אישומים נגד ראש הממשלה

בכירים בליכוד: "עידן נתניהו קרב לסיומו"

נתניהו בתגובה לכתב האישום: "נקבל את החלטות בית המשפט" ● גנץ: ממשיך לנסות להקים ממשלה ולמנוע בחירות ● מנדלבליט יקבע בשבוע הבא כי "קשיים משפטיים ניכרים" במסוגלות של ראש הממשלה לכהן נוכח האישומים ● כחול לבן דורשת כי נתניהו יוותר על מינויו לשר הבריאות, הרווחה, החקלאות והתפוצות

נתניהו בישיבת ראשי בלוק הימין, היום. קורא לגנץ להשתחרר מהווטו של לפיד ולהקים ממשלת אחדות עכשיו (צילום: הדס פרוש / פלאש 90)
הדס פרוש / פלאש 90
נתניהו בישיבת ראשי בלוק הימין, היום. קורא לגנץ להשתחרר מהווטו של לפיד ולהקים ממשלת אחדות עכשיו
07:27 עריכה

ראש הממשלה משתף טור של רן ברץ מלפני כשבועיים. התמה והשיתוף בטוויטר ממשיכים את הקו של נאומו אתמול: נעשה מאמצים כדי להפליל את נתניהו, יש "לחקור את החוקרים"

07:47 עריכה

חבר הכנסת מיקי זוהר טוען כי כל חבר ליכוד שינסה להתמודד נגד ראש הממשלה יפסיד.

07:52 עריכה

עמיר פרץ מנסה להתיר את הפלונטר הפוליטי משפטי.

08:44 עריכה

שר החוץ ממשיך לתמוך בנתניהו ואומר כי הוא יכול להמשיך לכהן כראש ממשלה עד אשר יפסל משפטית.

09:06 עריכה

שלום ירושלמי: מפלגת השלטון מבעבעת. בין הבכירים, השיח הוא על הקמפיין הנגטיבי הבעייתי שצפוי להם בבחירות, על הפריימריז לראשות המפלגה מול נתניהו, ואפילו על עריקה של שליש מחברי סיעת הליכוד כדי לחבור אל כחול-לבן ולהכתיר את בני גנץ כראש ממשלה במסגרת רוטציה שלטונית – אבל לא עם נתניהו. במלים אחרות: מסלול עוקף ראש הממשלה בדרך לממשלת אחדות בלעדיו.

10:07 עריכה

פעילי העבודה גשר יפגינו היום בשעה 12:00, מול בית הליכוד במצודת זאב בתל אביב, בדרישה להתפטרות מיידית של נתניהו, תחת הכותרת: די ביבי – פשוט די! תפרוש, ואין בחירות!

ערן חרמוני, מזכ"ל מפלגת העבודה:"אנחנו לא נוותר לנתניהו ולא נאפשר לו לגרור את המדינה לתהום. אני פונה אל חברי הליכוד: הגיע הזמן שתעשו מעשה. רחמו על עם ישראל. אי אפשר בגלל האינטרסים המשפטיים האישיים והצרים של נתניהו, לגרור את המדינה לבחירות שלישיות, ולהכניס את הדמוקרטיה הישראלית לכאוס שלא היה כדוגמתו"

10:14 עריכה

כתב ערוץ 12 מפרסם כי "במשטרה חוששים כעת כי ההפגנות שהחלו אתמול הן יריית הפתיחה של מחאה ציבורית – גורם בכיר אמר כי קיימות הערכות שהחלטות היועמ"ש יתרמו לחימום האווירה במחאת הרחוב למען נתניהו ונגדו".

10:19 עריכה

שר החינוך בהתייחסות ראשונה להגשת כתב האישום נגד נתניהו.

10:45 עריכה

הפרשן נחום ברנע (ידיעות אחרונות) כתב הבוקר על רקע נאום ראש הממשלה בנימין נתניהו, כי הוא צופה שהסערה תישאר בגבולות האינטרנט.

"נאום נתניהו נועד להסית את תומכיו לצאת לרחובות, להפגין, להסתער על הבניין ברחוב צלאח א־דין. אולי אני אופטימי מדי, אבל אני לא חושב שזה ייקרה. הם יסתערו על שי ניצן בפייסבוק ויקללו את מנדלבליט בטוויטר". ברנע ציין גם כי על נוני מוזס להדיר את עצמו מעיסוק בתוכן בקבוצת ידיעות.

11:53 עריכה

סיעת כחול לבן פנתה נתניהו וליועמ"ש בדרישה כי לנוכח כתב האישום על נתניהו להתפטר מתפקידיו כשר, זאת בהתאם לפסיקה של בג"ץ מ-1993

12:49 עריכה

לאחר ההחלטה הדרמטית על כתב האישום נגד נתניהו, ב-ynet מפרסמים כי בשבוע הבא יפרסם מנדלבליט חוות דעת לפיה יש קשיים ניכרים ביכולתו להקים ממשלה במצבו המשפטי ב-21 הימים עד לפיזור הכנסת, ובבחירות שלישיות במרס 2020 במידה וייבחר. במקרה דומה בעבר, (גלנט) ראש הממשלה ויתר על המינוי לנוכח קביעה שכזו.

14:26 עריכה

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, הביע תמיכה במערכת החוק וסיפר על מאמציו הנמשכים למנוע בחירות שלישיות. בנוסף, התייחס לקביעת היועמ"ש לגביי נתניהו. "אתמול היה ערב עצוב מאוד למדינת ישראל. גם לי אישית, כמי שמכיר את נתניהו שנים ועבד איתו. חשוב שכולנו נפנים – במדינת ישראל יש חוק וכל אזרח שווה בפניו. מבקש לגבות את גורמי אכיפת החוק – המשיכו לעשות את עבודתכם ללא פחד".

מחר ב-20:00 יקיים גנץ מסיבת עיתונאים בה יתייחס בהרחבה למשבר הפוליטי ולכתבי האישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

כמדי שבוע, כמה מילים ממני אליכם. אשמח מאוד אם תקראו עד הסוף.השבוע הסתיימו 28 הימים שהעניק לי נשיא המדינה ראובן רובי…

פורסם על ידי ‏בני גנץ – Benny Gantz‏ ב- יום שישי, 22 בנובמבר 2019

16:19 עריכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו בציוץ שבת השלום השבועי. הפעם הוא גם מודה על האהבה שמרעיפים עליו תומכיו.

16:20 עריכה

ארץ נהדרת מזכירים מערכון ששודר בנובמבר 2017 ומוכיחים: שום דבר לא השתנה.

16:23 עריכה

השר יואב גלנט (ליכוד) תומך ביו"ר מפלגתו, ראש הממשלה בנימין נתניהו: "מדינת ישראל היא מדינת חוק. את הכרעת הדין קובעים בבית המשפט. חזקת החפות שמורה לכל אדם, כך גם לראש ממשלה עתיר זכויות כבנימין נתניהו".

17:33 עריכה

כתב אישום נגד ראש הממשלה. בנימין נתניהו פרסם הערב סרטון בו הוא מגיב להחלטת היועץ המשפטי לממשלת להאשימו בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים. ראשית הודה נתניהו לתומכיו והצהיר כי "כל התהליך יוכרע בבית המשפט ונקבל את החלטתו".

"אין שום ספק שאקבל את החלטת בית המשפט. אפעל לפי השלטון החוק". כמו כן, אמר נתניהו: "זה אומר שמי שלא פעל על פי החוק, במשטרה או בפרקליטות – צריכה להיות בדיקה, צריך להיות טיפול וצריך להיות תיקון, זה הדבר המרכזי שאמרתי אתמול".

19:42 עריכה

חברי הכנסת מכחול לבן, אורנה ברביאי ועופר שלח, הגיעו לאולפן אופירה וברקו בערוץ 12 והתייחסו למצבו המשפטי של נתניהו. שלח: "נתניהו צריך ללכת. ראינו אתמול את ראש ממשלת ישראל עומד ותוקף את החוק. הוא מערער את כל המערכות – זה בלתי נסבל".

שלח התייחס בנוסף לחברי הכנסת ממפלגת הליכוד עמם הוא בקשר. "בליכוד מזועזעים לא פחות ממני. אנשים הגיעו לפוליטיקה עם איזשהו סט של ערכים, ואי אפשר לקבל את זה שאדם כזה מוכן להשתלח בכל המערכות. אני מצפה שהם ילכו לביבי ויגידו לו שאין מה לעשות. גנץ יהיה שנתיים ראש הממשלה ואחר כך נראה אם נתניהו הצליח לנקות את עצמו בזמן הזה".

לגביי 20 הימים הקרובים העומדים לרשות הכנסת לנסות להקים ממשלה, אמר שלח: "אני חושב שהדבר היחיד שיכול לקרות, זה תזוזה בליכוד. אם הליכוד יבואו אלינו – תוך עשר דקות יש ממשלה". 

ברביאי טענה כי נתניהו הפך ל"סכנה". הוא איש מסוכן במובן הזה שבשביל להציג את עצמו כקורבן וכנרדף, הוא מוכן לשרוף את המערכת המשפטית והחוקתית. אני אומרת דברים קשים ואני מתכוונת לזה".

כמו שלח, גם ברביאי קראה לנתניהו להתפטר. "ראש ממשלה מכהן, בממשלת מעבר, שצריך יהיה לקבל החלטות בהיבטים בטחוניים, כלכליים – מה אנחנו מניחים? שהוא פנוי ומבחינתו תהליך קבלת ההחלטות שלו יהיה נכון? למה שהליכודניקים לא ידברו על זה?".

19:48 עריכה

ח"כ סתיו שפיר (המחנה הדמוקרטי) התייחסה להפגנה שתתקיים מחר בערב, נגד המשך כהונתו של בנימין נתניהו כראש ממשלה, על רקע כתבי האישום. "אנחנו מתארגנים לצאת מחר לרחובות בהמונים הצרה שלנו היא לא ימין או שמאל". עוד אמרה שפיר אצל אופירה וברקו, "אני רוצה להסתכל קדימה. ממשלת פיוס שיש בה חרדים, דתיים, חילונים וערבים".

אבל גם לנתניהו יש זכות להגן על עצמו.
"בוודאי שזכותו להגן על עצמו, אבל בבית המשפט. בן אדם שאכפת לו מהמדינה, אם היה לו אכפת, הוא היה עושה דבר אחד – הוא היה הולך לטפל בענייניו המשפטיים ולהתפטר".

הפגנה: ביבי תתפטר
הפגנה: ביבי תתפטר

בימים שנותרו, יש משהו שהמפלגה שלך יכולה לעשות כדי למנוע בחירות?
"כל המערכת הולכת להשתנות ואפשר כבר לדבר על היום שאחרי נתניהו ואז אפשר לדבר על תקווה. הדאגה היא שהוא מוכן לעורר פה מלחמת אזרחים כדי לשמור על הכיסא שלו".

19:59 עריכה

ח"כ מיקי זוהר הגיע גם הוא לאולפן של אופירה וברקו בערוץ 12, והביע תמיכה בראש הממשלה בנימין נתניהו. 

"כל מי שמכיר אותי, בדרך הציבורית שהלכתי בה, תמיד הלכתי עד הסוף עם האמת שלי. אני לא רואה פה עיקרון של נאמנות, אלא ללכת עם האמת", אמר זוהר.

עוד הוסיף ח"כ: "הנאום שלו היה מדום ליבו. כאב לי. הרגשתי את השבר בקולו ובדבריו ופחדתי שבכל רגע נתון הוא יגיד – אני לא מסוגל יותר. אני כל כך שמח שהוא לא הולך להרכין את ראש, לא כל אחד מסוגל לשאת על כתפיו עומס מסוג כזה".

מה הולך להיות מבחינה פוליטית עד שהסיפור יגיע לבית המשפט? 
"מי שלא מאפשר להקים ממשלה זה כחול לבן. לא חושב שיש דרך להקים ממשלה בלי אביגדור ליברמן. גם ליברמן חטף ממערכות האכיפה לא פחות מנתניהו, הוא מבין אותו. אל תפסלו שום דבר".

מתוך הליכוד קמים מחליפים לביבי. גדעון סער קורא לפריימריז.
"אצלנו בליכוד יודעים להעריך את עקרונות הדמוקרטיה. אם סער ימצא לנכון להגיש את מועמדתו לראשות התנועה, ויהיו פריימריז, אני בטוח שנתניהו ינצח שוב".

זוהר תקף בחריפות את מערכות המשפט והאכיפה: "הן עושות את עבודתן כראוי. אבל כשיש איש מפורסם או פוליטיקאי הם עושים את כל הטעויות. מרגע שביבי התבטא נגדם, הם הפכו להיות נגדו. נתניהו לא יכול לשמור בליבו את מה שעושים לו. אם המערכת מתלבשת על מישהו – נגמר הסיפור".

20:18 עריכה

חדשות 13 וקמיל פוקס ערכו סקר בעקבות ההחלטה על כתבי האישום נגד נתניהו – למי היו מצביעים האזרחים לו הבחירות היו מתקיימות היום? מפת הגושים, לפי הסקר, מראה כי גוש שמאל-מרכז היה זוכה ל-57 מנדטים, גוש הימין – 55, וישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן – 8.

20:20 עריכה

בכירים בליכוד: "עידן נתניהו קרב לסיומו. אנו עושים חושבים כיצד לחלץ את המפלגה מידיו". 

הכתב הפוליטי של חדשות 13, ספי עובדיה, מדווח כי אותם בכירים אמרו גם כי "זה לא נכון עבורנו לקבל מידיו כרגע תפקיד של שר – גם אם יוצע לנו".

עוד 21 עדכונים
כל הזמן // יום ראשון, 14 באפריל 2024
מה שחשוב ומעניין עכשיו
היום ה־191 ללחימה ● 133 חטופים עדיין בעזה

גנץ: נגבה מאיראן מחיר באופן ובזמן שנכונים לנו

קבינט המלחמה דן בתגובה הישראלית למתקפה האיראנית; גנץ: "נבנה קואליציה אזורית מול האיום של איראן" ● דיווח: ביידן אמר לנתניהו שארצות הברית מתנגדת לתגובה ישראלית ● איראן איימה: אם ישראל תגיב, נשיב במתקפה קשה יותר ● מצלמת אבטחה תיעדה: מתנחלים מציתים רכב פלסטיני בכפר בשטחים מול חיילים ששומרים עליהם

עוד 60 עדכונים

לישראל אין מספיק כסף לניהול מלחמה כוללת

מאחורי ההצלחה הישראלית בסיכול המתקפה אתמול, התגלה גם נתון מבהיל אחד: יכולת ההגנה האווירית של ישראל היא מצוינת אבל לא בת קיימא מבחינה כלכלית בשביל מערכה גדולה וארוכה הרבה יותר ממה שחווינו הלילה ● פרשנות

עוד 526 מילים
אמיר בן-דוד

לילה היסטורי בשמי ישראל

מה אומרים לעצמם מנהיגי איראן, כשהם בוחנים את השלכות המתקפה חסרת התקדים שפתחו בה אתמול בלילה נגד ישראל? מה אומר לעצמו נתניהו, אחרי שהפך את איראן במו ידיו לאיום על ישראל שהיא היום? מה אומר לעצמו ביידן, אחרי שהוכיח שוב ושוב שאין לישראל ידיד ומגן חשוב ממנו? ומה אומרים לעצמם קרובי החטופים, שנשכחו בעזה וכנראה לא ישוחררו בעתיד הקרוב?

יירוט טילים בליסטיים ששוגרו מאיראן מעל כיפת הסלע בהר הבית, 14 באפריל 2024 (צילום: AFP)
AFP

אנחנו שוב הולכים כצאן לטבח

ב-7 באוקטובר הציבור התגייס בהמוניו כדי למלא את הוואקום העצום שהותירה המדינה וההנהגה הפושעת שעומדת בראשה. תושבי העוטף הופקרו. עד מהרה גם תושבי הצפון. החיילים נשלחו אל הקרב בלי ציוד מתאים והופקרו בקרב בלי יעדים. המדינה לא סיפקה כל סעד – לא כלכלי, לא נפשי ולא אחר. משפחות החטופים נאלצו להתארגן בכוחות עצמן. גם בתחילת מתקפת הטילים והכטב"מים על ישראל הלילה שידר בנימין נתניהו לאומה מהבונקר האטומי, בשעה שהימר על חיינו.

על רקע ההתאדות המוחלטת של המדינה, העשייה האזרחית הרחיבה את הלב – אבל בה בעת, סימאה את העין. אחרי הקרע הנורא שאליו הגענו ערב ה-7 באוקטובר, היה בהתגייסות האזרחית כדי להפיח אשליה משכרת של אחדות – כה משכרת עד שכעת רבים מתאמצים לשמר את האשליה המסוכנת הזו, גם במחיר אסון נוסף.

יואב גרובייס הוא פסיכולוג קליני. בעל תואר שלישי מאוניברסיטת בר-אילן. כותב על פוליטיקה וחברה. חי, נושם ומתגורר בתל אביב.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 631 מילים

מלחמת עזה – עוד כתבות

בפעם השנייה מאז מלחמת איראן–עיראק, טהרן הוכיחה שהיא מעצמה אזורית ● האמריקאים הבהירו כי כל תגובה ישראלית תהיה חייבת להיות מתואמת איתם ● העובדה שדובר צה"ל הודה בשעות הבוקר המוקדמות כי חלק מהטילים שנורו לעבר ישראל פגעו בבסיס חיל האוויר בנבטים אפשרה לאיראנים לרדת מהעץ ● פרשנות

עוד 549 מילים ו-1 תגובות

יש'ך שבע שקל? אני צריך להגיע לבונקר של חבר

יש פתגם עתיק בלדינו שאומר "גם עשה צרכים במכנסיים וגם משוויץ". נזכרתי בו אחרי הלילה הארוך של הבליץ המטורף על ישראל. לילה שהגיע אחרי ערב, בו נראה כי ראש הממשלה שלנו איבד את עשתונותיו ונמצא בתום שעות של חיפושים, אחרי שדובר צה"ל כבר נפל מהרגליים – בטח בבונקר אטומי של חבר מיליארדר, למי אין חבר כזה. שם כנראה קיווה להסתתר עד יעבור כטב"ם. הוא עשה זאת בעוד בני גנץ ויואב גלנט מחזיקים לו את המדינה עם נשיא ארה"ב שהיה בצד השני של הקו. ברלה ברלה צא החוצה, יש לך טלפון מאבא ג'ו ביידן ותגיד לו יפה תודה אחרי שתמצא את הבקע שלך.
אה, ותודה גם לטייסים שהשמצת.

*  *  *

המדינה ננטשה אתמול בערב ע"י בנימין נתניהו. המוצא הישר ביידן תפס אותה באוויר והחזיר אותה לעשתונותיה אחרי ששלח מבוגר אחראי שיחליף לבנימין נתניהו, ברח לו, מסכן.

כרמלה כהן שלומי היא אזרחית מודאגת

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
כמה מגוחכת הכתבה..... כל הכשלונות הם של ביבי זה ברור וידוע לכל אחד!! למי מיחסים הצלחות ? אהה כן, כדי שחס וחלילה לו ידבק בביבי סממן של הצלחה אז מיד מצא מי שמצא שביבי "ברח כמו שפן", חוצפה... המשך קריאה

כמה מגוחכת הכתבה….. כל הכשלונות הם של ביבי זה ברור וידוע לכל אחד!!
למי מיחסים הצלחות ? אהה כן, כדי שחס וחלילה לו ידבק בביבי סממן של הצלחה אז מיד מצא מי שמצא שביבי "ברח כמו שפן", חוצפה שאין דוגמתה!!!
יאיש עבר ניתוח, לא הלך לנוח עסוק כל הזמן בעיניני המדינה חירף נפשו בסיירת מטכל והכתב המלומד שלכם מעיז לכתוב שביבי ברח כמו שפן ? בושה לכם

עוד 778 מילים ו-1 תגובות

למקרה שפיספסת

הברית האזורית נחוצה לישראל כמו אוויר לנשימה

ישראל ובנות בריתה הצליחו ליירט 99% ממתקפת הטילים האיראנית ● הישראלים חייבים להישיר מבט למציאות: לולא הברית האזורית ושיתוף הפעולה עם מדינות כמו ירדן, ישראל הייתה נראית הבוקר אחרת לגמרי ● האפשרות לברית עתידית עם ערב הסעודית – חיונית מאי פעם ● מדינות האזור מבקשות רק דבר אחד בתמורה, שנתניהו ימשיך לשלול ● פרשנות

עוד 607 מילים ו-3 תגובות
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תגובות אחרונות

לא בטוח שישראל היא זו שצריכה להגיב למתקפה האיראנית

בפעם הראשונה בתולדותיה איראן תקפה את ישראל במאות חימושים – והכריזה למעשה על מלחמה רשמית ● לא בטוח שהתשובה הישראלית תגיע מהר ● אחרי האיום של ביידן, ארה"ב חייבת להגיב כדי לשמר את ההרתעה האזורית שלה ● השאלה היא לא האם תהיה תגובה אלא מתי, באיזה עוצמה ומי תלחץ על ההדק ● צה"ל יתקשה להתמודד במקביל גם עם הרצח שמאיים להדליק את הגדה המערבית ● פרשנות

עוד 575 מילים

עקורים

הזמן הירוק
הזמן הירוק
סיכום השבוע בסביבה

"אנחנו עלולים לגלות שאיבדנו את הצפון שהכרנו"

סיור בגבול לבנון בעקבות הנזקים שהמלחמה גרמה לאוצרות הטבע היפים בישראל: הנחלים שהפכו לנתיבי טנקים, הקוצים שהביאו סוללות התותחים. אבל אפשר להתחיל לתקן, ויש כבר מי שעובד על זה ● "פיפיתל", מתקני השירותים האוטומטיים, הגיעו לתל אביב ● הפילים בספארי התכנסו לפרידה אחרונה מוורדה, זקנת השבט ● ומה עושים עם מלפוף ענק שהגיע במשלוח מהמשק האורגני?

עוד 1,545 מילים
היום ה־190 ללחימה ● 133 חטופים עדיין בעזה

איראן שיגרה מאות טילים וכטב"מים לעבר ישראל

המרחב האווירי של ישראל נסגר ב-00:30 ● דיווח: יעדי מתקפת הכטב"מים - רמת הגולן ומטרה צבאית בדרום ● נתניהו: ישראל חזקה, צה"ל חזק, הציבור חזק ● מחר לא יהיו לימודים, אירועים המוניים בוטלו, הנשיא ביידן קטע את חופשת סוף השבוע שלו ● קבינט המלחמה התכנס אחרי חצות, כנף ציון המריא מנבטים כדי למנוע פגיעה בו ● צה"ל תקף עשרות מטרות בשלושה אזורים בלבנון - באמצעות מטוסי קרב וארטילריה

עוד 53 עדכונים
מירוץ 2020
המרוץ לבית הלבן

אחד המשפטים הפליליים נגד טראמפ סוף-סוף יוצא לדרך

בית המשפט דחה השבוע את ערעורו האחרון של טראמפ באחד ממשפטיו הפליליים והוא צפוי להתחיל ביום שני ● לגבי שאר התיקים, נראה שלא תהיה התקדמות משמעותית לפני שיחלו הבחירות בסוף הקיץ ● באריזונה, חוק ארכאי האוסר כמעט לחלוטין על הפלות הועלה באוב - ואפילו הרפובליקאים מסתייגים ממנו ● ובסנאט, מסתמן שהרפובליקאים יזכו ברוב בנובמבר 2024 ● פרשנות

עוד 1,407 מילים

הקונספציה שהמיטה עלינו את אסון 7 באוקטובר לא נעלמה ולא התפוגגה בעשן המלחמה. היא עדיין כאן, שרירה וקיימת ● האיראנים לא זזים מדמשק למרות פעולות נקם ישראליות ● לבנון סוערת בעקבות חטיפת פעיל נוצרי שביקר את חזבאללה ● טייקון אמירתי מוציא את כספו מבלארוס ● והשבוע לפני 51 שנה התרחש מבצע "אביב נעורים" ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 1,141 מילים ו-2 תגובות

הסטייק הטוב ביותר בעולם

הארכיון של רוןזמן ישראל נובר בארכיון של העיתונאי הוותיק רון מיברג ומפרסם מחדש מבחר מכתבותיו, שקריאה בהן היום מספקת פרספקטיבה איך הגענו עד הלום ● והשבוע: כל הדרכים למציאת הסטייק הטוב ביותר בעולם מובילות לניו יורק ואל מסעדת "פיטר לוגר" ובעליה היהודים, שמגישים על פי הסיפורים העסיסיים ביותר בשר מובחר בגודל של שולחן

עוד 1,697 מילים

"כל מי שיעז לקרוא לנו נאצים, נדווח עליו"

הימין הקיצוני החדש של גרמניה מתרחק לכאורה מהשורשים הנאצים, אך בה בעת דוגל בבניית גרמניה חדשה וסמכותנית ● מפלגת אלטרנטיבה לגרמניה צפויה להתחזק ו/או לנצח בשלוש מדינות במזרח המדינה בסתיו הקרוב: "זה המבחן של גרמניה" ● עורך ברשת ברלין־ברנדנבורג אומר: "ה־AfD הצליחה לשנות את התפיסה לגבי הימין הקיצוני"

עוד 1,392 מילים

חוק הגיוס היועמ"שית לוקחת את נתניהו לפרוצדורה

מכתבו של המשנה ליועצת גיל לימון אל מזכיר הממשלה יוסי פוקס משקף עמדה שאין בה גרם אחד של התפשרות מול שאיפותיו של נתניהו למשוך זמן נוסף בטרם צה"ל יחויב לגייס בני ישיבות ● בהרב-מיארה איננה ממהרת להיענות לדרישתו של נתניהו - אך היא עושה זאת בדרך מתוחכמת ● פרשנות

עוד 889 מילים

המטרה הבאה של המתנחלים: לבלות את יום העצמאות בעזה

היוזמה להתיישב מחדש ברצועת עזה ממשיכה לנוע קדימה וכעת מתארגנת צעדה של רבבות לעבר הרצועה ביום העצמאות ● המארגנים אף מקווים לקבל אישור מצה"ל להגיע לחורבות ההתנחלות דוגית בצפון הרצועה ● ובינתיים: ש"ס מתנערת מדבריו של השר משה ארבל, אולי הצדיק היחיד בסדום ● פרשנות

עוד 868 מילים
היום ה־189 ללחימה ● 133 חטופים עדיין בעזה

ביידן על תקיפה איראנית: "המסר שלי לאיראן - Don't"

דיווח בארה"ב: תקיפה איראנית גדולה שתכלול יותר מ-100 מל"טים ועשרות טילים צפויה בשעות הקרובות; דובר צה"ל: אין שינוי בהנחיות פיקוד העורף, אנחנו ערוכים בהגנה ובהתקפה ● נמשכים החיפושים אחרי נער בן 14 שיצא לרעות צאן בשומרון ונעדר מאז הבוקר ● דיווח: יישובים צמודי גדר בעוטף יישארו ללא כוח של חיילי צה"ל במהלך חג הפסח

עוד 43 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה