שמואל זיסקינד
הזמן של
שמואל זיסקינד
הממשלה הזאת תרוויח ככל שנתניהו ימשיך לנאום אני, אני אני... הממשלה הזאת תרוויח ככל שנתניהו יסביר לעמו הדפוק כמה רק הוא היחיד שמבין וכמה האמריקאים לא מבינים את הסכנה מאירן... הממשלה הזאת ... המשך קריאה

הממשלה הזאת תרוויח ככל שנתניהו ימשיך לנאום אני, אני אני… הממשלה הזאת תרוויח ככל שנתניהו יסביר לעמו הדפוק כמה רק הוא היחיד שמבין וכמה האמריקאים לא מבינים את הסכנה מאירן… הממשלה הזאת תרוויח אם ישחררו את האברכים משרות בצה"ל ובמקביל ישחררו את קופת המדינה ממתן תקציבים מכול סוג שהוא, לגידול האוכלוסיה הפרזיטית הזאת… הממשלה הזאת תרוויח אם הערבים תושביה הנאמנים של המדינה הזאת, יושת חוק גיוס לשירותים אזרחיים במקביל לחוק הגיוס לצה"ל… הממשלה הזאת תרוויח אם בצמתים בכניסה לירושלים וברכבת הקלה תהיינה התפרעויות של אנטי ציונים… הממשלה הזאת תרוויח אם חלקיה יבלמו את מקורם מול פני התקשורת ויעשו עבודה בשקט בלי לשים לב אל נאקותיה של איילה חסון והאחרים שהכל נעשה במסתרים. נקודה.

כל הזמן // יום רביעי, 21 ביולי 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

דיווח: לבקשת בנט, ארה"ב תדחה את פתיחת הקונסוליה בירושלים עד אישור התקציב

בהסתדרות המורים מאיימים לשבות אם הלימודים לא ייעשו בקפסולות ● הקבינט עתיד לאשר את החזרת התו הירוק לאירועים שבהם ישתתפו יותר ממאה איש; הדרישה שכל הנוסעים המגיעים מחו"ל ייכנסו לבידוד - לא צפויה לעלות לדיון ● מ-1 באוגוסט בני 18 ומעלה יחוסנו בחיסון של מודרנה ● בג"ץ נתן למדינה ארכה של שישה שבועות להגיש את עמדתה בעניין פינוי חאן אל-אחמר

עוד 49 עדכונים

העולם לא קונה את הישראבלוף של הגדה המערבית

הצלחנו לבלבל את כל העולם עם הישראבלוף שלנו בגדה המערבית. כשזה מתאים לישראל, הגדה נמצאת בישראל. זה המצב כאשר ישראל רוצה שליטה ביטחונית מהנהר ועד לים. זה המצב כאשר היא רוצה שיהודים יוכלו להתיישב בכל מקום בארץ ישראל. זה המצב כאשר היא בונה עיירות בעיקר עבור אותם יהודים בלבד (זה לא אפרטהייד!). זה המצב כאשר היא מאפשרת לישראלים שגרים באותן עיירות להצביע בבחירות לכנסת (למרות שישראלים החיים בחו"ל לא יכולים). אז, הגדה היא חלק מישראל ומי שאומר אחרת הוא שמאלני בוגד.

הצלחנו לבלבל את כל העולם עם הישראבלוף שלנו בגדה המערבית. כשזה מתאים לישראל, הגדה נמצאת בישראל ומי שאומר אחרת הוא שמאלני בוגד

אבל כשמתאים לישראל ההיפך, או אז הגדה לא נמצאת בישראל. הדיכוי של הפלסטינים, מערכות המשפט השונות ליהודים וערבים (זה לא אפרטהייד!), הממשל הצבאי – כל אלו אינם בישראל. זו הגישה כאשר ישראל רוצה להיות ביורוליג ובאירווויזיון. זו הגישה כאשר ישראל רוצה ליהנות מנסיעות ללא ויזה לאיחוד האירופי. זו הגישה כאשר היא רוצה סחר חופשי ולהיות החברה הכי טובה של ארצות הברית (גם אם טראמפ אינו נשיא). וזו הגישה כשהיא רוצה תיירים שיבואו למכה ליברלית תומכת להט"ב, מעין אמסטרדם על חופי הים התיכון. אז הגדה ממש לא בישראל – ומי שמנסה שאומר אחרת הוא, שוב, שמאלני בוגד.

איך ישראל מצליחה לשמור את הכדור באוויר? אה, זה קל. היא אינה מספחת רשמית את הגדה המערבית. אבל היא כן עושה שם דברים שאף מדינה שפויה לא תעשה על אדמות שהיא לא סיפחה – כמו לבנות ערים.

כשמדובר בדברים המביכים – החרפה והזוועות – האי-סיפוח חשוב מאוד; זה הרי לא בישראל. כשמדובר בדברים הרצויים – ההתנחלויות והביטחון – אי-הסיפוח פחות חשוב. אנו מעמידים פנים שהגדה כן חלק מישראל. האמריקנים לא היו מעלים על דעתם לבנות ערי קבע בעירק או באפגניסטן; הם פראיירים. המוח היהודי שם לא ממציא פטנטים

לעולם אין ממש סבלנות להבין לעומק את הישראבלוף הזה.

לפני כמה ימים ספייק לי, בתפקידו כנשיא ועדת הפרס בקאן, דיבר המון שטויות לגבי האופן שבו לאמנים ואחרים בישראל אין חופש ביטוי. קמה זעקה: הוא מבלבל בין הגדה המערבית לישראל; איזה בור. איש לא טען אמנם שהגדה המערבית חופשית – אבל היא הרי איננה בישראל! לי באמת כנראה קצת בור בפרטי הסוגיה. אבל הוא יוצר סרטים מחונן והאינסטינקטים שלו לעיתים נדירות שגויים. הוא חשב על המהות העיקרית, לא על הפלפולים.

וכעת יש לנו את השערוריה החדשה עם הגלידה של בן אנד ג'ריס. הם מחרימים את ההתנחלויות! שוב קמה סערה, השניה במניין תוך שבוע, אבל בכיוון ההפוך ממש: כיצד הם מעזים להפלות בין אזורים שונים בישראל? יש להתייחס לכל ישראלי ולכל אזור במדינה בשוויון מלא! עכשיו הגדה המערבית היא כן חלק מישראל.

לפני כמה ימים ספייק לי דיבר שטויות על כך שלאמנים ואחרים בישראל אין חופש ביטוי. קמה זעקה: הוא מבלבל בין הגדה המערבית לישראל. ואז הגיעה שערוריית בן אנד ג'ריז ופתאום הגדה היא כן חלק מישראל

נשאלת השאלה כיצד יכול שטח אומלל זה להיות גם חלק מישראל וגם לא חלק מישראל? זה קַל. רשמית זה לא חלק מישראל. מעשית זה כן חלק מישראל (רק בשביל היהודים, שיהיה ברור. וזה לא אפרטהייד!).

זה כאילו לא ישראל. אתה הבנת את זה, ברוך?

מדי פעם יהודים טובים מהימין דורשים סיפוח, שיהרוס את כל הישראבלוף המתוחכם. רוב אלה לא נורא מתוחכמים: הם האמינו לבלוף של עצמם, או לא הבינו כלום מלכתחילה. חלקם חושבים שאם הסיפוח יוגבל רק לחלקים שישראל באמת רוצה, העולם והפלסטינים יקבלו את מפת הגבינה השוויצרית שתיווצר כניתנת לביצוע. החלקים שאינם מסופחים לא ייחשבו לישראל. הפלסטינים יסתדרו גם כאשר על כל יציאה לשדה או לשרותים יצטרכו להכנס ל"ישראל".

עד כה החלקים השפויים של הימין מנעו כל סיפוח, והישראבלוף עובד לא רע כבר 54 שנה. ישראל נמצאת ביורוליג ובאירוויזיון, נוסעים בלי ויזה, יש סחר בינלאומי חופשי ואפילו ביידן מחבק. בן אנד ג'ריס כנראה לא ישנו את זה (אלא אם כן זה יתפתח לחרם על כל חברה או זכיין ישראלי שסוחר בהתנחלות כלשהי).

העסק יתחיל לחרוק באמת רק כאשר הסטודנטים של היום, מתעבי האי-צדק, יהיו מנהיגי המערב, בעוד כ-25 שנה. ואז גם הדמוגרפיה תאמר את דברה: כאשר ההפרדה כבר לא תהיה אפשרית מרוב מתנחלים, נהפוך רשמית למדינה דו-לאומית עם זכויות אזרח למיליוני הפלסטינים. בלי "התקווה" ובלי חוק הלאום.

גורלם של היהודים בתרחיש הזה יהיה כנראה דומה לזה של הנוצרים בלבנון. גם הם היו טיפשים מכדי להסכים למדינה קטנה יותר עם רוב ברור לעמם, והלכו על קומבינות ופטנטים, והסוף ידוע, והוא יגיע גם יגיע.

העסק יתחיל לחרוק כשהדמוגרפיה תאמר את דברה: כאשר ההפרדה כבר לא תהיה אפשרית מרוב מתנחלים, נהפוך רשמית למדינה דו-לאומית עם זכויות אזרח למיליוני הפלסטינים. בלי "התקווה" ובלי חוק הלאום

בינתיים הכיבוש רק הורס את שמה הטוב של המדינה. לא נעים, אבל מבחינת רוב הישראלים גם לא נורא. הארגומנט נגד הביקורת הוא שיש דברים יותר גרועים בעולם, ולכן הביקורת אנטישמית. אכן יש, בסוריה וסין וסודן; אבל במועדון שישראל רוצה להשתייך אליו אין דברים כאלה. ומזווית מסויימת, באור בין-ערביים, הישראבלוף הוא בעצם חסר תקדים בהיסטוריה המודרנית כולה.

מדוע איננו יכולים למנוע את האסון המתקרב, ובינתיים גם להנות מגלידה תעשייתית-אך-טעימה? חלקית בגלל שיש באמת בעיה ביטחונית בנסיגה מאזורי המותניים הצרות של ישראל.

אך בעיקר כי יצרנו מצב כה מורכב שרוב האנשים לא מצליחים להבין אותה. זה כולל את ספייק לי, זה כולל את מנכ"ל בן אנד ג'ריס וזה כולל חלק ניכר מהמצביעים הישראלים. הם נקראו לקלפי ארבע פעמים בשנתיים האחרונות, וזה היה ייצרי מאוד, וכמעט שלא דובר על הכיבוש. הסיכויים די טובים שהכיבוש יהרוס את המדינה הנחמדה שלהם – אבל הם לא יורדים לסוף העניין.

לפעמים זה עוזר לפשט עניינים.

לצמד הקומיקאים האמריקאי צ'יץ' וצ'ונג היה פעם מערכון שבו הם התווכחו מה זה שוכב שם על הכביש. הם בחנו את זה במגוון דרכים. בסוף אכלו מזה קצת ואז הגיעה ההארה:

“זה נראה כמו חרא של כלבים. זה מריח כמו חרא של כלבים. יש לזה טעם של חרא של כלבים. זה חייב להיות חרא של כלבים".

"טוב שלא דרכנו על זה!" הוסיף החכם מבין השניים.

הארגומנט נגד הביקורת הוא שיש דברים יותר גרועים בעולם, ולכן הביקורת אנטישמית. אכן יש, בסוריה וסין וסודן; אבל במועדון שישראל רוצה להשתייך אליו אין דברים כאלה

ישראל גם דורכת על זה, וגם אוכלת את זה.

דן פרי שירת כעורך ראשי של סוכנות אי-פי במזה"ת (מבסיסו בקהיר) לאחר תפקידים דומים באירופה, אפריקה והאיים הקריביים. שימש כיו"ר התאחדות עתונאי החוץ בישראל. איש היי טק ויזמות בעבר ובהווה. עקבו אחריו ב: https://twitter.com/perry_dan

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 947 מילים

114 אלף עצים כבר יועדו לכריתה רק מתחילת השנה

בבאר שבע נערכה השבוע הלווייה ל-14 עצים, ותושבי עכו ומטה אשר יפגינו ביום ראשון נגד כריתת שדרה של 50 אקליפטוסים ● רישיונות הכריתה מוחבאים באתרי הרשויות ופקידי היערות ניגפים בפני תנופת הבנייה והתשתיות ● הטמפרטורה מזנקת, התושבים מיואשים ובממשלה גוררים רגליים ● אל מול מגיפת הכריתה, עמותה אחת רוצה לשטוף את הארץ בגני עיר-יער

עוד 2,841 מילים

למקרה שפיספסת

עשה לך רב-פעמי

כשמשפחה מוציאה על חד"פים יותר מאלף שקל בחודש, זה אובדן שליטה מוחלט ● להטיל מס בחוק זה ראוי, אבל מה עם דוגמה בבית המחוקקים? ● אחרי שנת קורונה, פריחת הסטוק ומשלוחי וולט, הסיכוי לבלום את מגפת החד"פ פחת משמעותית ● כל עוד בישראל אין מבוכה חברתית להשתמש בחד"פים, ספק אם מיסוי יעזור ● ואם חשבתם ששימוש בחד"פים מתכלים הוא הפתרון - תחשבו שוב

עוד 1,308 מילים

כלכלת המוזיקה סקס, סמים ותוכן גולשים

שירותי הסטרימינג מספקים שירים בכל זמן, בכל מקום, ובהצלחה גדולה ● אבל מתוך המיליארדים שהתעשייה מגלגלת, המוזיקאים מקבלים נתח קטנטן ● עכשיו מנסה הפרלמנט הבריטי לעשות סדר חדש בבלאגן הישן ● אמיר בן-דוד צלל לנתונים ושוחח עם המומחים כדי להבין מה מצפה לעולם המוזיקה, למה ספוטיפיי לא רווחית, לאן נעלם הלהיט - ומדוע הבשורה תבוא כנראה מהגיימינג

עוד 3,226 מילים

המלך עבדאללה עדיין בצרות גדולות

למלך ירדן היו הישגים מדיניים וכלכליים במהלך ביקורו בוושינגטון אך ספק אם הם יסייעו לו לשמור על יציבות שלטונו. ירדן ממשיכה לתסוס מתחת לפני השטח נוכח המצב הכלכלי הקשה, מגיפת הקורונה והשלטון הדיקטטורי של בית המלוכה ההאשמי.

לעבדאללה מלך ירדן יש סיבות טובות להיות מרוצה מפגישתו ב-19 ביולי בבית הלבן עם הנשיא ביידן.

הנשיא האמריקני עשה לו כבוד גדול והרעיף עליו מילים חמות לעיני המצלמות, הוא היה המנהיג הערבי הראשון שביידן אירח בבית הלבן מאז שהוא נכנס לתפקידו.

לעבדאללה מלך ירדן יש סיבות טובות להיות מרוצה מפגישתו עם הנשיא ביידן, שעשה לו כבוד גדול והרעיף עליו מילים חמות לעיני המצלמות. הוא המנהיג הערבי הראשון שביידן אירח בבית הלבן מאז כניסתו לתפקיד

המלך יחזור לירדן עם כמה הישגים מדיניים וכלכלים מביקורו בארה"ב.

1

מתנה אמריקנית של 500 אלף חיסונים נגד קורונה של חברת "פייזר" ותשלום ראשון במזומן מתוך מענק הסיוע הכלכלי האמריקני לירדן בסך 600 מיליון דולר.

2

תמיכה אמריקנית בחידוש מערך מטוסי ה-F-16 שבידי ירדן.

3

ארה"ב בוחנת ברצינות להקים בסיסי צבא בירדן שיסייעו בשמירה על השלטון ויציבותו.

4

קבירת תוכנית "עסקת המאה" ורעיונות הסיפוח, כל הרעיונות המדיניים של הנשיא טראמפ וצוותו הושלכו לפח האשפה של ההיסטוריה, הנשיא ביידן תומך בפיתרון שתי המדינות, דבר שמוריד מעל השולחן את הטענה של גורמי ימין בישראל כי ירדן היא "המולדת החלופית" של הפלסטינים ואין צורך בהקמת מדינה פלסטינית עצמאית.

5

הכרה ותמיכה אמריקנית במעמדה של ירדן כאפוטרופוס של המקומות הקדושים בירושלים, דבר שמרחיק מאוד את השאיפה הסעודית ל"דריסת רגל" בהר הבית.

בעיות קשות מבית

השאלה הגדולה היא האם ההישגים של המלך עבדאללה בביקורו בארה"ב יספיקו לו להמשיך ולשמור על היציבות הפוליטית בירדן נוכח המשך המשבר הכלכלי הקשה ומגיפת הקורונה.

השאלה הגדולה היא האם ההישגים של המלך עבדאללה בביקורו בארה"ב יספיקו לו להמשיך ולשמור על היציבות הפוליטית בירדן נוכח המשך המשבר הכלכלי הקשה ומגיפת הקורונה

לפני כמה חודשים הופתע המלך כאשר המודיעין הירדני חשף ניסיון לקשור קשר נגדו ולזעזע את היציבות והביטחון בממלכה.

מאחורי קשר עמדו אחיו למחצה הנסך חמזה, שני בכירים ירדנים וכמה מהמנהיגים של השבטים הבדואים בדרום ירדן הממורמרים על בית המלוכה.

המלך עבדאללה אילץ את אחיו חמזה לחתום על הצהרת אימונים והכניס אותו למעצר בית הרחק מעין הציבור. מנהיגי השבטים הבדואים נעצרו ושוחררו לאחר אזהרה, ואילו שתי דמויות המפתח בפרשה ד"ר באסם עוודאללה, ראש הלשכה המלכותית לשעבר, והשריף חסן בן זיד בן משפחת המלוכה, המקורבים מאוד ליורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן, הועמדו לדין. בית הדין לביטחון המדינה גזר על השניים בשבוע שעבר עונשי מאסר כבדים של 15 שנות מאסר כל אחד, מסר ברור לכל מתנגדיו של המלך עבדאללה.

המלך עבדאללה החל לפני נסיעתו לוושינגטון לחזר אחרי מנהיגי השבטים הבדואים בממלכה, הנאמנים לאחיו הנסיך חמזה, כדי לנסות ולקרבם אליו.

במקביל, הוא מינה את אחיו השני, הנסיך עלי בן חוסיין לתפקיד סגן המלך כדי לאותת שאין מחילה לאחיו המורד הנסיך חמזה וכי הסיפור שלו נגמר.

בנוסף לכך, המלך הקים ועדה מיוחדת שתעשה רפורמות משפטיות בחוק הבחירות ובחוק המפלגות כדי ליצור מראית עין שירדן היא מדינה ליברלית וכדי להרגיע את הרחוב הירדני התוסס.

הועדה היא בשלבי הדיונים הראשוניים, אבל אף אחד בירדן לא מאמין שייצא משהו מהקמתה, גורלה יהיה כגורל שאר הועדות בנושא שהמלצותיהן הושלכו לפח.

המלך עבדאללה ממשיך בשלטון הדיקטטורי כמו שאר מנהיגי ערב ומדכא ביד ברזל את מתנגדיו ומבקריו.

עבדאללה הקים ועדה כדי ליצור מראית עין שירדן היא מדינה ליברלית ולהרגיע את הרחוב הירדני התוסס. המלך עבדאללה ממשיך בשלטון הדיקטטורי כשאר מנהיגי ערב ומדכא ביד ברזל את מתנגדיו

המלך הצליח להרוס את התדמית האהובה של הנסיך חמזה ברחוב הירדני. הוא הפגין קשיחות ולא ראה אף אחד ממטר. למרות שד"ר באסם עוואדללה נושא דרכון אמריקני ונחשב ליועץ קרוב של יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן, הוא קיבל עונש מאסר כבד מאוד. פרקליטו טוען כי הוא הוכה ועבר עינויים בכלא.

כך שומרים על כס השלטון בירדן ועל זכויות האדם. למלך היו כמה הישגים במהלך ביקורו בוושינגטון, אך ספק אם זה יעזור לו לייצב את שלטונו בירדן, התסיסה נמשכת מתחת לפני השטח ומאיימת להתפרץ.

יוני בן מנחם הוא חוקר במרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה, מזרחן, עיתונאי, מנ"כל רשות השידור לשעבר, מרצה למזה"ת ותקשורת (צילום: דוד וינוקר)

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 602 מילים
עודכן אתמול

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

הצעת התיקון שביקשה הקואליציה להכניס בחוק הדיינים נפלה בשבוע שעבר, אחרי שיו"ר הכנסת מיקי לוי הצביע בטעות נגדה ● ללוי הייתה האפשרות המשפטית לשנות את הצבעתו, אך הוא בחר שלא לעשות לעצמו הנחות ● כך חוזר חוק הדיינים להצבעה מחדש ● אלא שהקואליציה בחרה להעלות להצבעה את הנוסח המקורי, ללא התיקונים שהוכנסו בו בוועדת החוקה ● פרשנות

עוד 664 מילים ו-1 תגובות

הדרך ללב האמריקאי: הסיבה לחיזורי ארדואן אחר ישראל

הריחוק בין ארדואן לאירופה וארצות הברית הובילו את הנשיא לנסות ולשפר את היחסים עם ישראל ● ברקע שחיקת הלירה הטורקית - ארדואן זקוק למנועי צמיחה חדשים ● פרויקט צינור הגז הטבעי במזרח הים התיכון והשותפות הישראלית מאיימים על הרחבת גבולות המים הכלכליים הטורקיים ● במאבק על הגבול הימי עם קפריסין, הבנות עם ישראל עשויות לשנות את התמונה ● פרשנות

עוד 733 מילים

בנק ישראל שוקל הנחיה חדשה העלולה לפגוע בלוקחי משכנתאות

בנק ישראל שוקל להקשיח את תקנות השימוש בנתוני האשראי ולחייב לקוחות של יועצי משכנתאות להיכנס לסבך בירוקרטי שיגזול מהם זמן וכסף ● המשמעות היא כי רבים יוותרו על ייעוץ חיצוני או השוואה בין בנקים ויסתפקו בהצעות שירותי הייעוץ של בנק אחד ● בנק ישראל בתגובה: "טיוטת ההוראה פורסמה לציבור כדי לקבל הערות"

עוד 948 מילים

תחקיר החברה החרדית לא תלויה בסבסוד הגנים

הייתכן שגזירת ליברמן על הפעוטונים החרדים היא סערה פוליטית ותו לא? ● בדיקת זמן ישראל מגלה שהמעונות המסובסדים יקרים מאלה שאינם ● רבים מהילדים החרדים שוהים במעונות שעולים בין 500 ל-1,000 שקלים בחודש ● "האברכים לא ילכו לעבוד והנשים לא יעזבו את העבודה", אומרים בבני ברק ● טלטלה בחברה החרדית? לא ממש ● בעיקר כאוס לקראת הרישום לגנים

עוד 2,038 מילים ו-1 תגובות

לאור הדיווח על חלקה של NSO במעקבים ברחבי העולם, הקימה הממשלה צוות לטיפול במשבר

גנץ: אנו רואים בלבנון אחראית לירי משטחה ● החרם של בן אנד ג'ריס: בנט שוחח עם מנכ"ל יוניליוור ● בעקבות הפרסום, שלפיו, דוד ביטן פעל להטעות את מזכירת הכנסת בעניין הצבעתו של בן גביר, יושב ראש הכנסת השעה אותו מניהול ישיבות מליאה ● השר לשירותי דת כהנא הודיע על רפורמה במערך הכשרות ● פרסום ראשון: יאיר נתניהו יתנצל על אמירותיו כלפי בוגרי קרן וקסנר

עוד 48 עדכונים
שוטרים מפקחים על עליית יהודים להר הבית בתשעה באב, 18 ביולי 2021

יאיר לפיד לקח אתמול את המושכות לידיו וניהל את משבר הר הבית אחרי ההתחלקות של ראש הממשלה ● לפיד דיבר עם הירדנים והאמריקנים ● מ"מ השגריר האמריקאי טלפן לשר לביטחון פנים וביקש לדעת אם הולך להיות פיצוץ ● המוסלמים שברו קיר בחומת אל אקצא ● אבל בסופו של דבר, האירועים הסתיימו בשקט יחסי ● כך נמנעה הסלמה אזורית ● וכך נחשפו יחסי הכוחות האמיתיים בממשלה

עוד 778 מילים ו-1 תגובות

בשכונות רבות בארץ התושבים סובלים מקליטה סלולרית ירודה מאוד, תוצאה של מחלוקות בקרב התושבים ובינם לבין העירייה על הקמת אנטנות ● ב-2021, הגיע הזמן לתכנן את תשתיות התקשורת בטרם בנייה של שכונה או עיר חדשה, בדיוק כמו שחיבור לחשמל, מים וביוב הוא מובן מאליו ● פרשנות

עוד 863 מילים

כך הפך צה"ל לזרוע אכיפת החוק במלחמה בסמים

המדינה רתמה את צה"ל למאבק בהברחות הסמים מסיני ובימים אלה הצבא מגביר את המאמצים מול קרטלי הפשע, במלחמה שאינו יכול לנצח וספק אם בכלל אמור להיות חלק ממנה ● אולם בזמן שצה"ל נלחם בהברחות מריחואנה, הבעיות הכלכליות שדוחפות את הבדואים לעסוק בפשיעה מלכתחילה נותרות על כנן ● ולפעילות הצבאית, מתברר, גם אין בכלל השפעה על הסחר בסמים בתוך ישראל

עוד 1,641 מילים

רק כאלפיים איש השתתפו בעצרת נגד אנטישמיות שהתקיימה בוושינגטון ● וכשיומיים אחר כך פורסם סקר המעיד כי אחוז ניכר מיהודי ארה"ב מאמינים שישראל היא מדינה גזענית, ראשי הארגונים המובילים של יהדות ארה"ב נקלעו למצוקה ● לכולם ברור שהתשובה טמונה בחינוך, הם רק לא מסכימים על התוכן ● "הפתרון הוא לא עוד מלגת לימודים בישראל כדי שיתרשמו מחופי הים של תל אביב, אלא סיום הכיבוש"

עוד 1,180 מילים

משרד הבריאות ימליץ על חובת בידוד לכל החוזרים מחו"ל

לפיד ובנט גינו את החלטת בן אנד ג'ריס להפסיק למכור בהתנחלויות ● מנכ"ל משרד הבריאות: "מי שטס מסכן את עצמו ומשפחתו" ● ליברמן וזנדברג סיכמו: יוטל מס על כלים חד פעמיים ● מעונות היום יעברו לאחריות משרד החינוך ● חוק הדיינים אושר מחדש – יעלה למליאה בשבוע הבא ● לשכת רה"מ התחרטה: ליהודים אין חופש פולחן אלא "זכות לבקר על הר הבית" ● לפיד יערוך ביקור רשמי ראשון במרוקו בסוף החודש

עוד 65 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה