מגפת הקורונה היא מגפת האגואיזם

אילוסטרציה (צילום: tronand istockphoto)
tronand istockphoto
אילוסטרציה

אסור לנו להתעלם מהפיל שבחדר, מגפת הקורונה מסמנת בקווים ברורים את ההבדל בין האזרחים שמוכנים לתרום לחברה ולחוסנה לבין האזרחים שלא מוכנים ומעדיפים את האינטרס האישי הפרטי על פני האינטרס הכללי.

יצא לי לדבר עם כמה מתנגדי חיסונים וכמות הסיפורים העצמיים שלהם הצליחה להדהים אותי.

יונתן אורון, בן 43, גר בכפר ורדים בגליל. נשוי ואב לשלושה. בשנים האחרונות עובד כמורה להסטוריה. בעל תואר ראשון במדע המדינה מהאונ' העברית ותואר שני במנהל ציבורי מאונ' תל אביב. כותב וכותב בזמנו הפנוי. לאחרונה כתב ספר פרוזה שמחפש עדיין בית לצאת לאור. אוהב להיות בים ומחכה נואשות שיפתחו השמים לטיסות לחו"ל. חושב שאנו בעיצומה של מלחמה על דמותה של מדינת ישראל בדורות הבאים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
5
הפעם המגיב עמית אדלר מאיר את בורותו בנושא החיסונים ומסיק מסקנות שגויות על בסיס הנחות לא רלוונטיות. כל החיסונים שמקבלים תינוקות וילדים הם חיסונים מסוג ראשון (וירוס מוחלש או מומת) וחיסוני... המשך קריאה

הפעם המגיב עמית אדלר מאיר את בורותו בנושא החיסונים ומסיק מסקנות שגויות על בסיס הנחות לא רלוונטיות. כל החיסונים שמקבלים תינוקות וילדים הם חיסונים מסוג ראשון (וירוס מוחלש או מומת) וחיסונים מסוג שני (חלבונים שונים) המעודדים את מערכת החיסון לייצר הגנה מפני הנגיף הרלוונטי.
אין אף חיסון ילדים מסוג שלישי, חיסון שליח (mRNA). החיסון היחיד שאושר לשימוש חירום בטכנולוגיה הזו זה לקורונה.
חיסונים סוג ראשון ושני עברו שנים מחקרים של יעילות ובטיחות ויש תמימות דעים בעולם לגבי יעילותם. הם גם חיסונים חזקים שאינם "דולפים". המחוסן לא נדבק ולא מדביק. על חיסון מסוג mRNA אין כלל הסכמה גורפת. ההסכמה הגורפת היא שהוא חיסון "דולף", בנוסף הוא גם לא נבדק לאורך שנים כמו שאר החיסונים לפניו. אף אחד בעולם לא יודע מהן השפעות ארוכות הטווח של חיסון mRNA כי לא עבר מספיק זמן. האישור לשימוש חירום ניתן ללא בדיקות ארוכות שנים. מאות מיליוני אנשים קיבלו זריקה שאף אחד לא בדק עד הסוף.
אבל זה לא מפריע לעמית אדלר להתייחס לחיסון הקורונה בקלות דעת כזו כאילו הכל בסדר איתו. כאילו זה שקית במבה שפותחים ואוכלים ברגע. אפשר לראות במערכת דיווח תופעות הלוואי האמריקאית (VAERS) איך בשנת 2021 טיפס גרף התלונות בצורה דרמטית והרוב המוחלט אלה דיווחים על חיסון הקורונה. "3-4 חיסוני קורונה", מה זה בקבוק קוקה קולה? אקמול? איזה זלזול ואיזו בורות משתקפת באמירה הזו. ובעיקר יהירות בסגנון ה"יהיה בסדר" הישראלי כל כך. והוא כותב על אחרים "פייק ניוז" כשכל התגובה היא פייק אחד גדול. כמה חוסר מודעות. שאלוהים יעזור לנו מהטיפשים.

לפי אתר משרד הבריאות, כל תינוק בישראל מקבל כמעט 20 סוגי חיסונים בשנה הראשונה לקיומו. 20 חיסונים בשנה... ופה מתלוננים על 3-4 חיסוני קורונה כאילו מדובר בקונספירציה לחיסול האוכלוסייה. צודק... המשך קריאה

לפי אתר משרד הבריאות, כל תינוק בישראל מקבל כמעט 20 סוגי חיסונים בשנה הראשונה לקיומו. 20 חיסונים בשנה… ופה מתלוננים על 3-4 חיסוני קורונה כאילו מדובר בקונספירציה לחיסול האוכלוסייה. צודק כותב המאמר, יש פה שילוב מנצח בין פייק ניוז לסופר אגואיזם

כמה נוח לשכוח שכל אותן אוכלוסיות קשישים ונכים שהמערכת כל כך חרדה פתאום לבריאותם הוזחו במשך שנים, קשישים מתים מקור בבתיהם ואין להם כסף לקנות תרופות, נכים צריכים לצאת על כיסאות הגלגלים של... המשך קריאה

כמה נוח לשכוח שכל אותן אוכלוסיות קשישים ונכים שהמערכת כל כך חרדה פתאום לבריאותם הוזחו במשך שנים, קשישים מתים מקור בבתיהם ואין להם כסף לקנות תרופות, נכים צריכים לצאת על כיסאות הגלגלים שלהם לכבישים להפגין ומתמודדי פוסט טראומה מתאבדים בהמוניהם.. מערכת בריאות שהוזנחה שנים… אבל הלא מחוסנים אשמים באגואיזם. אנשים שמעיזים להעלות ספק צודק על יושרת המערכת ודאגתה לאזרחיה ומסרבים להיות מוזרקים בכפייה כל חודשיים אשמים באגואיזם. גם עכשיו כשראש הfda, ראש הממשלה וכל מדען ורופא שתשאל יודו שאין היגיון אמפידיולוגי בתו הירוק, שהוא לא מגן מהדבקה ולא מפחית אותה, כשבעצם הודו שהדירו ציבור שלם, מנעו ממנו פרנסה וחיים נורמלים ושיסו בו ציבור אחר על סמך שקר מוחלט, ועדיין לא מחוסנים אשמים. עלייה חדה במתים צעירים מדום לב בשנה וחצי האחרונות, מסמכים חסויים עם חברת פייזר, הסתרות, השתקות ותעמולה שניזונה בעיקר מהפעלת לחץ ושקרים ואחרי כל זה עדיין הלא מחוסנים אשמים באגואיזם?

מגפת הקורונה עושה עימנו חסד. היא מסירה את המסכה מעל הפשיסטים. מעל הלאומנים. מעל שונאי הזרים והאחרים. כותב הפוסט, יונתן אורון, בהחלט נמנה על הקבוצה הפשיסטית. הרי מהי ההגדרה של הפשיזם: "ה... המשך קריאה

מגפת הקורונה עושה עימנו חסד. היא מסירה את המסכה מעל הפשיסטים. מעל הלאומנים. מעל שונאי הזרים והאחרים. כותב הפוסט, יונתן אורון, בהחלט נמנה על הקבוצה הפשיסטית. הרי מהי ההגדרה של הפשיזם: "המדינה עומדת בפשיזם כערך עליון – למדינה יש ערך מוסף מסכום חלקיה. המדינה דואגת לפרטים, ומותר לה לעשות הכל למען העם ובשמו. לצורך זה מעניקים הפרטים לה את חירותם מרצון."
וזה החזון שמר אורון חולם עליו. זה אולי לא יפה לגלות בגיל 43 שאתה פשיסט, אך זו המציאות כפי שמתבטאת בפוסט הזה.

הפשיסטים מעניקים למדינה את חירותם. והמדינה בתמורה מעניקה להם תו ירוק. הפשיסט מסתובב בעולם ויכול להיכנס לכל מקום רק בזכות הסריקה. הפשיסט מעניק למדינה את הסמכות לסרוק אותו לטובת המדינה. לטובת הכלל.

לפשיסטים אין בעיה עם אלה שאין להם תו ירוק. מבחינתם הם האחר. והאחר לא קיים. את האחר יש להעניש. בהתחלה על ידי "מס נוסף שיגבה על ידי קופות החולים" ובהמשך? ההמשך ידוע. ההמשך התרחש רק לפני כמה עשרות שנים באירופה. הפשיסט גם מנדב אחרים להיות קאפו. הוא עצמו לא מתפלש בזוטות של "מס נוסף". את זה הוא נותן לקאפו לעשות. הכי קל להסתכל הצידה ולא לראות.

בפוסט הזה חושף מר אורון את בורותו בכל הנוגע לקורונה. לו היה מקשיב, שומע ולומד היה מבין כמה דברים על הוירוס, על המחלה, על החיסון והיה חוסך לעצמו התבזות בפוסט מופרך כזה. לפחות זכינו להכיר את דמות הפשיסט טוב יותר.
אך אורון לא קורא "רשתות חברתיות" הוא לבטח ניזון מהערוצים המסחריים שכל מה שהם יודעים זה לשדר שקרים והיסטריה.
לו היה עוקב בטוויטר היה מגלה שאין בעולם הסכמה על ה"חיסון" מסוג mRNA. חיסון שצריך לקחת 3 פעמים בשנה ולא מונע הדבקה, זה לא חיסון.
לו היה עוקב בפייסבוק היה קורא עשרות ומאות תופעות לוואי כתוצאה מה"חיסון".
לו היה קורא נתונים היה רואה שלא מת אף ילד מקורונה בשנתיים האחרונות אך כולם היסטריים לחסן ילדים.
לו היה מבין מי הם אנשי צוות הצט"מ שמחליטים עלינו היה קולט שעובדים עליו.
לו היה שואל מה קורה בעולם היה מגלה שאין מדיניות אחת מנצחת. וזו הישראלית היא אחת מהגרועות שבהן.
והכי חמור, יונתן אורון מתגולל על "מתנגדי החיסונים" שמוזנים על ידי פייק, כשהוא עצמו ממש כאן מפיץ פייק ושקרים: "החיסון למעשה לא מצליח לחסל את המגפה כי החלק הלא מחוסן ממשיך להפיצה". לו היה מסתכל על נתוני משרד הבריאות היה רואה שמי שמפיץ את הקורונה אלה הם המחוסנים מלא. אבל העובדות אף פעם לא מפריעות לאף פשיסט להפיץ את הרעל סביב.

הפשיסט לא תמיד מוכן להקריב את גופו למען המדינה, הוא בעיקר מוכן להקריב אחרים שלא מאמינים באמונה שלו. אנשים מסוגו של יונתן אורון הסתובבו ב 1933 ו 1934 ו 1935 ולא עשו כלום כשחוקים שונים נגד השכנים שלהם נכנסו לתוקף. הם לא עשו כלום, כי הם האמינו שהמדינה חשובה יותר. הם האמינו שמה שהמדינה מחליטה, זו האמת ויש לציית. אורון מייחל למדינה בו כולם יצייתו. והדרכון הירוק הוא אות הצייתן.

הפשיסט לא מוכן לקבל אנשים כמוני שלא מאמינים בממסד. לא מאמינים שהממסד פועל לטובת האזרחים. שלא מאמינים למילה מיוצאת מפיו של פוליטיקאי. עבור הפשיסט, המדינה היא מקור הסמכות העיקרי והיחידי. ואילו אני, לא חושב ככה. הסמכות היחידה על הגוף שלי ושל הילדות שלי היא עמוד השדרה המוסרי שלי.

משחקים היפותטיים של "מה היה קורה אילו הילדים היו חולים קשה", לא רלוונטיים. המציאות חזקה יותר מכל משחק. אני אשכרה בעצבים עכשיו. אנשים מסוגו של יונתן אורון עושים לי רע. הקלות שבה הפשיסט יוצא מהם היא מדהימה בעיני.

בימים אלה ממש בטיפול נמרץ באיכילוב נמצאת ידידה שלי בת 49 אחרי שעברה התקף לב. קרישי דם חסמו את העורקים והיה כפסע בינה ובין המוות. רק תגובה מהירה של הרופאים השאירו אותה בעולם הזה. היא שלושה חודשים אחרי הבוסטר. כמובן שהרופאים לא קושרים בין שלושת הזריקות לקרישי הדם שנוצרו. הם אובדי עצות ומחפשים את הסיבה. הם כמובן לא ימצאו אותה כל עוד לא יקשרו החסימה בלב ל"חיסון". וכמוה יש המונים. תופעות לוואי נוראיות שרק מי שלא מוכן לראות, לא רואה.

שני דברים אחרונים:
אני עצמי לא מחוסן. עברתי בקלות את הקורונה עוד ב 2020 ואין לי כל כוונה להתחסן. אם מר יונתן אורון רואה בי סכנה, הוא מוזמן להתחבר לפייזר באינפוזיה, לשים על עצמו שיריון ולבודד עצמו כמה שרוצה. רק שלא יטריד אף אחד עם ההיסטריה והפחדים שלו. יש כדורים טובים נגד חרדה.

ב 11/2021 שלחתי פוסט שנדחה על יד מערכת "זמן ישראל". בפוסט כתבתי את דעתי על הפשיסטים כמו יונתן אורון והמערכת לא היתה מוכנה לפרסם. כך שיש מצב שגם תגובה זו תיחמק ותצונזר. אסור להפיץ נרטיב אחר בתקופה הזו.

עוד 496 מילים ו-5 תגובות
כל הזמן // שבת, 13 באפריל 2024
מה שחשוב ומעניין עכשיו

הסטייק הטוב ביותר בעולם

הארכיון של רוןזמן ישראל נובר בארכיון של העיתונאי הוותיק רון מיברג ומפרסם מחדש מבחר מכתבותיו, שקריאה בהן היום מספקת פרספקטיבה איך הגענו עד הלום ● והשבוע: כל הדרכים למציאת הסטייק הטוב ביותר בעולם מובילות לניו יורק ואל מסעדת "פיטר לוגר" ובעליה היהודים, שמגישים על פי הסיפורים העסיסיים ביותר בשר מובחר בגודל של שולחן

עוד 1,697 מילים
אמיר בן-דוד
היום ה־189 ללחימה ● 133 חטופים עדיין בעזה

ביידן על תקיפה איראנית: "המסר שלי לאיראן - Don't"

דיווח בארה"ב: תקיפה איראנית גדולה שתכלול יותר מ-100 מל"טים ועשרות טילים צפויה בשעות הקרובות; דובר צה"ל: אין שינוי בהנחיות פיקוד העורף, אנחנו ערוכים בהגנה ובהתקפה ● נמשכים החיפושים אחרי נער בן 14 שיצא לרעות צאן בשומרון ונעדר מאז הבוקר ● דיווח: יישובים צמודי גדר בעוטף יישארו ללא כוח של חיילי צה"ל במהלך חג הפסח

עוד 43 עדכונים

נתניהו הביא עלינו את המלחמה ועכשיו הוא מביא עלינו את כישלונה

מדיניות ההכלה של בנימין נתניהו הביאה את חורבן המלחמה. הכלה של שנים, המלווה בשקרים והולכת שולל על מיטוט החמאס ומילים חלולות על הרתעה וביטחון שמכר לציבור שנים רבות כל כך, התגלו כסם הרגעה זמני.

נתניהו לא הכריע שום מערכה עם חמאס בכל המבצעים הצבאיים שהוביל. להיפך, אמן השקר העצים בניית אימפריה צבאית במימון קטארי. במקביל, הוא אפשר לחזבאללה להתעצם מול עינינו לאורך שנים והמשיך להכיל עד שההכלה הפכה להפקרות לאומית.

משה בן עטר הוא פובליציסט, מחבר הספר "המסע לישראל האחרת". עסק שנים בתכנון אסטרטגי והיה מנכ״ל המועצה הציונית בישראל, מנהל כפר הנוער יוענה ז'בוטינסקי, ומנהל המכון למחקר וחינוך בקרן כצנלסון. היה יועצם של כמה שרים ויועץ ליצחק הרצוג.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
וזו גם הבעיה שלנו - אנחנו "מכילים" את ביבי. לפני שנותנים עצות לממשלה , בואו ניתן לעצמנו עצות איך להעיף את ביבי. עצה ראשונה - יציאה המונית לרחובות. לא 100 אלף, אלא 500 אלף. לא להסתכל על ... המשך קריאה

וזו גם הבעיה שלנו – אנחנו "מכילים" את ביבי.
לפני שנותנים עצות לממשלה , בואו ניתן לעצמנו עצות איך להעיף את ביבי.
עצה ראשונה – יציאה המונית לרחובות. לא 100 אלף, אלא 500 אלף. לא להסתכל על השכן שיוצא להפגין, אלא לצאת יחד איתו.
עצה שניה – לחזור לעצה הראשונה ולעשות אותה שוב.

משה בן עטר ידידי אל תחשוב שלילי .כיצד היסטוריה מי כבש את סיני א.? השמאל ב. מי לא רצה שלום עם מצרים ?השמאל ?מי השאיר אותו עם כל השטחים ?השמאל .ומי בוכה היום השמאל?היום צה”ל מתמודד עם ה... המשך קריאה

משה בן עטר ידידי אל תחשוב שלילי .כיצד היסטוריה מי כבש את סיני א.? השמאל ב. מי לא רצה שלום עם מצרים ?השמאל ?מי השאיר אותו עם כל השטחים ?השמאל .ומי בוכה היום השמאל?היום צה"ל מתמודד עם העבר !להגיד שצה"ל נכנע זה בושה

עוד 835 מילים ו-2 תגובות

מלחמת עזה – עוד כתבות

"כל מי שיעז לקרוא לנו נאצים, נדווח עליו"

הימין הקיצוני החדש של גרמניה מתרחק לכאורה מהשורשים הנאצים, אך בה בעת דוגל בבניית גרמניה חדשה וסמכותנית ● מפלגת אלטרנטיבה לגרמניה צפויה להתחזק ו/או לנצח בשלוש מדינות במזרח המדינה בסתיו הקרוב: "זה המבחן של גרמניה" ● עורך ברשת ברלין־ברנדנבורג אומר: "ה־AfD הצליחה לשנות את התפיסה לגבי הימין הקיצוני"

עוד 1,392 מילים

לדבר על הגרעין הישראלי, ומהר

על הגרעין הישראלי לא מדברים.

בשנות החמישים הוקמו הקריה למחקר גרעיני סמוך לדימונה, והמרכז למחקר גרעיני שורק. מה נעשה בהם? אנחנו לא יודעים (מלבד כמה פרסומים זרים), ומכיוון שאנחנו לא יודעים, אנחנו גם לא מדברים על כך.

ד"ר עמיר עקיבא סגל הוא סוציולוג, משורר, מבקר ספרות ופעיל שמאל. חוקר ומלמד על הגירה ,תהליכי גלובליזציה וקשרים טראנס-לאומיים, חברה אזרחית ופילנתרופיה. סיים לימודי דוקטורט במחלקה לסוציולוגיה באוניברסיטה העברית בחקר עלייה לישראל. פרסם ספר על שירה פוליטית בישראל, שלושה ספרי שירה ורומן. חי בירושלים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
עוד 897 מילים ו-1 תגובות

למקרה שפיספסת

חוק הגיוס היועמ"שית לוקחת את נתניהו לפרוצדורה

מכתבו של המשנה ליועצת גיל לימון אל מזכיר הממשלה יוסי פוקס משקף עמדה שאין בה גרם אחד של התפשרות מול שאיפותיו של נתניהו למשוך זמן נוסף בטרם צה"ל יחויב לגייס בני ישיבות ● בהרב-מיארה איננה ממהרת להיענות לדרישתו של נתניהו - אך היא עושה זאת בדרך מתוחכמת ● פרשנות

עוד 889 מילים
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תגובות אחרונות

המטרה הבאה של המתנחלים: לבלות את יום העצמאות בעזה

היוזמה להתיישב מחדש ברצועת עזה ממשיכה לנוע קדימה וכעת מתארגנת צעדה של רבבות לעבר הרצועה ביום העצמאות ● המארגנים אף מקווים לקבל אישור מצה"ל להגיע לחורבות ההתנחלות דוגית בצפון הרצועה ● ובינתיים: ש"ס מתנערת מדבריו של השר משה ארבל, אולי הצדיק היחיד בסדום ● פרשנות

עוד 868 מילים

עקורים

באקלים הפוליטי הנוכחי, החלטת ועדת החוץ והביטחון לצמצם את החיסיון שממנו נהנית קצא"א היא נס קטן ● זה ניצחון חשוב של שומרי הסף, של השלטון המקומי ושל הירוקים ● אבל לכולם ברור שההכרעה החשובה באמת תתקבל בקרוב במשרד ראש הממשלה - שם שוקלים לאפשר לקצא"א להגדיל משמעותית את תעבורת הנפט במפרץ אילת, המטווח בימים אלה בלי הפסקה ● פרשנות

עוד 722 מילים

בחסות המלחמה, התרנגולות יישארו בכלובים דחוסים

ועדת החינוך דחתה את יישום התקנות האוסרות על ציפוף תרנגולות בכלובים אף שיועמ"ש הוועדה קבעה שההצבעה לא חוקית ● בארגון אנימלס אומרים שמדובר במחטף ציני של משרד החקלאות ● לולן מאביבים מזהיר שגם תאריך היעד החדש לא ריאלי: "הרכבת נוסעת בלי להסתכל במראות. קבעו תאריך ולא מעניין אותם כלום"

עוד 1,762 מילים ו-1 תגובות

נתניהו ממשיך לחזק את חמאס בעזה

כל מי שיושב בממשלת נתניהו ברגע זה – כולל גנץ, איזנקוט או סמוטריץ' ובן גביר – אחראי לחיזוק ארגון הטרור חמאס ● הם גם נושאים באחריות המשותפת לעיכוב כניסת צה"ל לרפיח ולחזרת אנשי חמאס לחאן יונס ● ברקע הריאיון המביך של ברקת, גם באמריקה מבינים שנתניהו פשוט ממשיך לעשות הכול כדי לחזק את הארגון הקיצוני ● פרשנות

עוד 919 מילים

החשש בישראל: הנקמה של איראן תתבטא בפריצה לפצצת גרעין

בשונה מסבבי האיומים הקודמים בין איראן וישראל, הפעם כמעט כל הצמרת האיראנית מאיימת לנקום על חיסולו של חסן מהדווי בדמשק - וכשזה מגיע מהמנהיג העליון, זו למעשה פקודה לפעול ● ארה"ב וישראל מוכנות לאפשרות של תקיפה ישירה מאיראן עם שרשרת מערכות מכ"ם שמאפשרות כיסוי רחב מאוד, אבל החשש הוא שבמקום לתקוף כעת את ישראל, איראן תבחר להאיץ את פרויקט הגרעין שלה ● פרשנות

עוד 772 מילים ו-1 תגובות
היום ה־188 ללחימה ● 133 חטופים עדיין בעזה

גלנט: ״מתקפה איראנית ישירה תחייב תגובה ישראלית הולמת״

חמאס: "כל עסקה צריכה לכלול הפסקת אש קבועה ונסיגה מלאה מהרצועה" ● בישראל מעריכים: התגובה האיראנית תגיע בימים הקרובים; איראן לאו"ם: אם הייתם מגנים את החיסול בדמשק, ניתן היה להימנע מתגובה ● דובר צה"ל: אין שינוי בהנחיות פיקוד העורף, נמצאים במוכנות ודריכות גבוהה ● נשיא צרפת מקרון: ״הזהרנו את איראן לבל תתקוף בישראל״

עוד 46 עדכונים

פמי פרימיום תחזיר לביטוח הלאומי מיליוני שקלים

פרסום ראשון בעקבות תחקיר זמן ישראל נערכה בדיקה של החשבות בביטוח הלאומי על חיוב כפול שגבתה חברת פמי פרימיום – שנחשבת לספקית מובילה של שירותי בריאות מופרטים – לכאורה שלא כדין ● בתום הבדיקה דרש הביטוח הלאומי מפמי להחזיר 2.6 מיליון שקלים, לחדול מביצוע חיוב כפול ולחזור למחירי המכרז המקורי ● גורם בכיר בענף: "השיטה שבה מתחייבים למכרז במחיר נמוך ואז מקפיצים אותו חייבת להיפסק"

עוד 804 מילים

"הגיע הזמן לנרטיב פלסטיני חדש"

אחמד פואד אל-ח'טיב, פעיל שלום עזתי שחי בארצות הברית, תומך מזה שנים באימוץ גישה מעשית במאבק הפלסטיני ● בריאיון לזמן ישראל הוא קורא לפלסטינים לזנוח את נרטיב ההתנגדות של חמאס: "עושים את אותו הדבר במשך 75 שנה. כמה מלחמות נעבור עד שננסה משהו אחר?"

עוד 1,716 מילים ו-1 תגובות

בשנת 2015 נחקר אבשלום פלד במח"ש בחשד לביצוע עבירות של הפרת אמונים ושימוש לרעה בכוח המשרה ● המפכ"ל דאז רוני אלשיך דחה את המלצות מח"ש לנקוט צעדים משמעתיים ולהימנע מקידומו לדרגת ניצב ● גם אם ועדת המינויים תפסול אותו, הממשלה עלולה להתעלם, כך שהנושא צפוי להסתיים בבג"ץ ● אבל מינוי מנדלבליט מוכיח שלא מבג"ץ תבוא הישועה בעניין ● פרשנות

עוד 922 מילים

ההכרעה של סמוטריץ'

הנאומים, המכתבים והפוסטים הארוכים - כולם מבהירים כי הפעם סמוטריץ' יתנגד לעסקת החטופים המתגבשת ● "אין דבר כזה תמונת ניצחון עד שחמאס לא מושמד לחלוטין", הצהיר אמש ● בכך סמוטריץ' חוזר לאלמנט שלו: מלחמה מתמדת עד שתתממש תוכנית ההכרעה שלו ● זה הניצחון המוחלט של סמוטריץ', שבסופו תהפוך עזה לרצועת חוף ישראלית לכל דבר, ולעזאזל עם העולם ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
המטרה: טרנספר. החזון: מדינת הלכה כוחנית פשיסטית האמצעי: מלחמה נצחית, ההתדרדרות עד גוג ומגוג המשמעויות: אידיאולוגיה ביריונית משיחית בלי מוסר שבאה להחריב דמוקרטיה, להכניע ליברליזם וחוק, ... המשך קריאה

המטרה: טרנספר.
החזון: מדינת הלכה כוחנית פשיסטית
האמצעי: מלחמה נצחית, ההתדרדרות עד גוג ומגוג
המשמעויות: אידיאולוגיה ביריונית משיחית בלי מוסר
שבאה להחריב דמוקרטיה, להכניע ליברליזם וחוק,
לבודד מדינה בעולם, נהרות דם.
חטאים גדולים, שדינם חורבן.
הפרקטיקה: הביב אפשר תמהיל הרסני
של עברייני כככ, משתמטים סחטנים ומשיחיי פוגרומים
המענה: רק ברגים קטנים וצאן? עוּרוּ.

עוד 696 מילים ו-2 תגובות
סגירה
בחזרה לכתבה