גיא חלמיש
הזמן של
גיא חלמיש

גיא חלמיש הוא מייסד ועורך רשת אתרי תוכן לספורט (ראנפאנל, בייקפאנל ואאוטפאנל
https://runpanel.co.il/, https://bikepanel.com/, https://outpanel.co.il/), איש הייטק מזה עשרים שנה, בעל תואר ראשון במדע המדינה ותואר שני בניהול מאוניברסיטת ת"א.

בניגוד לדעה הרווחת - לא כל הציונות הדתית נושאת בנטל הצבאי

אירועי ה 7 באוקטובר מדגישים את הצורך בדיון מחדש על השתמטות נשים משירות צבאי וקרבי מסיבות דתיות. לא רק החרדים משתמטים – גם חרדיות ודתיות בנות הכיפות הסרוגות אינן מתגייסות.

הגיוס וההתנדבות (המוערכים) של בני הכיפות הסרוגות אינם יכולים עוד להוות עלה תאנה להסתרת השתמטות רחבת ההיקף של בנות הציונות הדתית משירות צבאי בכלל וקרבי בפרט.

גיא חלמיש הוא מייסד ועורך רשת אתרי תוכן לספורט (ראנפאנל, בייקפאנל ואאוטפאנל https://runpanel.co.il/, https://bikepanel.com/, https://outpanel.co.il/), איש הייטק מזה עשרים שנה, בעל תואר ראשון במדע המדינה ותואר שני בניהול מאוניברסיטת ת"א.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
17
כמה רוע חייבת לציין,הרעל בתוכם לא נגמר קוברים אותם בכל יום,וזה לא מספיק לכם כאילו מה,מה אתם עוד רוצים עתונאים קטנים ועלובים נהרגים כל יום מכל המגזרים. מתי יבוא היום ותדעו מתי לישתוק!!כן... המשך קריאה

כמה רוע חייבת לציין,הרעל בתוכם לא נגמר
קוברים אותם בכל יום,וזה לא מספיק לכם
כאילו מה,מה אתם עוד רוצים עתונאים קטנים
ועלובים נהרגים כל יום מכל המגזרים.
מתי יבוא היום ותדעו מתי לישתוק!!כן פשוט
לשתוק לפחות למען המשפחות שאיבדו היקר מהכל
והם מתנהגים בהצילות אולי כדאי לפני שאתה,
אתם כותבים תשמעו בלופ ההספדים שקוראים לאחדות מפי המשפחות עצמם!ואז אולי היד
הראש יהיה כבד עליכם לרגע ותשנו דיסקט
די להיות רעל משחיט די ומספיק אנחנו בכזה שיברון
אנחנו העם כולנו מתאבלים על יפי הבלורית והטוהר
שעזבו המשפחות נשים ילדים תינוקות נשים בהריון
שלא ידעו מי אביהם!!וזה מה שיש לך לכתוב
שלא נפלו מספיק מהציונות הדתית!!יוגע גאי
ירתה לעצמך בעצמך אם עד עכשיו אומרים ולא בטוחה
שהסקרים מראים שלא עוברים אחוז חסימה,עכשיו
אתה ושכמותך עם כתבות שכאלו ואולי אפילו אני
שבחרתי למר"צ שנים ואחרי לעבודה ואחרי לפיד
שהאחרונים הגרועים ביותר וצריכים ללכת ההיתה
אולי השנה פזה בגלל הרעל שאתם כך מזרקים
ללב ואבחר במפלגה שלא מספיק הנים נפלו על אמא
אדמה!מי יודע בדרך שאתם ממשיכים עתונאי קטן
ולא אני כתבתי כתב זאת עליכם אריק איינשטיין
וידע על מה כותב לא?! ואולי לא הבנתי אותך נכון
דברייך הוצאו מהקשרם……
תן חשיבה אתה ניזון מעמך בלהביא אוכל לשולחן
ביתך אל תשכח מאין באת ולאן הולך ולא תגיע עם
הרעל בתוכך בשביל כותרת שאותי משאיר עוד יותר כואבת ועצובה יל כל אחד שנופל.
ולכותבת יש עבר עשיר לצערי בלדעת מהו כאב
נפילה וסבל!
שבת שלום

גיא חלמיש,מאנשים המסוכנים בישראל, מהשמאל הקיצוני העכור,הכתבה במסווה של "שוויון" כדימלהצדיק,את הדרך החילונית הקיצונית עד כדי שנאת ישראל, אנחנו חולקים עליך ושכמותך, בנות לא צריכות לדאת ב... המשך קריאה

גיא חלמיש,מאנשים המסוכנים בישראל, מהשמאל הקיצוני העכור,הכתבה במסווה של "שוויון" כדימלהצדיק,את הדרך החילונית הקיצונית עד כדי שנאת ישראל,
אנחנו חולקים עליך ושכמותך, בנות לא צריכות לדאת בנטל הצבאי, ההסתכלות שלנו רחבה מהצמצום שלך, אפשר להסתדר בלעדי הנשים בצבא,והם כם לא לוחמות כמו הגברים. נקודה ,הכוח הפיזי שלהם חלש משל גברים ולא משנה כמה שקרים תפמפמו,ותסתירו מחקרים ועובדות פשוטות.
לא כולן רוכבות אופניים כמו איה כורם.
אבלצאנו רואים את טובת האומה ,בהקמת משפחה וצריכים את עדינותה של האשה,כדי לחזק את העדינות המצרכת

המאמר שלך הוא שקרי, בגלל דברים שבתגובתי הקודמת, והוא מאמר של שנאה ופילוג והסתה. ושמאלני חילוני קיצוני כמוך הוא הרדיקלי והפנאטי בשמאלנות והחילוניות שלו. אתה צריך להתנצל בפני המתנחלים ולה... המשך קריאה

המאמר שלך הוא שקרי, בגלל דברים שבתגובתי הקודמת, והוא מאמר של שנאה ופילוג והסתה. ושמאלני חילוני קיצוני כמוך הוא הרדיקלי והפנאטי בשמאלנות והחילוניות שלו.
אתה צריך להתנצל בפני המתנחלים ולהודות שההתנחלויות מגנות על מה שמכונה "בתוך הקו הירוק" ובלעדיהן היה הרבה יותר טרור בירושלים ות"א ועוד.
ומתנחלים היו שותפים בהגנה על העוטף בשמחת תורה וכל מי שיכול היה להגיע להגן הגיע.

1. ישנם אלפי חילונים שמשתמטים בגלל שהם פצפיסטים או מסיבה אחרת ועשו הצגה כדי שישתחררו על סעיף נפשי. 2. כפי שכפר הגיבו, שירות קרבי לנדים הוא התנדבותי. 3. ישנה בעיה רצינית עם שירות לנשים ו... המשך קריאה

1. ישנם אלפי חילונים שמשתמטים בגלל שהם פצפיסטים או מסיבה אחרת ועשו הצגה כדי שישתחררו על סעיף נפשי.
2. כפי שכפר הגיבו, שירות קרבי לנדים הוא התנדבותי.
3. ישנה בעיה רצינית עם שירות לנשים והתגלה שמורידים את רמת האימונים כדי שיתאימו לנשים. וכן נשים נפגעות בגופן מהשירות יותר מגברים. והחשש מאונס חיילות בידי האויב הוא כבד משקל.
4. אם לא הייתה תפיסה של חמאס מורתע אז אתה יעול להיות בטוח שהיו מספיק חיילים והיה נמנע הטבח כי יש לצבא מספיק חיילים כדי להתמודד עם החמאס גם בלי הבנות.
5. האמונה הדתית וההשקפה ימנית הן האמת היא האמת ולכן מה שאתה מכנה פנטיות דתית היא הדרך הנכונה וכך גם ההתנחלויות הן מוצדקות וכן הן מונעות מהרבה יותר טרור להגיע חירושלים ותל אביב וכו': https://m.facebook.com/story.php/?id=100044338243954&story_fbid=961340328687233
http://www.thepalestinebluff.022.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=29890
http://haemethayehudit.blogspot.com/2015/02/blog-post.html?m=0
בכל מקרה הערכים הדתיים והימניים הן לגיטימיים במדינת העם היהודי לא פחות מאשר הערכים החילוניים והשמאלניים שלך. זה כולל לימוד תורה שלפי האמונה הדתית בזכות לימוד התורה ניצלים מאסונות שהיו מתרחשים ללא לימוד התורה.
וזה כולל את ערך הצניעות שהיא הבסיס להפרדה המגדרית. והיא התפיסה בנכונה האמתית ולא המתירנות וההפקרות המינית המגעילה והמכוערת שלכם.

כל הכבוד על המאמר א. לא מעמיק ב. מוטה ג. אתה בעיתות כאלו מנסה ליצור כאוס ומדון ולגבי הציונות סליחה לגבי כלל האוכליסה הנאורה זו שמקדשת את הגוף והניאוף והמתירנות והבגידה והבולמוס הם האוכל... המשך קריאה

כל הכבוד על המאמר
א. לא מעמיק
ב. מוטה
ג. אתה בעיתות כאלו מנסה ליצור כאוס ומדון
ולגבי הציונות סליחה לגבי כלל האוכליסה הנאורה
זו שמקדשת את הגוף והניאוף והמתירנות והבגידה והבולמוס
הם האוכליה שלא מתגייסת שבורחת ממחויבות לקבוצה מקדשת את האני לעשות הון וכסף
להיות דתי ולא לשרת זה גרוע
להיות נאור ובשם האתאיסטיות זה בסדר
שנהם לא משרתים
גם ללכת לקבן ורופא ולערוק זה לא בסדר
לא בסדר בלשון המעטה
ולצאת עם מאמר בעת הזו זה בגידה במולדת בגידה בעם בלכידות
ביבי ילך אבל העם מה איתו איך אתה מעז בעל דעה שאין לו חסמים לייצר לתאבה לספק יצרים לכתוב מאמר בעת הזו
את נמוך אתה איש של מדון
מחוק תעזור תגבש תרים את המורל
ולאחר המלחמה שנחיה ולא נמות שנהייה יחד ולא לחוד
נדון נדבר ונשנה

מאמר מוזר על גבול ההזוי. א) שירות קרבי אצל בנות הוא התנדבותי, ולכן אי אפשר לכנות אי-שירות של בנות ביחידות קרביות כהשתמטות. זה כמו שאנחנו נגיד שיש השתמטות של חיילים משירות בסיירת מטכ"ל.... המשך קריאה

מאמר מוזר על גבול ההזוי.
א) שירות קרבי אצל בנות הוא התנדבותי, ולכן אי אפשר לכנות אי-שירות של בנות ביחידות קרביות כהשתמטות. זה כמו שאנחנו נגיד שיש השתמטות של חיילים משירות בסיירת מטכ"ל.
אם לכותב יש מה להתלונן שישנה את החוק ויחייב בנות כמו בנים בשירות קרבי למי שיכולה. כמובן זה לא אפשרי כי שירות קרבי לבנות הוא עסק לא פשוט למרות שלא מעט בנות הוכיחו את עצמן בתחילת המלחמה.
מדובר על סכנת אונס ולכן דואגים להן יותר כאשר הן בשבי. מדובר על פגיעה ושחיקה גופנית כאשר מדובר על שירות ממושך ולא לחימה של כמה שעות (ואכן הנשירה על רקע בעיות בריאותיות אצל בנות קרביות היא אדירה) זו בעיה כלכלית כי ההכשרה הקרבית עולה הרבה, ולעומת זאת התמורה בשירות המילואים היא קטנה כי הוא קצר משמעותית בגלל הריונות ועוד…
ולכן צהל לא מחייב ובצדק שירות קרבי לבנות.
ב) הבעיה ב7 באוקטובר לא נבעה מחוסר חיילים שיכלו לשרת. אלא בקונספציה שגויה בהערכת הסיכונים, ובהסתמכות על טכנולוגיה. ולכן הייתה גם בעייה בהגעת היחידות המיוחדות ומסוקי הקרב, בהן אין שום בעיה של כוח אדם.
ג) הנתונים מדברים על קרוב ל46 אחוז שלא מתגייסים בכלל אפילו לא לשירות לאומי , והכותב נטפל לאחוזים בודדים של בנות דתיות . עדיף שיבדוק איפה הבעיה המרכזית ושם ינסה לפתור. והבעיה נמצאת בציבור החרדי, בציבור הערבי וגם לא מעט בציבור הכללי.
ד) חלק מהוויה הלאומית הישראלית לדעתי היא התחשבות בצרכים של כל מגזר. שירות צבאי לבנות הוא בעיה הלכתית לא פשוטה בהמון מובנים. אם הבנות הדתיות מצאו דרך ותורמות למדינה דרך שירות לאומי, זה מעולה ומספק לעניות דעתי, בייחוד על רקע האחוזים האחרים שכלל לא משרתים.

כול כך כואב לך שהציונות הדתית מאיישת את כול המרחב הקרבי אז החלטת לחפש ולחפור פעם בדקת כמה בנות חילוניות לא עושות צבא ואם עושות זה בתפקיד משרדי אם בכלל מה ככה כואב לכן מבנות עובדות עם... המשך קריאה

כול כך כואב לך שהציונות הדתית מאיישת את כול המרחב הקרבי
אז החלטת לחפש ולחפור
פעם בדקת כמה בנות חילוניות לא עושות צבא ואם עושות זה בתפקיד משרדי אם בכלל
מה ככה כואב לכן מבנות עובדות עם ילדים נכים אוטיסטים במשטרה במגן דוד אדום וכו וכו
העיקר להשמיץ

הכותב, אינו אלא מסית ומדיח באופן המעיד על מגמתיות. אני בוגרת הממ״ד - ויכולתי לבחור בין שירות לאומי משמעותי - לבין שירות צבאי עלום ובלתי ידוע… למזלי, שלחו אותי להיות מדריכת נוער בגדנ״ע. ... המשך קריאה

הכותב, אינו אלא מסית ומדיח באופן המעיד על מגמתיות. אני בוגרת הממ"ד – ויכולתי לבחור בין שירות לאומי משמעותי – לבין שירות צבאי עלום ובלתי ידוע… למזלי, שלחו אותי להיות מדריכת נוער בגדנ"ע. הטירונות והקורס וגם השירות – היו מאוד לא מתאימים לשמירת המורשת, כפי שרציתי לקיימהּ! חלפו מאז שנים רבות, בעלי ושני הבנים שלי במילואים (פיקוד דרום, פיקוד צפון, עוטף ירושלים) הבן התיכוניסט רוצה גם כן להיוצ קרבי – והבת הצעירה, רוצה דווקא להיות בת שירות בתחום החינוך… כולם עם שאיפות לנתינה משמעותית – ומי אתה, שתחליט, בהיותך בור בנושאי מורשת והלכה… טול קורה מבין עיניך!!! אגב, איפה אתה משרת כעת במילואים?!

א. כל אשה שאינה רוצה להתגייס לתפקיד קרבי, יכולה לעשות זאת (בניגוד לגברים). זו אפליה בין נשים לגברים, והיא מוצדקת לחלוטין. לכן, גם אם כל הבנות הדתיות יתגייסו, זה לא ישנה בהכרח את הסד"כ ה... המשך קריאה

א. כל אשה שאינה רוצה להתגייס לתפקיד קרבי, יכולה לעשות זאת (בניגוד לגברים). זו אפליה בין נשים לגברים, והיא מוצדקת לחלוטין. לכן, גם אם כל הבנות הדתיות יתגייסו, זה לא ישנה בהכרח את הסד"כ הקרבי.
ב. לא רק צבא חשוב, יש גם דברים אחרים. בנות השירות הלאומי משרתות בבתי חולים, בגופי בטחון, בחינוך ועוד. האם כולן עושות תפקיד חשוב ? לא. האם כל מי שמתגייס לצה"ל עושה תפקיד חשוב ? גם כן לא. השאיפה היא שכמה שיותר גברים ונשים יעשו תפקידים כמה שיותר חשובים, אבל תמיד ישארו כאלה שלא
ג. הסיבה שלא היו מספיק חיילים בעוטף, אינה קשורה להסטת הכוחות לאיו"ש כמו שהיא לא קשורה לכוחות שהיו בצפון, או בבקעה מול ירדן. היתה טעות בהערכת כוונות החמאס, והיא שהביאה לדילול הכוחות. אחרי שהתבררה הטעות, יש מספיק כוחות גם בעזה, גם בצפון וגם באיו"ש.

הבנאדם חולה נפש... שיתעסק במה שהוא מבין ולא ידחוף את האף שלו לעניינינם שלא קשורים אליו בשום דרך, בנות מתנדבות לקרבי הן לא מחויבות להתגייס לקרבי!!! והבנות שירות עושות עבודה פי מיליון יות... המשך קריאה

הבנאדם חולה נפש… שיתעסק במה שהוא מבין ולא ידחוף את האף שלו לעניינינם שלא קשורים אליו בשום דרך, בנות מתנדבות לקרבי הן לא מחויבות להתגייס לקרבי!!! והבנות שירות עושות עבודה פי מיליון יותר משמעותית מעשרות אלפי בנות ואני בתוכן שהייתי שנתיים חיילת פקידה עלובה…!!!
מר גיא הממורמר אל תכנס לשיקולי האידאולוגיה של ציבור שאתה לא משתייך אליו- ב"ה!!!! תתעסק בכל מה שיש לתקן בציבור שלך ולא חסר האמן לי

עוד 788 מילים ו-17 תגובות
כל הזמן // יום ראשון, 25 בפברואר 2024
מה שחשוב ומעניין עכשיו
היום ה־142 ללחימה ● 134 חטופים עדיין בעזה

ארה"ב: סוכמו "קווי מתאר בסיסיים" של עסקת החטופים

החייל עוז דניאל הוכרז חלל צה״ל שחטוף בעזה ● סמ״ר עידו אלי זריהן וסמ״ר נריה בלטה נהרגו אתמול בדרום עזה ● גנץ בצפון: לא עוצרים עד שמחזירים - את החטופים ואת התושבים ● נתניהו: "ברגע שנתחיל את הפעולה ברפיח נהיה כמה שבועות מניצחון מוחלט" ● דיווח: קיש ביטל את פרס ישראל כי התנגד לזהות זוכה שנבחר - היזם איל וולדמן

עוד 36 עדכונים
אמיר בן-דוד

תקווה לעסקת חטופים לפני רמדאן

נדמה שזה הפך להיות אחד המאפיינים הדרמטיים של החודשים האחרונים: הטלטלה הרגשית בין תקווה לעסקת חטופים קרובה והדאגה לגורל החטופים. גם השבוע נפתח בתקווה כזו ● וגם: אלימות משטרתית נגד משפחות החטופים ● מותו של פנתר ● עדכוני מלחמה ● גופתו של נבלני נמסרה למשפחתו ● ביונסה מלכת הקאנטרי ● ועוד...

משפחות החטופים מפגינות בתל אביב, 24 בפברואר 2024 (צילום: אבשלום ששוני/פלאש90)
אבשלום ששוני/פלאש90

אילו שיקולים משפיעים על הישראלים בבחירות לראשות העיר?

הבחירות לרשויות המקומיות שייערכו השבוע, ב-27 בפברואר, יאפשרו לתושבים לבחור את המועמדים המועדפים עליהם להובלת הרשות. מה חשוב לאזרחי ישראל בבואם לבחור את ראש העיר או הרשות המקומית? אילו שיקולים משפיעים על הצבעתם?

סקר אותו ערכנו במכון לחירות ואחריות באוניברסיטת רייכמן במהלך פברואר ביקש לענות על שאלות אלה. הסקר, בשיתוף עם חברת iPanel, כלל מדגם מייצג של 803 נשאלים, ובמסגרתו ביקשנו מהמשתתפים לציין את החשיבות שהם מייחסים לשיקולים שונים בהצבעתם בבחירות לראשות העיר או המועצה. הבחנו בין שלושה סוגי שיקולים: שיקולים הנוגעים להבטחות המועמד/ת בנושאים מקומיים, שיקולים המשקפים את המאפיינים האישיים של המועמד/ת ושיקולים הקשורים לפוליטיקה הארצית.

ד"ר שחף זמיר הוא חוקר בכיר במכון לחירות ואחריות באוניברסיטת רייכמן. מתמחה בחקר מוסדות, מפלגות ופוליטיקה השוואתית. מחקריו עוסקים בפרסונליזציה של הפוליטיקה, פוליטיקה מקוונת ובמחקרים יישומיים אחרים בפרט בפוליטיקה הישראלית.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 651 מילים

מלחמת עזה – עוד כתבות

אוקראינה הצליחה לשרוד את המתקפה הרוסית ב־2022 – ומאז התמונה בחזית נותרה זהה פחות או יותר כבר שנתיים ● אולם, בזמן שהאופוזיציה ברוסיה נעלמת והקונגרס האמריקאי מעכב את הסיוע גם במחיר של עזרה לפוטין, המוטיבציה בקרב החיילים האוקראינים יורדת ● רק הידוק השורות במערב וחיזוק ברית נאט"ו ימנעו מלחמה גדולה עוד יותר באירופה ● פרשנות

עוד 1,071 מילים

פרידה מצ'רלי ביטון, רובין הוד הישראלי

להיפרד מצ'רלי ביטון בימים הארוכים העצובים האלה זה להיפרד מאחת התקופות הנאיביים בהוויה הישראלית. אולי הרגשנו אז מפולגים וקרועים, אך לא עלה בדעתנו שזה יהיה כאין וכאפס לעומת הקרע העתידי שיגיע ויאיים על המשך קיומנו כאן.

הימים ההם של הפנתרים השחורים, שהוביל צ'רלי ביטון יחד עם סעדיה מרציאנו, (בשלב מסוים הייתה שם גם ויקי שירן וגם בן דרור ימיני שהצטרפו לחזית המזרחית) היו ימים של תמימות תהומית ושל מחאה בנוסח רובין הוד. במרץ 1972, למשל, יצאו הפנתרים למבצע חלב, ובמסגרתו "סחבו" בקבוקי חלב מפתחי דלתות של משפחות עשירות כדי להעבירן למשפחות קשות יום. בשלב מסוים ארבו הפנתרים למשאיות החלב והעבירו את ארגזי החלב למשפחות נזקקות. זו הייתה מחאה שזכתה להגדרה "הם לא נחמדים" ממי שהייתה ראש הממשלה גולדה מאיר.

פאר לי שחר היא עיתונאית, חברה בוועד המרכזי של מפקדים למען בטחון ישראל, בוועד הפעיל של אמנסטי ישראל, בוועד של מדרשת אדם, ופעילת שלום בתנועת נשים עושות שלום. הייתה עורכת, כתבת ומגישה בקול ישראל במשך 25 שנה. יש לה ותק של עשרות שנים בתקשורת - בגלי צה"ל (ככתבת הראשונה ביומני החדשות) וככתבת מדינית ופוליטית בעיתון חדשות ועל המשמר.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 396 מילים

למקרה שפיספסת

חורבן עזה היה בלתי נמנע

לחימה בקרב אזרחים בשטח בנוי משמעותה תמיד גיהינום עלי אדמות עבור האוכלוסייה המקומית ● אנשים פרטיים יכולים להתנגד למלחמה בעזה, אבל לארה"ב כאומה, בהתחשב בהיסטוריה הצבאית שלה עצמה, לרבות ההיסטוריה הקרובה, אין הרבה בסיס אתי לגנות את האסטרטגיה הישראלית

עוד 2,580 מילים ו-1 תגובות

יאיר גולן לא יציל את המחנה הליברל-דמוקרטי

בסוף השבוע הודיע יאיר גולן שהוא מקים מפלגה חדשה, מפלגת יאיר גולן, ונחוש להיות המצביא של המחנה הליברל-דמוקרטי. גולן, עם הרבה כסף ויועצים אסטרטגיים מאחוריו, וכחלק מלהקת "הגנרלים באולפנים" רואה עצמו כמתאים להיות הנבחר.

בניסיונו להקים עוד מפלגת יחיד שהמנהיג בה יקבע את הכללים, "הוועדה המסדרת" לחברים, וכמובן בלי מוסדות, בלי מתפקדים ובלי פעילים שאינם נאמנים למנהיג החדש, הוא ישכפל את המפלגות הדיקטטוריות של המחנה הממלכתי ויש עתיד, וימחק סופית את המפלגות הדמוקרטיות – העבודה ומרצ. ובא גואל לשמאל הציוני.

חוקרת משבר הדמוקרטיה, אידיאולוגיות פוליטיות והימין הישראלי. ספרה "עידן נתניהו: תמורות אידיאולוגיות ושינויים מבניים" יצא השנה בניו-יורק. מרצה בכירה במחלקה למדע המדינה באוניברסיטה העברית בירושלים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
עוד 908 מילים ו-1 תגובות

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

עקורים

נתניהו ויתר על המרכז כדי להילחם על המצביעים של בן גביר

כבר מאז ההפיכה המשטרית הסקרים הצביעו על ירידה בתמיכה בראש הממשלה ובליכוד ● כל המנדטים שנתניהו "מחפש" בעזרת קמפיין "הניצחון המוחלט" נטשו לכיוון דרך האמצע, המתינות, הממלכתיות ● נתניהו לא עושה דבר כדי לבלום את הנטישה, אולי בגלל החשש שאם יביע עמדות מתונות, הרבה יותר אנשים יברחו לבן גביר ● פרשנות

עוד 931 מילים

תוכנית נתניהו ליום שאחרי תלויה למעשה ברשות הפלסטינית

המסמך שהניח נתניהו על שולחן הקבינט ביום חמישי מדבר על "גורמים מקומיים עם ניסיון ניהולי שלא מזוהים עם תומכי טרור" ● זה נשמע חזון אוטופי, אפילו תלוש במציאות הנוכחית ברצועה ● עובדתית, אין מי שינהל את עזה בתנאים הללו שאינו קשור לרשות הפלסטינית - והעובדה שנתניהו נמנע מלציין את הרש"פ בשמה הוא תרגיל פוליטי וניסיון להכשיר אותה ציבורית ● פרשנות

עוד 520 מילים
הזמן הירוק
הזמן הירוק
סיכום השבוע בסביבה

הקרב האחרון על עמק השלום

הבחירות ביום שלישי לראשות עיריית יקנעם יכריעו את גורל הבנייה על מורדות עמק השלום ● אלפי ישראלים גרים כבר שנתיים בשכונה חדשה בקריית אונו שאין בה ולו אוטובוס אחד ● לא צריך את פסטיבל "דרום אדום" כדי ליהנות מהנופים המרהיבים של הדרום ● ופעילות לחובבי פיד סריגה: שמיכה לפי הטמפרטורה היומית

עוד 1,107 מילים
היום ה־141 ללחימה ● 134 חטופים עדיין בעזה

המשטרה עצרה לפחות 18 מוחים בהפגנה נגד הממשלה בתל אביב

רב־סרן אייל שומינוב, ששירת כמפקד פלוגה בחטיבת גבעתי, נהרג בקרב בצפון הרצועה; בן 24 במותו ● נתניהו: אכנס בתחילת השבוע את הקבינט כדי לאשר את התוכניות לפינוי האוכלוסייה ברפיח ● סוכנות אונר"א הודיעה שהיא מפסיקה לספק משלוחי סיוע לצפון הרצועה, כי אינה יכולה לבצע פעילות תקינה באזור ● חבר הכנסת לשעבר צ'רלי ביטון, ממייסדי הפנתרים השחורים, מת בגיל 76

עוד 27 עדכונים

יתרונות הקרחת של ג'יימס בונד

הארכיון של רוןזמן ישראל נובר בארכיון של העיתונאי הוותיק רון מיברג ומפרסם מחדש מבחר מכתבותיו, שקריאה בהן היום מספקת פרספקטיבה איך הגענו עד הלום ● והשבוע: שון קונרי, הדינוזאור האחרון של הקולנוע ההרואי, ג'יימס בונד המיתולוגי ואביהם הקולנועי של האריסון פורד ודסטין הופמן, מתגלה כאחד הכוכבים האחרונים שהמקרנה עדיין מגדילה אותו פי עשרה

עוד 2,038 מילים

הנזק מאיומי בן גביר כבר נגרם, אך עדיין לא מאוחר לתקן אותו ● משפט הרצח בקהיר של הסטודנט האיטלקי התחדש ברומא ● מטוס קרב מתקדם תוצרת טורקיה המריא לטיסת ניסיון ראשונה ● מנהיג האופוזיציה בתוניסיה פתח בשביתת רעב בכלא ● והשבוע ב־2011: העם המרוקאי יוצא לרחובות ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 1,198 מילים ו-4 תגובות
עקורים

"יעבור זמן עד שנפסיק להלקות את עצמנו על האדישות, חוסר תשומת הלב ועל כך שנאחזנו בסיפור שסיפרנו לעצמנו, שרוב הזמן אנחנו חיים בגן עדן"

ניר שוחט

בן 42 מקיבוץ ניר עם, מסעדן, אב לשלושה. פונה לתל אביב

עוד 1,926 מילים
אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
אֵיפֹה יַחְיא 207

לתקשורת יש נבל מושלם, מכוער עם אוזני עכברוש, שנמלט במחילות מפני כוחות הצדק שסוגרים עליו. אפשר להבטיח "גילויים חדשים", וזה תמיד טוב ● ואחרי הפרסומות: האם סנוואר גוסס מדלקת ריאות?

עוד 892 מילים ו-2 תגובות

הניצחון של משה ליאון מובטח. העתיד הקשה של העיר מובטח גם הוא

תמיד היה על מה לריב בירושלים, ומערכת הבחירות הנוכחית על העיר היא יוצאת דופן ברוגע היחסי ששורר עליה ● לראשונה עומדים החרדים להחזיק ברוב המנדטים במועצת העיר ותוצאות הבחירות עשויות להכריע סופית את צביונה של העיר: חרדית יותר, ימנית יותר, קיצונית יותר ● פרשנות

עוד 1,502 מילים ו-4 תגובות
היום ה־140 ללחימה ● 134 חטופים עדיין בעזה

דיווח: חמאס התגמש לגבי מספר האסירים שישוחררו בעסקה, אורך ההפוגה ונסיגת צה״ל

בלינקן: מאוכזבים מההכרזה על בניית אלפי יחידות דיור בגדה המערבית, ההתנחלויות מנוגדות לחוק הבינלאומי ● משפחות חטופים חסמו את איילון עם ״שולחן שבת״ ריק ● נתניהו הציג לקבינט את תוכניתו ל"יום שאחרי חמאס" ● דיווח: חיילים ביחידת האלפיניסטים ביקשו שלא להיפגש עם נתניהו בביקורו ביחידה ● מפקד בכיר בחזבאללה שנפגע לפני 11 יום בתקיפת כטב״ם מת מפצעיו

עוד 35 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה