מדברים מהשטח

עמית סגל, צילום מסך מחדשות 12
עמית סגל, צילום מסך מחדשות 12

השבוע נזכרתי באחת התמונות הקשות ביותר שנצרבו אצלי מאז ומעולם. זה היה ב-25 בפברואר 1996, פברואר השחור. פברואר של הפיגועים הנוראים. פברואר בו הממשלה של שמעון פרס דיממה ברחובות וראש האופוזיציה בנימין נתניהו עשה מה שהוא יודע הכי טוב, רקד על הדם.

באותו בוקר התעוררתי בשכונת מגוריי בבית הכרם מבום חזק, פיצוץ אדיר שקרע את האוויר. לא הייתי צריך לפתוח רדיו, אינטרנט עוד בקושי היה, אבל ידעתי. עוד פיגוע, קרוב קרוב לבית.

יעוז סבר, איש עסקים, סופר, מנכ״ל MyTeam Group, יו"ר לשכת המסחר ישראל-המפרץ, לשעבר עיתונאי, דובר עיריית רעננה וראש יחידת התקשורת במשרד הביטחון. ישראלי שאכפת לו.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
5
ליואל אלול (או יואל ב?) תיקונים: מהנדס ה תודעה (ולא המהנדס תודעה), שני סיפורים (לא שתי סיפורים), דלק אנטישמי לעולם (ולא בעולם), לכרמון היו אינטרסים אז הוא שיקר, בכל מקרה הוא לא הציג הוכ... המשך קריאה

ליואל אלול (או יואל ב?)
תיקונים:
מהנדס ה תודעה (ולא המהנדס תודעה),
שני סיפורים (לא שתי סיפורים),
דלק אנטישמי לעולם (ולא בעולם),
לכרמון היו אינטרסים אז הוא שיקר, בכל מקרה הוא לא הציג הוכחות לבדיות שלו ונחום ברגע טוען שלא היה ולא נברא. חובת ההוכחה היא על המאשים (אלא אם אתה בצד של אנשים כמו הברונית טונג הבריטית, שהאשימה את צה"ל בקצירת איברים בזמן הסיוע לאסון בהאיטי)
הסדנא להנדסת תודעה הוא עוד דוגמא כיצד לוקחים רעיון ישן נושן (שכוון בדרך כלל נגד יהודים) ומקשטים אותו בשקרים מודרניים כדי למלא את מאוי הלב של אנשים שצריכים לשנוא אחרים (אחרת אין להם טעם לקיומם עצמם?) ולהרוויח מזה כסף וכרדיטים בימין הקיצוני. רוב הדברים שם לקוחים ממערכי הדרכה של השטאזי.

קראתי את דבריך, יעוז. הביקורת על עמית סגל שהוא אינו יוצא לשטח. הביקורת העניינים מכוסה בהרבה לעג והשמצות שאינן ממין העניין. אז אם נתייחס לביקורת, אתה חייב להבין שהזמנים השתנו. היום, המי... המשך קריאה

קראתי את דבריך, יעוז.
הביקורת על עמית סגל שהוא אינו יוצא לשטח.
הביקורת העניינים מכוסה בהרבה לעג והשמצות שאינן ממין העניין.
אז אם נתייחס לביקורת, אתה חייב להבין שהזמנים השתנו. היום, המידע זורם מיידית מהשטח והכתב לא צריך למשש את שילדת האוטובוס בכדי להבין מה קרה.
אבל עמית אינו רק כתב אלא גם פרשן. פרשן טוב חייב להיות בעל ידע כללי רחב, רהוט, ומעמיק. עמית סגל עומד בסטנדרטים הללו ולכן הוא כל כך מצליח.
לרוע המזל הוא משמיע דעות שאינן תואמות את המיינסטרים בתקשורת, ונדמה לי שזו הסיבה שאתה יורד עליו.
אני חושב שהביקורת עליו בדבריך, ברובה הגדול אינה עניינית, ואף יורדת לרמת השמצות זולה. חבל

שלום לך יעוז, פעם ראשונה שאני קורא את הבלוג שלך. אבל ממש אבסורדי להציג את נחום השקרן המהנדס תודעה ברנע, כאדם מחפש עובדות. ואציין כאן שתי סיפורים מתוך הספר המצוין "הסדנה להנדסת תודעה" פ... המשך קריאה

שלום לך יעוז, פעם ראשונה שאני קורא את הבלוג שלך.
אבל ממש אבסורדי להציג את נחום השקרן המהנדס תודעה ברנע, כאדם מחפש עובדות.
ואציין כאן שתי סיפורים מתוך הספר המצוין "הסדנה להנדסת תודעה"

פעם נחום ברנע פירסם "לסגר על עזה שכלל בעבר איסור על הכנסת טמפונים, היה קשר קלוש לביטחון".
איסור על הכנסת טמפונים?!!!
נשמע מאד מוזר…
חנן עמיאור בדק עם הצבא והשב"כ, וקיבל תשובה חד משמעית שאין כזה איסור.
הוא פנה לנחום ברנע, והוא אמר לו שהמקור שלו הוא "עמוס גלעד".
פנה לעמוס גלעד חנן עמיאור, והוא אמר לו כך" כל הזמן הוא(ברנע) כותב את הדבר המבחיל הזה. זה מראה כמה אנחנו מטמטמים ורשעים. אבל זה לא נכון".

פשוט בושה לעיתונאי שפוגע ככה בכוחות הביטחון ונותן דלק אנטישמי בעולם!!!
למה אתם בשמאל כל כך שונאים את ישראל???? הזוי.

סיפור נוסף- החוקר יגאל כרמון סיפר, שבתחילת תקופת אוסלו, כשהגיע ערפאת ימח שמו לארץ, הוא החל לקרוא לג'יהאד בכינוסים רבים.
כרמון השיג הקלטות של אירועים כאלה, ורצה להביאן לידיעת הציבור(הרי אמרת שצריך להביא רק עובדות…) ברנע אמר לו, אני לא רוצה לפרסם..
שאל אותו כרמון מדוע? ענה לו ברנע כך:
"אין דבר כזה עובדות, כל ידיעה צריכה להיבחן לפי השאלה את מי היא משרתת, ואתה משרת את אויבי השלום".

אז כל הטור שלך יכול להיגנז אחרי שתי סיפורים קטנים מהשטח, בוודאי שיש המון כאלה על עיתונאי השמאל בישראל או כמו שהורה "גיבור ישראל" אמנון אברמוביץ בשידור לכל צמד מרעיתיו, "לאתרג את העבריין אריק שרון, כדי שיגרש יהודים מאדמתם".

יום טוב יואל ב, מרעננה.

עוד 909 מילים ו-5 תגובות
כל הזמן // יום חמישי, 20 ביוני 2024
מה שחשוב ומעניין עכשיו
היום ה־258 ללחימה ● 120 חטופים עדיין בעזה

דיווח: ימים ספורים לפני פרוץ המלחמה דחו בצה"ל התרעה על אימון חריג ליד גבול הרצועה

לפי הפרסום בתאגיד, תצפיתנית במוצב נחל עוז הודיעה למפקדיה שלוחמי האויב התאמנו באופן נרחב בשיגור רקטות ובפשיטה על טנקים, אך הגורמים שלהם נמסר הדיווח לא ייחסו לו חשיבות ● שני לוחמים בחטיבת השריון 401 נפגעו באורח קשה בקרב בדרום הרצועה ● CNN: בארצות הברית חוששים שמערכות ההגנה של צה"ל יתקשו להתמודד עם מתקפה אווירית נרחבת של חזבאללה

עוד 45 עדכונים

איתמר מטפס על קירות

איתמר בן גביר הוא ילד קטן. במלוא מובן הביטוי. ילד קטן. גם ילד וגם קטן. ההתבטאויות שלו מוכיחות שהוא ילד קטן. הראיונות, הצעקות, ההתנסחות הגסה, השפה הדלה בנימוקים. חוסר הידע וההבנה של משמעויות תהליכים, אחריות. אוצר המילים המוגבל. הכל. ילד קטן.

מה פירוש "המדיניות שלי" שהוא צורח בכל ראיון. מה הוא מבלבל את המוח שוב ושוב ושוב על כך שהוא "לא עציץ". מנסה להסביר שנימוקי היועמ"שית נגד החוק שהוא מנסה לשנות בפקודת המשטרה, הופכים אותו לעציץ.

איתי לנדסברג נבו הוא אזרח המודאג מעומק השחיתות השלטונית, חושש לגורל הדמוקרטיה ומזועזע מהגזענות והאלימות בחברה הישראלית. לשעבר עורך "מבט שני" ומנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון (2002-2017). בן קיבוץ תל יוסף וממקימי הפורום למען אנשי המילואים ( 1995-2017) . כיום במאי, עורך תוכן ומפיק עצמאי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
עוד 667 מילים ו-1 תגובות
אמיר בן-דוד

70 חטופים מתים

לפי תחקיר של "הוול סטריט ג'ורנל", רק כ-50 חטופים נותרו בחיים מתוך 120 החטופים המוחזקים בידי חמאס. זה בדיוק מה שבני משפחות החטופים וכל מי שמפגין איתם ולצידם זועקים כבר חודשים: שלחטופים אין זמן ושחייבים להעמיד את שחרורם בראש סדר העדיפויות ● וגם: דובר צה"ל נגד ראש הממשלה ● עדכוני מלחמה ● החופש הגדול מתחיל היום ● גרמניה דוהרת ביורו ● ועוד...

הפגנה באשקלון לשחרור החטופים, 19 ביוני 2024 (צילום: אריק מרמור/פלאש90)
אריק מרמור/פלאש90

המחירים יצנחו, ההשלכות הסביבתיות והבריאותיות יחמירו

ההסתערות על צרכני החשמל התחילה: בחודש הקרוב ינסו תאגידים לשכנע אותנו לנטוש את חברת החשמל ולעבור לקנות את החשמל מהם ● החדשות הטובות: החשמל יהיה כנראה יותר זול ● החדשות הרעות: חגיגת ההנחות עלולה להוביל לגידול בצריכה, לעלייה בזיהום האוויר והקצנת האקלים ● ומה שנקנה בזול, יעלה לנו ביוקר ● פרשנות

עוד 964 מילים

זכות משפטית חדשה נולדה - הזכות לתקן

מזל טוב, זכות משפטית חדשה נולדה. זוהי הזכות לתקן (The Right To Repair). מבשרי הבשורה הם האירופאים, שנציבותם אימצה באפריל האחרון חוק חדש: חוק המעניק לנו, צרכניות וצרכנים, את הזכות לדרוש מיצרנים לתקן מוצרי חשמל ואלקטרוניקה.

במקום שיצרנים יחייבו אותנו לרכוש מוצר חדש ויטענו שאין במלאי חלפים לגרסה הישנה, עליהם לספק כל מה שצריך כדי שנוכל להמשיך ולהשתמש במה שכבר קנינו.

ד"ר איריס סורוקר היא שופטת בדימוס, מנהלת מרכז חת לחקר התחרות והרגולציה במסלול האקדמי המכללה למינהל.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 933 מילים

למקרה שפיספסת

האיש שניסה להציל את ישראל מעצמה

תיאודור מירון, ניצול שואה, משפטן ודיפלומט ישראלי לשעבר, הוא אחד המומחים שסייעו לתובע בבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג לשפוט אם יש לו בסיס לתיק נגד נתניהו וגלנט ● מירון גם ייעץ לראש הממשלה אשכול לא להתיישב בשטחים הכבושים ב־67 משום שזה מנוגד לאמנות הבינלאומיות ● הפעם ישראל חייבת להישמע לאזהרתו

עוד 1,983 מילים

על הפונדמנטליזם החרד"לי הישראלי, ותאומו הפונדמנטליזם האסלאמי

בין ההלכה היהודית לבין מערכות החוק והמשפט המערביות יש הבדל מהותי. החוק הדתי הישראלי – ההלכה – והמשפט המערבי הם שתי מערכות משפט נפרדות, שהתפתחו בהקשרים תרבותיים, היסטוריים ופילוסופיים שונים.

בעוד ששתי מערכות המשפט האלו שואפות להסדיר את ההתנהגות האנושית ולקדם צדק, הן נבדלות זו מזו באופן משמעותי במקורותיהן, בעקרונותיהן וביישומם.

אמנון פורטוגלי הוא חוקר תאגידים, ניאוליברליזם ואנרגיה.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
עוד 1,082 מילים ו-1 תגובות

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

עקורים

לפי מדריך נתניהו לפיזור הכנסת הוא זקוק לכמה שבועות כדי לנתק לגמרי את הקשר בין התפרקות הקואליציה לבין פרישת גנץ ● הוא כמובן לא ירצה לפרק את הכנסת במצב הסקרים הנוכחי ולכן ימשוך לפחות עד הנאום בקונגרס ● הריב עם הממשל האמריקאי הוא רק פרומו לנאום פוליטי ● האינטרסים של ישראל? מבחינתו זה ממש לא מעניין ● פרשנות

עוד 1,143 מילים

הקרע בין מערכת הביטחון ונתניהו רק הולך ומעמיק

אירועי תערוכת הנשק בצרפת, ההכנות לסיום הפעולה ברפיח והסירוב לדון ביום שאחרי, וההודעה החריפה שהוציא דובר צה"ל נגד יעקב ברדוגו - כל אלו רק חלק מהארועים שהתרחשו השבוע, המעידים על עומק הקרע בין צה"ל ומשרד הביטחון לבין ראש הממשלה ● פרשנות

עוד 636 מילים

כשל הפיקוח על כלבים מסוכנים עלול להוביל לתוצאות קטלניות

חוק הכלבים המסוכנים שנכנס לתוקף לפני בדיוק 20 שנה היה אמור להעלים את הגזעים המסוכנים מישראל ● אלא שמאז מספרם רק עלה ● בחודשים האחרונים אירעו מספר מקרי תקיפה שעלולים היו להסתיים בטרגדיה קטלנית ● רוב הכלבים מוחזקים על ידי עבריינים, בכפרים ויישובים שקשה לפקח עליהם או להתעמת בהם עם בעלי הכלבים

עוד 1,350 מילים

מועסקים רק על הנייר

בתחילת המלחמה הקואליציה דחתה את מודל החל"ת הגמיש שיכול היה להציל את העובדים השעתיים מקריסה כלכלית ● באוצר חשבו שהעובדים האלה יסתדרו כמו בקורונה ומשה גפני הבטיח לקיים דיון בהמשך, אלא שרק השבוע ועדת הכספים דנה בנושא ● למשרד האוצר אין כוונה להציע פיצוי חירום – ועד שלא תקודם הצעת חוק בנושא, העובדים השעתיים ייפלו בין הכיסאות

עוד 808 מילים

אין צורך במחקר מעמיק כדי לדעת שהמשטרה עברה השתלטות עוינת על ידי השר הממונה עליה והיא פועלת כעת במידה רבה כזרוע אלימה בשירות השלטון ● דווקא בשל פעלתנותו האינסופית של בן גביר ניתן להניח שלפחות את החלק הנפיץ ביותר בתיקון לפקודת המשטרה, זה המעניק לשר דריסת רגל בתחום החקירות, השופטים יפסלו ● פרשנות

עוד 835 מילים
היום ה־257 ללחימה ● 120 חטופים עדיין בעזה

דיווח: בתחקירים על הלחימה בעוטף נמצא שכוחות לא חתרו למגע ושחיילים נפגעו מאש צה"ל

דובר צה"ל: "מי שחושב שאנחנו יכולים להעלים את חמאס – טועה; העניין שאפשר להשמיד את חמאס – זה פשוט לזרות חול בעיני הציבור"; לשכת ראש הממשלה בתגובה: הצבא מחויב להשמדת היכולות הצבאיות והשלטוניות של הארגון ● נסראללה: אם תחול הסלמה ייתכן שחזבאללה יפלוש לגליל ● נתניהו לשותפיו: "התאפסו; זה לא הזמן לחקיקה שמסכנת את הקואליציה"

עוד 47 עדכונים

דרעי לזמן ישראל: לא אוציא היום את ש"ס מהממשלה

חזרנו בטורבו לימי העסקנות הפוליטית שהייתה כאן עד ה-7 באוקטובר, כאילו שאנחנו לא נמצאים בעיצומה - ואולי רק בתחילתה - של מלחמה קשה ● הקואליציה סערה אתמול סביב "חוק הרבנים" - מה שהוביל את בן גביר לאיים כי לא יתמוך בחוק אם לא יקבל מקום בקבינט המצומצם ● נתניהו נבהל ומשך את החוק, שהיה חשוב לדרעי לא פחות מחוק הגיוס - שבינתיים נקבר גם הוא בדיוני ועדת החוץ והביטחון ● פרשנות

עוד 1,337 מילים

אחרי יותר מעשור שבו התושבים השליכו את שאריות המזון לפח נפרד כדי שיהפכו לקומפוסט, מועצה אזורית מנשה הורידה את הדגל הירוק לחצי התורן ואספה לאחרונה את הפחים החומים מבתי התושבים ● כישלון הפרדת הפסולת במועצה הקטנה הוא תמצית מזוקקת של המחדל הלאומי בתחום הטיפול בפסולת ● "כל העולם הולך קדימה ורק אנחנו הולכים אחורה"

עוד 1,857 מילים

העולם חוזר לשירות חובה

השוואה בינלאומית רוב המדינות באירופה ביטלו בעבר את גיוס החובה ● כעת, בצל האיום הרוסי ורוחות המלחמה בעולם, אחדות מהן חידשו אותו, ובאחרות – כולל גרמניה, בריטניה וצרפת – הממשלות מציגות תוכניות לחידושו ● בניגוד לעבר, באירופה מגייסים גם נשים ● גם מדינות ערביות כמו ירדן וקטאר הנהיגו גיוס חובה

עוד 1,812 מילים

המבחן של אדלשטיין

ועדת החוץ והביטחון תחל היום לדון ב"חוק ההשתמטות" לקראת הקריאה השנייה והשלישית ● ההצבעה על דין הרציפות הסתיימה ב"תמונת הניצחון" הפרטית של נתניהו אך יו"ר הוועדה אדלשטיין הבטיח כי החוק יותאם לצרכים של צה"ל ● שמונה ח"כים מהקואליציה ושמונה מהאופוזיציה ייאבקו על כל פסיק וסעיף – ואדלשטיין עשוי להיות האצבע המכרעת ● פרשנות

עוד 932 מילים ו-2 תגובות
סגירה
בחזרה לכתבה