומי. אז למה שלא נאמץ את מודל הריקול, נרחיב אותו ונילחם גם בהם?

עוד 1,063 מילים

למקרה שפיספסת

הזרוע השיפוטית של הכיבוש

בג"ץ הכשיר את סילוקם של תושבי מסאפר יטא וכמו ביקשו השופטים למנוע דיון ציבורי בהחלטה, פסק הדין פורסם דווקא בערב החג ● טיוטת החלטת ביהמ"ש העליון האמריקאי המבטלת את הלכת רו נגד וייד מעידה כי אפילו חוקה איננה משריינת זכויות אדם - וכי אין טעם בשימועים הפומביים למועמדים לכס השיפוט ● וגם: איילת שקד מצאה דרך לפסול את גונן-אגמון. חיות חייבת לעצור אותה

עוד 1,391 מילים

חיות אדם מפסק האיש המת, אבל וחיים אחרי מוות

במכשירים מסוכנים יש בדרך כלל מפסק מיוחד, שפועל רק כאשר אתה לוחץ עליו, ואם מסיבה מסוימת אתה מפסיק – הוא מפסיק מיד את פעולת המכשיר. זה מיועד כמובן למנוע סכנה כאשר אין שליטה במכשיר.

במכשירים מסוכנים יש בדרך כלל מפסק מיוחד, שפועל רק כאשר אתה לוחץ עליו, ואם מסיבה מסוימת אתה מפסיק – הוא מפסיק מיד את פעולת המכשיר. זה מיועד, כמובן, למנוע סכנה כאשר אין שליטה במכשיר

דוגמה בסיסית לכך היא הרגלית ברצפת מכונות מתנייעות כמו קומביין תבואה. אם מפסיקים לדרוך על הרגלית המכונה מפסיקה מיד לפעול. זה מיועד למקרה בו הנהג איננו נוכח בתא. גם במכסחת דשא, למשל, לרוב ישנו הדק גדול שבאמצעותו היא מופעלת. גם במקדחה ובמשור חשמלי חייבים בדרך כלל לסחוט הדק כדי שיפעלו, ואם האצבע זזה מההדק – מיד מפסיקה הפעולה המסוכנת.

זהו מפסק בסיסי הנקרא Dead man's switch. ומטרתו כאמור לעצור את פעולת המכשיר אם האדם מת או נעדר, או לא מתפקד, או לא שולט במכשיר.

הרעיון הזה ניתן ליישום באין-ספור צורות שונות. לא רק במכשירים מסוכנים אלא גם במנגנונים ארגוניים שונים, במיוחד במערכות ביטחוניות. דוגמה מעניינת היא השימוש שעושים במפסק הזה שירותי ריגול. כאשר סוכן מפסיק להעביר אות חיים המועבר באופן תדיר, הם מיד נוקטים בפעולות שונות כגון חילוץ סוכנים נוספים ברשת, שינוי הצפנים ששימשו את הסוכן וכדומה.

בסרט Chimps of Gombe, המתאר את חיי להקת השימפנזים עימם חיה ואותם חקרה חוקרת השימפנזים ג'יין גודול בשמורת גומבה בטנזניה – מתואר מותו בטרם עת של פלינט – זכר שימפנזה צעיר, בנה של מנהיגת הלהקה הקשישה פלו.

בסרט מתואר האבל הקשה והדיכאון שחווה פלינט בשלושת השבועות לאחר שאמו מתה. מותה של האם עורר דיכאון חמור מאוד אצל הבן.

נדמה שהקשר עימה היה מעין שגרה קבועה ומזינה, ובמקרה המתואר של פלינט – מזינה הרבה מעבר לדרוש. בגיל שמונה הוא עוד התנהג כתינוק כאשר קופים אחרים בגיל זה כבר התנתקו מהמשפחה.

מותה של האם היה כמו הפעלת Dead man's switch אשר חדל כל פעילות חיים אצל פלינט. הוא מת תוך כשלושה שבועות של אבל.

בסרט מתואר האבל הקשה והדיכאון שחווה פלינט בשלושת השבועות לאחר מות אמו. מותה של האם היה כמו הפעלת Dead man's switch אשר חדל כל פעילות חיים אצל פלינט. הוא מת תוך כשלושה שבועות של אבל

מוות משיברון לב הוא האפשרות הקשה ביותר של אבל. פרופ' יורם יובל, בהרצאתו המרתקת על אבל, שפרסם לפני שנה ביום הזיכרון – מתארת את תהליך האבל באופן ביולוגי.

הוא מזכיר את מורנו בבלוג זה – חברו יאק פאנקספ, שתיאר את מערכת הרגש האחראית לאבל, אחת משבע מערכות הרגש הבסיסיות, הנקראת PANIC-GRIEF system.

יובל מספר כי המערכת הזו מגיבה לאובדן אדם יקר קודם כל בפניקה – בהלה קשה לנוכח היעדר של מי שהיה שם קרוב ופעל בתוך חייו של האדם. בהמשך התגובה הרגשית הופכת לעתים לחידלון תפקודי ורגשי מלא.

באותה הרצאה מספר יובל על הפתרון הרצוי למצבי אבדן כאלו. הוא מתאר את המושקעות הנפשית באובייקט האבוד כמשהו שנשאר ללא המשך ונקטע.

אך התמודדות יעילה תהיה מציאת תחליפים לאותו אובייקט שאבד. תחליף רגשי ראוי עשוי להחליף את הקשר הרגשי שהיה עם מי שאבד, לא במובן של חיקוי או החלפה תואמת למה שחסר, אלא ככתובת שונה, חדשה, לאותה השקעה רגשית בקשר מתגמל.

יובל מספר כי המערכת הזו מגיבה לאובדן אדם יקר – קודם כל בפניקה – בהלה קשה לנוכח היעדר מי שהיה קרוב ופעל בתוך חייו של האדם. בהמשך התגובה הרגשית הופכת לעתים לחידלון תפקודי ורגשי מלא

כך, אם מצליחים לבנות קשר, לא שוכחים את מי שאבד, אך גם לא נשאבים להשקעה רגשית אינסופית באובייקט שכבר איננו אתנו ולא מסוגל להשיב רגש.

החיים אחרי מוות הם חיים אחרים, ויציאה ממשבר אבל מתמשך מתאפשרת כאשר יש עם מי לקיים את החיים החדשים.

רפי לוי הוא עובד סוציאלי קליני, פסיכותרפיסט בקליניקה פרטית ובמערך בריאות הנפש ומרצה במסגרות שונות. בעל רקע והשכלה ביולוגית ורפואית ומתעניין בדמיון בין בני אדם לבעלי חיים, משורשי אבולוציה ועד לקליניקה של היום. מעבר לכך הוא בעל משפחה מקסימה, טבח מוסמך, נגר חובב ופעיל לזכויות עובדים סוציאליים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 563 מילים
עודכן אתמול

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

יהודים עולים להר הבית, הערבים באל אקצא מתפרעים, המשטרה מפזרת אותם בכוח, בעזה ההסתה גוברת ועולות הקריאות לנקמה ● והיום מסתיים בפיגוע רצחני בעיר אלעד ● לדפוס האירועים הללו יש משמעות פוליטית ברורה: שלושה ימים לפני פתיחת מושב הקיץ של הכנסת, הקואליציה חוטפת עוד זעזוע ● פרשנות

עוד 473 מילים

שלושה הרוגים בפיגוע באלעד; כוחות הביטחון מנהלים מצוד אחר המעורבים במעשה

שניים מארבעת הפצועים במצב קשה ● עיריית אלעד קוראת לתושבים להישאר בבתיהם ● שני המחבלים עשו שימוש בנשק חם ובגרזן ● גנץ החליט: הסגר בעזה ויו"ש יוארך עד ליום ראשון לפחות ● משרד ראש הממשלה: פוטין התנצל בפני בנט על דברי לברוב ● ארגון הבריאות העולמי: מגפת הקורונה הביאה למותם של 14.9 מיליון איש בעולם

עוד 25 עדכונים

יום העצמאות העליון הראשון

מינויו של נשיא בית המשפט העליון הראשון בישראל לא היה עובר היום בשקט ● שר המשפטים פנחס רוזן בחר במשה זמורה, ידידו ושותפו למשרד עורכי הדין המהולל, לתפקיד - ואלמלא התערב זרח ורהפטיג, אפשר שגם שאר השופטים היו מתמנים כך ● הצצה ליומנו של זמורה מאותן שנים מספקת עדות מרתקת לקום המדינה והקמת המוסדות שיהפכו אותה לדמוקרטיה, גם כעבור 74 שנים

עוד 1,260 מילים

ברחוב איינשטיין 69-73 ברמת אביב עומד בניין רכבת פשוט ומעט מכוער ● זהו בית ילדותה של טל שניידר ● אחרי שגילתה כי המבנה נבחר לעבור שימור, יצאה לחקור את ההיסטוריה שלו ● היא שוחחה עם בני משפחה ושמעה סיפורים על קהילתיות, מוזיקה ואהבת ישראל ● אז מה כל כך מיוחד בבניין, שאכלס בשנים הראשונות את נגני הפילהרמונית? "אין בכל ישראל עוד מבנה כזה"

עוד 3,030 מילים

יום העצמאות ולתפארת פאקינג מדינת ישראל

לקראת יום העצמאות ה-74, הגיע הזמן לעצב מחדש את טקס הדלקת המשואות המאובן, לנער מעליו את אבק הזמן ולעדכן אותו ● צריך להפקיד את הטקס בידיו של האדם היחיד בישראל שבאמת מסוגל להזריק אדרנלין ישר אל לבו היגע של האירוע: קוונטין טרנטינו

עוד 1,177 מילים ו-1 תגובות

ערב יום העצמאות ה-74, האם ישראל היא באמת מעצמה אזורית?

רבים מגדירים את ישראל כמעצמה אזורית במזרח התיכון, כולל הישראלים עצמם ● אבל ההגדרה הזו עומדת בסימן שאלה כשבוחנים אותה לפי פרמטרים היסטוריים, צבאיים ומדיניים נטולי רגש ● ישראל בגבולותיה הנוכחיים קטנה ופגיעה לאין ערוך בהשוואה לאיראן וטורקיה, למשל ● לישראל גם אין עומק אסטרטגי גאוגרפי ● אז מה בכל זאת הופך את ישראל למעצמה? אמיר בר-שלום שוחח עם מומחים ומנתח את מעמדה של הווילה בג'ונגל

עוד 1,750 מילים

בכירי הסיירת מאשימים את בר-לב באחריות למחדל שארע ב-1984 בסוריה

בלעדי בר-לב חשף אתמול כי סמ"ר ברק שרעבי ז"ל נהרג לפני 38 שנים בעת פעולה של סיירת מטכ"ל בתוככי סוריה ● מעבר להפרת החשאיות סביב המבצע, בר-לב עורר מחדש בקרב אנשי הסיירת כעסים סביב אותו אירוע ● "בר-לב לא רק אחראי על המחדל - הוא אשם בו", אומר קצין בכיר ● שחר ארגמן, שפיקד על הפינוי: "בדיעבד, לא היינו צריכים לצאת למבצע הזה" ● יפתח רייכר עתיר, שהיה הממונה על המבצעים המיוחדים באמ"ן: "בר-לב תיפקד למופת"

עוד 1,304 מילים
אנדרטת הזיכרון לחללי מהערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה בבית שמש. עובד העירייה מכין את המקום ללוחית של שני הנופלים האחרונים בני העיר. מאי 2022

במהלך השנים היו מספר מקרים בהם שר הביטחון הכיר במי שגילו גבורה באירועים לא צבאיים כחללי מערכות ● ייתכן שכך יקרה גם במקרה של ויאצ'סלב גולב, המאבטח מאריאל שהגן בגופו על המאבטחת שהייתה איתו ● חוקר צבא: "קרוב ל-90% מחללי צה"ל בשוטף נהרגים בנסיבות לא מבצעיות. כיום, המלחמה האמיתית היא בעורף"

עוד 1,477 מילים

בנט: המשפחות השכולות הן קדושות - מותר להן לצעוק

אישה החזיקה שלט מחאה נגד בנט בטקס לחללי מערכות ישראל: ״מי שהקים ממשלה עם תומכי טרור לא רצוי פה״ ● גלנט: קורא לכל הציבור לשמור על כבוד הנופלים ● צעקות לעבר השרה שקד בטקס בבית עלמין ● ראש השב״כ בטקס: לזכור את סכנת הפלגנות וההסתה - אף אחד לא יוכל ללמד אותנו מה היא אהבת הארץ ● גנץ: האירוע של איציק סעידיאן ניער את המערכת - אנחנו לא מחטטים יותר בעברם של אנשים

עוד 16 עדכונים

ריאיון לחג "המדינה שלנו הרבה יותר מאוחדת ממה שחושבים"

כבר בשבוע הראשון שלו כנשיא מדינה הוכיח הרצוג את יתרונותיו בזירות השונות כשקיבל את שיחת הטלפון מארדואן ● בריאיון חג מיוחד הוא מספר על הביקור בטורקיה ("נסללה הדרך לשיקום היחסים בין המדינות"), מתייחס למתיחות בהר הבית ("ישראל נמצאת תחת מתקפת פייק ניוז") ומה דעתו על המדיניות בנושא אוקראינה ("צריך לזכור את האינטרסים הביטחוניים") ● וגם: מה הוא חושב על המשבר הפוליטי ועל מתווה הכותל?

עוד 2,437 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה