Ohad Bibas
הזמן של
Ohad Bibas
כתבה מושלמת.. !! מבלי להכנס לכל אינסוף האפשרויות של קאברים שיכלו או לא להיות ברשימה, מבחינתי זה מושלם כולל הגיוון המוזיקלי, הטקסטים. אני רוצה להוסיף כמה קאברים שאני אוהב, רק כמה שאני ח... המשך קריאה

כתבה מושלמת.. !! מבלי להכנס לכל אינסוף האפשרויות של קאברים שיכלו או לא להיות ברשימה, מבחינתי זה מושלם כולל הגיוון המוזיקלי, הטקסטים.

אני רוצה להוסיף כמה קאברים שאני אוהב, רק כמה שאני חושב שלא מוכרים וחבל להחמיץ, חלקם מתוכניות ריאליטי בחו"ל.

הזמרת הבאה היא חרשת

וכאן אני שם רק 3 לינקים לילדה שיכולה למלא בעצמה כתבת קאברים שלמה

כל הזמן // יום רביעי, 21 באפריל 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

בנט: אם הליכוד ייכשל, אפעל להקים ממשלת אחדות; נתניהו: "סגרת דיל עם לפיד"

עוד אמר ראש הממשלה: תאוות השררה של בנט - אולי ניתן לו סוף שבוע בבלפור? שימצה אותה ● נתניהו התקשר למנסור עבאס, והשניים שוחחו על נושאים פוליטיים ● דיווח: מחלוקת ניטשת בין לפיד ובנט לגבי איוש משרד הביטחון ● מנדלבליט: בהיעדר שר משפטים - ממחר אסירים ועצורים לא יוכלו להשתתף בדיונים מרחוק ותתחייב הגעתם לדיונים בעניינם בבתי המשפט

עוד 53 עדכונים

בישראל אין חוק המגן על הדמוקרטיה

בישראל אולי יש חוק. אולי אפשר עדיין לחקור ולהעמיד לדין את מי שעבר על החוק. בישראל החוק כתוב ואפשר להתווכח, להוכיח ולהגן מפניו בבית המשפט. עדיין. בישראל עוד יש בית משפט השופט על פי החוק ומפרש את החוק. אבל בישראל אין הגדרה לעבירות על הדמוקרטיה. בעצם אין חוק כתוב המגן נגד עבירות על הדמוקרטיה.

בישראל אולי יש חוק. אולי אפשר עדיין לחקור ולהעמיד לדין את מי שעבר על החוק. בישראל עוד יש ביהמ"ש השופט על פי החוק ומפרש את החוק. אבל בישראל אין הגדרה לעבירות על הדמוקרטיה. בעצם אין חוק כתוב המגן נגד עבירות על הדמוקרטיה

יכול למשל ח"כ לא להיבחר לראשות ממשלה, לא לקבל את אמון הכנסת והעם, אך להמשיך להיות ראש ממשלה מכוח חוק מוזר של ממשלת מעבר, אין סופית. החוק הזה לא מגביל את מספר הפעמים שבהם אותו אדם ממשיך לכהן כראש ממשלה, אמנם ראש ממשלת מעבר, אבל עם כל הסמכויות.

כלומר החוק לא מגן כלל על הדמוקרטיה. אדם שלא נבחר מקבל החלטות של חיים ומוות, בלי שום מגבלה על סמכויותיו או מספר הפעמים או התקופה שבה הוא יכול לעשות זאת. למעשה הוא יכול להיות קדנציה שלמה ראש ממשלה בלי להיבחר. לא אחת. אין סוף קדנציות. זו כמובן עבירה חמורה נגד הדמוקרטיה, אבל החוק הפלילי או המנהלי לא אוסר זאת.

יכול ראש ממשלה נאשם בפלילים לא לאשר הגשת תקציב מדינה ולגרום בכך לנזקים במאות מיליארדי שקלים לכל אזרחי המדינה, אבל אין שום סנקציה חוקית שתימנע זאת ממנו, אלא רק משחק פוליטי בדמוקרטיה.

כלומר הדמוקרטיה נאנסת, עוברת התעללות גלויה, כריתת איברים, חנק, כפיתות כואבות, מאבדת ממשקלה, מתייבשת, מדממת ושום גורם במדינה לא מגן עליה. לא המשטרה, לא השב"כ, לא היועמ"ש, לא בג"צ, לא הכנסת הנבחרת ולא הנשיא.

בישראל אתה יכול להיות עבריין על החוק ועבריין על עקרונות הדמוקרטיה.
על עבירות על החוק, אתה נשפט בבית משפט. על עבירות נגד הדמוקרטיה, נשפטים בעצם הסובבים אותך. ואם אתה ראש ממשלה שהוא עבריין על עקרונות הדמוקרטיה, אזרחי המדינה הם שמשלמים את הקנס, או כליאה בבתיהם, או הרס עסקיהם, או פגיעה בבריאותם.

החוק לא מגן על הדמוקרטיה. אדם שלא נבחר מקבל החלטות של חיים ומוות, בלי מגבלה על סמכויותיו. למעשה, הוא יכול להיות רה"מ קדנציה שלמה בלי להיבחר. אין סוף קדנציות

בישראל, מי שמוגדרים שומרי הסף מהססים אלף פעם כשהם צריכים לזהות, לחקור ולהעמיד לדין את ראש הממשלה על שוחד מרמה והפרת אמונים.

כשמדובר בעבירות של אותו אדם נגד הדמוקרטיה, הם כולם משותקים. שותקים. מבוהלים. מחפשים תירוצים כדי לברוח ממה שכל אזרח מזהה כפגיעה בחופש שלו, בשוויון, בפרנסתו, בביטחונו, בחייו הדמוקרטיים במדינה דמוקרטית.

המצב הבלתי אפשרי הזה מוביל למסקנה אחת: העבריינות על עקרונות הדמוקרטיה אינה מתבצעת רק מצידו של העבריין – במקרה זה ראש ממשלה הנאשם בפלילים – אלא מצד כל מוסדות המדינה האמורים לפקח על הדמוקרטיה. על שלמותה. על ביטחונה, על המבנה השברירי שלה.
חברי הכנסת, שרי הממשלה, היועצים המשפטיים למיניהם באותם מוסדות, ביהמ"ש העליון ונשיא המדינה.

אזרחי המדינה השמים את מבטחם בכל האורגנים הללו, נשארים למעשה מול שוקת שבורה. מול חיים שלמים שהתרסקו. מבנה מדינתי שקרי. פייק מדינה.

אם אכן יגיע היום בו ילך נתניהו לדרכו או לביתו או לכלאו, ישראל תהיה חייבת לכתוב את חוקת הדמוקרטיה שלה. למנוע את המצב האבסורדי שבו ניתן להתעלל לאורך שנים בחייהם וגורלם של כל אזרחי המדינה בלי שום מחסום או מגבלה.

כשמדובר בעבירות של רה"מ נגד הדמוקרטיה, כולם משותקים. מבוהלים. מחפשים תירוצים כדי לברוח ממה שכל אזרח מזהה כפגיעה בחופש שלו, בשוויון, בפרנסתו, בביטחונו, בחייו הדמוקרטיים במדינה דמוקרטית

חוקת הדמוקרטיה צריכה להגדיר באופן מפורש את העבירות הפוגעות בדמוקרטיה ולשלוח את העבריינים שאינם ממלאים את תפקידם לכל הרוחות. או לפחות למרתף של משפחת נתניהו, היכן שהקירות מתפוררים, המים מהבריכה נוזלים והארוחות מוגשות בחמגשיות.

איתי לנדסברג נבו הוא אזרח המודאג מעומק השחיתות השלטונית, חושש לגורל הדמוקרטיה ומזועזע מהגזענות והאלימות בחברה הישראלית. לשעבר עורך "מבט שני" ומנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון (2002-2017). בן קיבוץ תל יוסף וממקימי הפורום למען אנשי המילואים ( 1995-2017) . כיום במאי, עורך תוכן ומפיק עצמאי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
עוד 563 מילים ו-1 תגובות

נימבי זו כבר לא מילה גסה‎

בישראל 2021, קבוצות תושבים שמתארגנות למאבקים סביבתיים בכל הארץ מנסות להציל את המדינה מפני עצמה ● ובמקרים רבים, התושבים מהווים את חומת ההגנה האחרונה מפני קטסטרופות סביבתיות וטעויות תכנוניות קשות שיישארו כאן לשנים ● אביב לביא מברך על המעורבות האזרחית הגוברת במאבקים סביבתיים ● חבל רק שהממשלה והרשויות מספקות להם כל כך הרבה עבודה

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
יש מאבק בוער חשוב שלא צויין - נגד הקמת תחנת כוח נוספת, המבוססת על גז, בחדרה. זו דוגמה לכך שאין תכנון-על ראוי ולכן במקומות רבים בארץ יש תוכניות להקים תחנות כוח על גז. חובה להגדיר מחדש מא... המשך קריאה

יש מאבק בוער חשוב שלא צויין – נגד הקמת תחנת כוח נוספת, המבוססת על גז, בחדרה.
זו דוגמה לכך שאין תכנון-על ראוי ולכן במקומות רבים בארץ יש תוכניות להקים תחנות כוח על גז.
חובה להגדיר מחדש מאבקים כאלה: ממש לא מאבק מקומי. כמו שהטבע שייך לכולנו, ולא משנה אם הוא נמצא בעמק יזרעאל, ירושלים או אילת, כך גם תחנות כוח גזיות הן צרה לאומית ולא מקומית.
כי מעבר לזיהום האויר המקומי שייגרם, הגז גורם לפליטות גזי חממה והאטת המעבר לאנרגיות מתחדשות, ולכן מחמיר את משבר האקלים.
צריך להבין שיש כאן שיטה: יזמים פרטיים מצליחים בקלות רבה מדי ליזום הקמת תחנות כוח בכל מיני מקומות (ראש העין, השרון, חדרה, ועוד) וזה לא נעשה בשקיפות מספקת או באיזושהי הגבלה ובקרה. לא ברור איך משרד האנגגיה מתכוון להשיג את היעד של 30 אחוז אנרגיה מתחדשת, בקצב הזה.
נראה לי שבסוף החשמל הזה יהיה לייצוא (אולי זה הפיתרון שלהם – לא להכליל בסטטיסטיקה), וזה יהיה על חשבון הטבע והבריאות שלנו…
שלא לדבר על עשרות פרוייקטים לחיפושים נוספים של נפט וגז..
לא, זה מזמן לא קשור לנמב"י. יש התקפה מאסיבית על הטבע שלנו שלנו האזרחים קשה להדוף. כולנו צריכים להתעורר, לאחד כוחות, ולהבין שאין כזה דבר מאבק מקומי.

עוד 710 מילים ו-2 תגובות

למקרה שפיספסת

כשליש מהמתים מקורונה בכל העולם בשבוע החולף - מתו בהודו ● בתי החולים שם מתחננים לסיוע - מיטות, תרופות, חמצן, בדיקות ● מערכת הבריאות ההודית על סף קריסה ● שנה אחרי שקצרו מחמאות על אופן ניהול המגפה, ההודים איבדו שליטה על הנגיף וכעת מדברים שם על לא פחות מקטסטרופה ● ומאחורי כל זה עומדים פוליטיקאים שמנצלים את המשבר ושוברים את האזרחים

עוד 1,933 מילים

תורתם אומנותם - וניצולם

תחקיר זמן ישראל הוא היה המנהיג הרוחני של דמויות מובילות: כולם רצו להתייעץ עם הרנטגן מנתיבות ● הרב יעקב ישראל איפרגן העסיק 150 אברכים, אך חלקם לא קיבלו במשך שנים את הכספים המגיעים להם ● עכשיו תובעים אותו עשרה אברכים בהליך מיוחד, ומספרים מה באמת קורה בחצר המקובל ● "בזמן שאנחנו בלי כסף, הכריחו אותנו בצעקות להשתתף באירועים שלו, ואם לא - היו קונסים אותנו"

עוד 2,228 מילים ו-1 תגובות

מדאעש לשפיות

מסגד א-נורי ובו צריח אל-חַדְבַּאא (הגיבן), הם סמליה של העיר מוסול בעיראק. האתר מזכיר את מגדל פיזה באיטליה בשל נטייתו של הצריח. הוא מהווה סמל להיסטוריה המפוארת של עיראק ושל האזור בכלל. מדוע התגייסו מצרים והאמירויות לשפץ מסגד בעיראק בחודש האחרון? כמה יעלה השיקום ובכמה עבודה כרוך הפרויקט? מהו סיפורו של של המסגד היפהפה בו בחר אבו בכר אל-בגדאדי להצהיר על ח'ליפותו?

מסגד א-נורי ובו צריח אל-חַדְבַּאא (הגיבן), הם סמליה של העיר מוסול בעיראק. האתר מזכיר את מגדל פיזה באיטליה בשל נטייתו של הצריח. הוא מהווה סמל להיסטוריה המפוארת של עיראק ושל האזור בכלל

את הצריח של מסגד חדבאא רואים ממרחקים במחוז נינווה בעיראק. עד שהשתלטו עליו טרוריסטים ב-2014, היה המסגד המרהיב ביופיו מוקד של מתפללים וגם תיירים רבים.

בשבוע שעבר נחתם הסכם בין האמירויות לעיראק, לפיו הנסיכות העשירה תממן את שיפוץ מסגד א-נורי הגדול בעלות של 50.4 מיליון דולר. האיחוד האירופאי יוסיף 25 מיליון דולר לשיקום. את הפרויקט ינהל אונסקו והשיפוץ ייקח חמש שנים.

שרת התרבות והפיתוח של האמירויות נורה אל-כעבי אמרה כי בניית המסגד מסמלת את שיתוף הפעולה האסטרטגי והתרבותי בין שתי המדינות, האמירויות ועיראק. בתשובה, הודה שר התרבות והתיירות העיראקי קייס חסין רשיד לאמירויות והזכיר כי המסגד פוצץ ע"י ארגון דאעש במהלך כיבוש העיר מוסול ב-2017 וזהו רגע היסטורי משמח.

הפרויקט יעניק לצעירים עיראקים כאלף משרות בתחום הארכיטקטורה, ההנדסה, השיפוצים והבנייה. בהמשך, מתכננת ממשלת עיראק לשפץ את כל העיר מוסול העתיקה, שנפגעה במלחמה נגד דאעש, במבצע הקרוי "החייאת הרוח של מוסול". הפרויקט כולל גם שיקום של מערכת החינוך והתרבות בעיר. לפני כשנתיים נחתם הסכם עם אונסקו גם על שיפוץ שתי כנסיות עתיקות בעיר, בה התקיימה קהילה נוצרית עד לכיבוש דאעש.

מצרים גם היא תשתתף בשיקום המסגד השנה. צוות מצרי יבנה את אולם התפילה הפנימי, תוך הקפדה על שחזור מדויק. העבודות של מצרים והאמירויות יתבצעו בתאום מלא עם הוקף (ההקדש של רשויות הדת) הסוני בעיראק. גובהו של הצריח (מִאְדַ'נַה) לקריאה לתפילה 45 מטרים והוא בן 840 שנה. המסגד היה נתון לשליטת ארגון דאעש בין השנים 2014-2017, שנות קיומה של "המדינה האסלאמית".

בשבוע שעבר נחתם הסכם בין האמירויות לעיראק, לפיו הנסיכות העשירה תממן את שיפוץ מסגד א-נורי הגדול בעלות של 50.4 מיליון דולר. האיחוד האירופאי יוסיף 25 מיליון דולר לשיקום. את הפרויקט ינהל אונסקו והשיפוץ ייקח חמש שנים

מדוע החליטה ממשלת עיראק לשפץ את מסגד א-נורי ראשון, לפני כל האתרים המקודשים לאסלאם שנהרסו במלחמה?

היסטוריה מפוארת

מסגד נורי נקרא ע"ש נור א-דין, המנהיג המוסלמי שהחל את המלחמות נגד הצלבנים, לפני סלאח א-דין. המסגד וצריחו נבנו ע"י נור א-דין מחמוד זנכּי במאה ה-12 והיה המסגד הגדול והמפואר ביותר בעיר אחרי המסגד האומיי שנבנה כארבע מאות שנה לפניו.

נור א-דין ששלט בעיר מטעם הח'ליפות העבאסית, החליט לבנות את המסגד בגדה המערבית של נהר החידקל, כי לא היה מקום תפילה מספיק לתושבים במסגד האומיי, במיוחד בתפילת יום השישי.

הבנייה ארכה כשלוש שנים והסתיימה בשנת 1172 בעלות גבוהה למדיי. נור א-דין סרב לדין עם יועצו הכלכלי בהוצאות ואמר לו: "עזוב את החשבון ליום החשבון (כינוי ליום הדין)". נור א-דין הקים בה מדרסה (בית מדרש ללימודי דת), בה לימדו חכמי דת ידועים.

מאז עבר המסגד מספר שיפוצים אחרי שחלקים ממנו נפגעו במלחמות, כגון אחרי הפלישה המונגולית במאה ה-13. גיאוגרפים ונוסעים מוסלמים סיפרו עוד במאה ה-14 על "מסגד הגיבנת" המדהים ביופיו לחוף החידקל, שהיה כבר אז מכופף מעט.

השיקום האחרון לפני הנוכחי אירע אחרי מאות שנים של הזנחה בשנת 1944, בזכות תרומה כספית נדיבה לוקף העיראקי. המבנה החדש שימר את הכתב הערבי הכּוּפי הקדום ואת הצורות הגיאומטריות היפהפיות המעטרות את הצריח. בשנות ה-60 הופיע צריח המסגד על בול דואר כאתר תיירות ועליה לרגל מרכזי בעיראק.

כתם שחור

אחרי השתלטות הטרור של דאעש במערבה של עיראק נפל האתר בידי הטרוריסטים. ב-5 ביוני 2014 עלה מנהיג דאעש אבו בכר אל-בגדאדי למִנְבַּר (במת הדרשן) של מסגד א-נורי והנהיג תפילה בה קרא למוסלמים לציית לו. בסוף אותו החודש, ברמדאן הוכרזה הח'ליפות של "המדינה האסלאמית". הישות החדשה הייתה למרכז טרור עולמי. היא לא דמתה כלל לח'ליפות המוסלמית הקלאסית, שהייתה בימי הביניים אחד ממרכזי התרבות של האנושות.

ב-5 ביוני 2014 עלה מנהיג דאעש אבו בכר אל-בגדאדי למִנְבַּר (במת הדרשן) של מסגד א-נורי והנהיג תפילה בה קרא למוסלמים לציית לו. בסוף אותו החודש, ברמדאן, הוכרזה הח'ליפות של "המדינה האסלאמית", שהייתה למרכז טרור עולמי

עם נסיגתו של ארגון דאעש בעיר מוסול והתקרבותם של הקואליציה האמריקאית והצבא העיראקי לאתר אירע האסון. ב-21 ביוני 2017 פוצץ דאעש את המסגד ההיסטורי ופרסם הודעה שקרית לפיה הפצצה אמריקאית הרסה את המסגד.

שיקום המסגד – חזרה לשפיות

בעיראק פוגגה מעט את השמחה על השיפוץ הביקורת שהועלתה בכמה אמצעי תקשורת על הפרויקט המתוכנן. מספר פרשנים עיראקיים תהו האם לא היה ראוי יותר כי קבוצה של ארכיטקטים עיראקיים בני המקום תשפץ את האתר. אחרים הביעו חשש כי חלקים מהמסגד החדש ייראו כמו המסגדים של האמירויות ולא ישמרו על צביונה הייחודי הארכיטקטוני של מוסול העתיקה.

עם זאת, רוב הפוליטיקאים באזור והעיתונאים הביעו סיפוק רב מהפרויקט. אין ספק כי בנייתו מחדש של המסגד ההרוס מסמלת את סופה של אחת התקופות האפלות בתולדות העיר מוסול והאסלאם בכלל – תקופת שליטתו של דאעש.

למכרז לשיפוץ המסגד ניגשו ארכיטקטים רבים מרחבי העולם הערבי. זכייתו של צוות דווקא ממצרים במכרז היא סמלית. סלאח א-דין, המצביא הכריזמטי ששלח נור א-דין לקהיר, הפך לאגדה בחייו. סלאח א-דין שליט מצרים ניצח במלחמה את ממלכת הצלבנים וכבש את ירושלים מידיה.

"המדינה האסלאמית" לא הייתה ח'ליפות אמתית, כי בניגוד לח'ליפויות של ימי הביניים (האומיית והעבאסית), היא התמקדה בהרס ולא בבניה. ח'ליפות דאעש התמחתה במה שהגדירה כג'יהאד (מלחמת הקודש): בטרור, ברצח ובהרס. אנשי דאעש הרסו אתרים קדומים יקרי ערך וקברים עתיקים בטענה כי הם מסמלים עבודת אלילים. זאת אחרי שאתרי מורשת עולמיים בעיראק שרדו 1300 שנות תרבות ערבית ומוסלמית.

"המדינה האסלאמית" לא הייתה ח'ליפות אמתית, כי בניגוד לח'ליפויות של ימי הביניים (האומיית והעבאסית), היא התמקדה בהרס ולא בבניה. ח'ליפות דאעש התמחתה במה שהגדירה כג'יהאד (מלחמת הקודש): בטרור, ברצח ובהרס

התגייסות העולם הערבי מסמלת את השאיפה של מדינות ערביות להילחם בקיצוניות ובקנאות המוסלמית, ולשוב ולפתח את אתרי המורשת בארצות ערב. יש להניח, כי מאחורי השיפוץ עומד גם אינטרס אסטרטגי, כפי שציינה שרת התרבות של האמירויות, כלומר מאמץ של הציר הסוני המתון לקרב את עיראק לעולם הערבי ולהרחיקה מאיראן.

הפרויקטים לשיקום אתרי מורשת בעולם הערבי בשנים האחרונות כוללים מבנים מהעולם העתיק, כנסיות ומסגדים עתיקים. גם אתרים יהודים אינם מקופחים. ב-2010, מעט לפני פרוץ "האביב הערבי" שופץ בית כנסת הרמב"ם בקהיר וב-2019 שופץ בית הכנסת אליהו הנביא באלכסנדריה. שני הפרויקטים מומנו ע"י ממשלת מצרים. ב-2020 אישרה ממשלת מצרים לשפץ את בית הקברות היהודי העתיד בקהיר "אל-בסאתין" במימון אמריקאי.

ד"ר ירון פרידמן הוא בוגר אוניברסיטת סורבון בפריז, חוקר מרצה ומורה לערבית בחוג ללימודי המזרח התיכון והאיסלאם באוניברסיטת חיפה. היה פרשן לענייני ערבים בויינט, ספריו "העלווים – היסטוריה, דת וזהות" (2010) ו"השיעים בארץ ישראל" (2019) יצאו לאור באנגלית בהוצאת בריל-ליידן. מנהל את הניוזלטר "השבוע במזרח התיכון", שאליו אפשר להצטרף כאן: https://did.li/CWtlC. לפודקאסט של ירון "השבוע במזרח התיכון": https://did.li/mAz5q

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
שמי איזבלה אית'ן, טופס, תל אביב יפו לאחר 12 שנות נישואים, בעלי ואני הסתכסכנו בצורה כזו או אחרת עד שלבסוף עזב אותי ועברנו לקליפורניה כדי להיות עם אישה אחרת. הרגשתי שחיי נגמרו וילדי חשבו ... המשך קריאה

שמי איזבלה אית'ן, טופס, תל אביב יפו לאחר 12 שנות נישואים, בעלי ואני הסתכסכנו בצורה כזו או אחרת עד שלבסוף עזב אותי ועברנו לקליפורניה כדי להיות עם אישה אחרת. הרגשתי שחיי נגמרו וילדי חשבו שלעולם לא יראו את אביהם. ניסיתי להיות חזק רק לילדים אבל לא הצלחתי לשלוט בכאבים שמייסרים את ליבי, לבי התמלא צער וכאבים כי הייתי ממש מאוהב בבעלי. כל יום ולילה אני חושב עליו ומאחל תמיד שהוא יחזור אליי, הייתי ממש נסער ונזקקתי לעזרה, אז חיפשתי עזרה באינטרנט ונתקלתי באתר שהציע לד"ר אלאבה לעזור לאקס שלי לחזור במהירות . אז הרגשתי שאני צריך לנסות אותו. יצרתי איתו קשר והוא אמר לי מה לעשות ועשיתי את זה ואז הוא עשה לי כישוף אהבה. 48 שעות אחר כך בעלי באמת התקשר אליי ואמר לי שהוא כל כך מתגעגע אליי והילדים, כל כך מדהים !! אז ככה הוא חזר באותו יום, עם המון אהבה ושמחה, והוא התנצל על הטעות שלו והכאב שהוא גרם לי ולילדים. הנישואים שלנו היו חזקים מבעבר, הכל בזכות ד"ר אלאבה. הוא כל כך חזק והחלטתי לשתף את הסיפור שלי באינטרנט שד"ר אלאבה היה מכשף אמיתי ועוצמתי, אני תמיד אתפלל שהוא יחיה הרבה זמן כדי לעזור לילדיו בעת צרה, אם אתה כאן ואתה צריך את זה בחזרה לשעבר או שבעלך עבר לאישה אחרת, אל תבכה יותר, פנה עכשיו לגלגל האיות החזק הזה. הנה דוא"ל יצירת הקשר שלו בכתובת: {dralaba3000@gmail.com} או העבר לו WhatsApp דרך איש הקשר שלו למטה +2349071995123 תודה לך ד"ר ALABA.

עוד 1,008 מילים ו-1 תגובות

תגובות אחרונות

עודכן לפני שעתיים
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

רגע המבחן של בנט

אתמול חזר נתניהו לנהל יחסי עובד-מעביד עם בנט, ואף הציב לו אולטימטום ● וכמו תמיד, כשהוא מגיע לעימות מול נתניהו, בנט מהסס ● אבל עכשיו ההזדמנות של בנט להציג מנהיגות - ולהיות אדון לגורלו ● הוא כבר חצה את הרוביקון - אסור לו לסגת ברגע האחרון ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
6
שמי איזבלה אית'ן, טופס, תל אביב יפו לאחר 12 שנות נישואים, בעלי ואני הסתכסכנו בצורה כזו או אחרת עד שלבסוף עזב אותי ועברנו לקליפורניה כדי להיות עם אישה אחרת. הרגשתי שחיי נגמרו וילדי חשבו ... המשך קריאה

שמי איזבלה אית'ן, טופס, תל אביב יפו לאחר 12 שנות נישואים, בעלי ואני הסתכסכנו בצורה כזו או אחרת עד שלבסוף עזב אותי ועברנו לקליפורניה כדי להיות עם אישה אחרת. הרגשתי שחיי נגמרו וילדי חשבו שלעולם לא יראו את אביהם. ניסיתי להיות חזק רק לילדים אבל לא הצלחתי לשלוט בכאבים שמייסרים את ליבי, לבי התמלא צער וכאבים כי הייתי ממש מאוהב בבעלי. כל יום ולילה אני חושב עליו ומאחל תמיד שהוא יחזור אליי, הייתי ממש נסער ונזקקתי לעזרה, אז חיפשתי עזרה באינטרנט ונתקלתי באתר שהציע לד"ר אלאבה לעזור לאקס שלי לחזור במהירות . אז הרגשתי שאני צריך לנסות אותו. יצרתי איתו קשר והוא אמר לי מה לעשות ועשיתי את זה ואז הוא עשה לי כישוף אהבה. 48 שעות אחר כך בעלי באמת התקשר אליי ואמר לי שהוא כל כך מתגעגע אליי והילדים, כל כך מדהים !! אז ככה הוא חזר באותו יום, עם המון אהבה ושמחה, והוא התנצל על הטעות שלו והכאב שהוא גרם לי ולילדים. הנישואים שלנו היו חזקים מבעבר, הכל בזכות ד"ר אלאבה. הוא כל כך חזק והחלטתי לשתף את הסיפור שלי באינטרנט שד"ר אלאבה היה מכשף אמיתי ועוצמתי, אני תמיד אתפלל שהוא יחיה הרבה זמן כדי לעזור לילדיו בעת צרה, אם אתה כאן ואתה צריך את זה בחזרה לשעבר או שבעלך עבר לאישה אחרת, אל תבכה יותר, פנה עכשיו לגלגל האיות החזק הזה. הנה דוא"ל יצירת הקשר שלו בכתובת: {dralaba3000@gmail.com} או העבר לו WhatsApp דרך איש הקשר שלו למטה +2349071995123 תודה לך ד"ר ALABA.

מה הסיפור הזה ש’בנט פוחד מהבייס שלו? לפיד מציע לבנט ראשון ברוטציה. איפה הבייס נכנס לתמונה? בנט רוצה להיות נשיא ארהב? הבייס הזה רלוונטי רק לקדנציה שניה כראש ממשלה, אם וכאשר, כי הרי בקרוב... המשך קריאה

מה הסיפור הזה ש’בנט פוחד מהבייס שלו? לפיד מציע לבנט ראשון ברוטציה. איפה הבייס נכנס לתמונה? בנט רוצה להיות נשיא ארהב? הבייס הזה רלוונטי רק לקדנציה שניה כראש ממשלה, אם וכאשר, כי הרי בקרוב יגבילו רו’מ לשתי קדנציות.

בנט יש לי חדשות בשבילך:

1. אין לך בייס
2. בחיים הליכוד לא יתיישר מאחוריך, כי אתה זה שהחלפת את ביבי. וכל ה’מחבואים’ שלך, וההרטבות הליליות לא ישנו את זה
3. לא תהיה לך קדנציה שנייה. אין סרט כזה, ולא משנה מה תעשה

קריאת מפה כל כך עקומה לא נראתה במחוזותינו. לפיד, לתשומת לבך. יש לצידך ילד טמבל פחדן שחי בלללנד

כשסמוטריץ התפרע על רעמ, מנסור עבאס הוציא לביבי כרטיס צהוב, ביבי ישר הזמין את סמוטריץ לשיחה להוריד להבות. זה איך שמנהיג של המפלגה הכי קטנה בכנסת מנקה עם ביבי את הריצפה. יודע שביבי לחיץ, ... המשך קריאה

כשסמוטריץ התפרע על רעמ, מנסור עבאס הוציא לביבי כרטיס צהוב, ביבי ישר הזמין את סמוטריץ לשיחה להוריד להבות. זה איך שמנהיג של המפלגה הכי קטנה בכנסת מנקה עם ביבי את הריצפה. יודע שביבי לחיץ, שביבי פחדן, ומשחק על החולשות האלה, אומר לו ’בוא, זה אתה שמפחד ממעשיהו לא אני’. בנט הוא סמרטוט, תמיד היה, תמיד יהיה. ולפיד צריך להבין את זה ולהתנהג בהתאם מולו

אברהם לינקולן אפשר לשקר לחלק מהאנשים כל הזמן, אפשר לשקר לכל האנשים חלק מהזמן, אבל אי אפשר לשקר לכולם כל הזמן. בנט מוותר על העמדות המוסריות שלו, נתניהו מזמן שכח שיש כאלה. וחברי הליכוד? ... המשך קריאה

אברהם לינקולן
אפשר לשקר לחלק מהאנשים כל הזמן, אפשר לשקר לכל האנשים חלק מהזמן, אבל אי אפשר לשקר לכולם כל הזמן.
בנט מוותר על העמדות המוסריות שלו, נתניהו מזמן שכח שיש כאלה.
וחברי הליכוד?
חבורת לוזרים נהנתנים שהולכים אירי נתניהו בעצימת עיניים, לכן הם לא רואים שהם על פי התהום.

בסוף האמת תצא לאור, השקרים של נתניהו מיצו את עצמם.

אני חושב שהפרשנות לשתיקתו של בנט מוטעית. זה לא שבנט לא הגיב לביבי בגלל שהוא "נאחז בחיל ורעדה" אלא משום שהוא בחר להתעלם באופן מופגן ומזלזל מהניסיון של ביבי לקבוע סדר יום שבמרכזו רעיון הב... המשך קריאה

אני חושב שהפרשנות לשתיקתו של בנט מוטעית. זה לא שבנט לא הגיב לביבי בגלל שהוא "נאחז בחיל ורעדה" אלא משום שהוא בחר להתעלם באופן מופגן ומזלזל מהניסיון של ביבי לקבוע סדר יום שבמרכזו רעיון הבחירות הישירות לראשות הממשלה.
למעשה, כשהאולטימטום של ביבי נפגש בדממה של בנט, זה מייצר אפקט של זלזול. זה מזכיר במידת מה את ההתעלמות של ביבי מההזמנה של יאיר לפיד (ואח"כ היתה הזמנה של בנט) להתעמת איתו במהלך הבחירות.

עוד 492 מילים ו-6 תגובות

100 הימים ממש לא סליפי ג'ו

שלושה חודשים מאז הושבע לנשיא, ג'ו ביידן מנפץ את כל הציפיות והחששות ● כשנכנס לתפקיד, הציב יעד של 100 מיליון מחוסנים בתוך 100 ימים - והשיג את היעד הרבה לפני ● הוא העביר חוק תמריצים עצום, שכלל סיוע ישיר לכל אזרח אמריקאי ● והוא מצליח לעשות את זה ואף יותר מבלי לאפשר למפלגה הרפובליקאית לעמוד בדרכו, תוך שהוא מנצל היטב את נסיונו הפוליטי העצום ותדמית המתון החביב

עוד 1,605 מילים

תקציב אין, אבל הוצאות הממשלה גדלו במיליארדים

בדיקת זמן ישראל מאז 2019 אין למדינה תקציב, אבל זה לא מפריע לחלק ממשרדי הממשלה להוציא הרבה יותר ● התקציב בפועל של משרד ראש הממשלה גדל ב-700 מיליון שקל ● תקציבי השיכון, הבינוי והתחבורה עלו דרמטית ● אפילו משרד הדיגיטל הגדיל משמעותית את הוצאותיו ● לא ברור איך אושרו חלק מהתוספות ובאיזה מנגנון בדיוק ● יועץ בכיר: "זה בלאגן אחד גדול, פלא שהמדינה מתפקדת בכלל"

עוד 2,349 מילים ו-1 תגובות

אין פגם שהצעת החוק שהניחה ש"ס אתמול בכנסת אינה לוקה בו ● היא פרסונלית, היא משנה את כללי המשחק בדיעבד, היא מעוותת את רצון הבוחר והיא משחיתה לבלי הכר את חוק יסוד הממשלה ● אם חשבנו שחוק ממשלת החילופים הוא מוטציה, ההצעה החדשה - שנתפרה למידותיו של נתניהו - עוקפת אותו בסיבוב ● פרשנות

עוד 802 מילים ו-2 תגובות

כמו הדמוקרטיה הישראלית, גם הכדורגל זוכה להודעות על מותו מדי שנה - ושניהם מתקרבים לרגע האמת ● עוד כרסום ועוד מעלה בסיר בו מתבשלת הצפרדע, עוד הצעת חוק להמלכת נתניהו - והנה הודעה על סופר-ליג אירופאית שתחסל את הכדורגל כמו שאנחנו מכירים אותו ● זהו כדורגל לאנשים ששונאים ספורט ואוהבים ראיית חשבון ● שאול אדר במכתב פרידה מאהבת חייו

עוד 1,640 מילים

דיווח: רגב האשימה את לוין וזוהר בכישלון ההצבעה בכנסת וכינתה אותם "חבורת אפסים"

רגב הכחישה את הפרסום ● הסתיימה העדות של אילן ישועה; החקירה הנגדית תחל עוד שבועיים ● היקף החוב של ישראל הגיע כמעט לטריליון שקלים ● נתניהו: אנחנו נערכים לקיים מבצע חיסונים נוסף בעוד חצי שנה ● נציגים של סיעות מחנה השינוי נפגשו בכנסת; נציגי ימינה ורע"ם נעדרו מהמפגש ● לפיד וגפני יקיימו פגישה בימים הקרובים ● זליכה: אם יהיו בחירות - אתמודד שוב

עוד 51 עדכונים

בליכוד מציעים לנתניהו לקיים את הרוטציה עם גנץ

אמנם מיקי זוהר הכריז אתמול כי בליכוד "מבינים ומפנימים שמפלגות הימין בדרך לאופוזיציה", חבריו למפלגת השלטון לא ששים לוותר כל כך מהר - והרעיון התורן החדש שהוצע אמש לנתניהו הוא להציע לגנץ את ראשות הממשלה ולקיים את ההסכם שחתמו עמו לפני שנה ● ובינתיים הכוח בכנסת עובר ליאיר לפיד, שעשה אתמול כמה תרגילים פוליטיים שאופייניים לנתניהו ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
מפא"י גססה ובסוף נפטרה, לא כך הליכוד של היום. הליכוד מגיע לתחתיות ותהומות שעדיין לא מפסיקות להפתיע. לא לשכוח!!! השיאים עוד לפנינו: ככל שראש הכנופיה יבין שהכלא מתקרב, ככה נגלה את פרצופו ... המשך קריאה

מפא"י גססה ובסוף נפטרה, לא כך הליכוד של היום. הליכוד מגיע לתחתיות ותהומות שעדיין לא מפסיקות להפתיע. לא לשכוח!!! השיאים עוד לפנינו: ככל שראש הכנופיה יבין שהכלא מתקרב, ככה נגלה את פרצופו האמיתי – טראמפ וטופז

עוד 627 מילים ו-2 תגובות

משבר האקלים: ישראל תקועה עמוק בשלב הדיבורים

רגע לפני יום כדור הארץ וועידת האקלים שמכנס ג'ו ביידן, הציגו משרדי האנרגיה והגנת הסביבה יעדים לאומיים לצמצום פליטות גזי חממה ● עושה רושם שיובל שטייניץ וגילה גמליאל באמת רוצים להוביל את ישראל למהפך אנרגטי וסביבתי, אלא שבסיטואציה הפוליטית הנוכחית, כל תוכנית עתידית היא לא יותר ממילים ברוח ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
האנושות זה ילד קטן ולא אחראי, ילד שמתפתה לממתקים מזיקים ולא מבין את ההשלכות. כדה"א/הטבע/אלהים/קארמה/זן/קרישנה או איזה שם שלא נבחר למערכת ההפעלה של הקיום הכללי, מעביר את הילד שיעור שבו ה... המשך קריאה

האנושות זה ילד קטן ולא אחראי, ילד שמתפתה לממתקים מזיקים ולא מבין את ההשלכות. כדה"א/הטבע/אלהים/קארמה/זן/קרישנה או איזה שם שלא נבחר למערכת ההפעלה של הקיום הכללי, מעביר את הילד שיעור שבו הוא יצטרך לבחור. הקורונה זה קדימון קטנצ'יק לאסונות גרנדיוזיים שעוד יגיעו. מיגור הקפיטליזם וחינוך לשיוויון כללי/כלכלי טוטאלי בכל האנושות זה מה ירפא העולם מהתדרדרות

עוד 793 מילים ו-1 תגובות

משבר הדיור חוזר, ובגדול: עשור אחרי מחאת האוהלים ברוטשילד, מחירי הדירות שוב דוהרים כלפי מעלה ● הביקושים גבוהים ויש מחסור בדירות באזור המרכז ● כחלון ניסה לבלום את המחירים ונכשל בעוד שדרעי וליצמן נתפסים כמי שדואגים לסקטור שלהם ● חיים פייגלין, סגן נשיא התאחדות הקבלנים: "אנחנו כבר 13 שנה במשבר מתמשך והוא חמור לדעתי יותר מהמשבר עם איראן"

עוד 2,443 מילים

"מה לנו כי נלין אם בהם נוהגים ככה?"

ראיון נעמי מורביה עוקבת בייאוש אחר מחאת נכי צה"ל ● כמי שמובילה את מאבק הנכים להעלאת קבצת הנכות בביטוח לאומי מזה שנים, היא מאמינה שהעוול שנעשה לנכי צה"ל אף גדול מזה שנעשה לנכים שהיא מייצגת ("בגלל האחריות השילוחית של המדינה"), חושפת כי גם בנה הוא הלום קרב ומזהירה את נכי צה"ל מפני הבטחות השווא של נתניהו: "מצבם נעשה יותר גרוע בגללו. אז למה שנאמין לו?"

עוד 1,111 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה